ارسالی های کانال هواشناسی کازرون

در این بخش مطالب ارسال کانال تلگرام  هواشناسی کازرون برای هموطنانی که به تلگرام دسترسی ندارند نمایش داده میشود.

پیامها در قسمت نظرات قابل مشاهده خواهند بود

این مطلب را به اشتراک بگذارید

۶ دیدگاه

 1. شرایط دمایی طبیعی تا روز پنج شنبه ۱۶ آذر
  روند کاهش دمای ۴ تا ۸ درجه ای برای جمعه تا یکشنبه ۱۷ تا ۱۹ آذر و همچنین بارش زمستانی باران برای بامداد پنج شنبه ( لازم به ذکر است طی این مدت احتمال بارش میکس(ترکیبی) برف و باران در دشت ارژن و جاده کازرون به شیراز وجود دارد ) ، برای بامداد شنبه و یکشنبه احتمال یخ زدگی جاده های کوهستانی دور از انتظار نیست.

  از جمعه این هفته (۱۷ اذر به نظر دیگر نباید منتظر گرم شدن آنچنانی هوا باشیم و افزایش دما ها در حد کم رخ خواهد داد)

  بعد از این موج نسبتا ضعیف همانطور که قبلا همه گفته شده بود حدود ۱۰ تا ۱۵ روز شاهد هوایی پایدار و بدون بارش یا در بهترین شرایط بارش خفیف خواهیم بود
  نقشه ها حاکی از تقویت و شروع مجدد بارشها با قدرت از دی ماه به خصوص از ۷ دی به بعد می باشد.
  @kazeroonweather

 2. افزایش احتمال سرما و بارش برف در کازرون برای دیماه (نیمه دوم)
  باغدارها از هم اکنون به فکر باشند.
  هر چند احتمال تغییرات برای بارش برف وجود دارد ولی بعید نیست در کازرون امسال نیز برف ببارد

  در هر صورت و حتی در صورت عدم بارش برف نیز شدت سرما در دی ماه میتواند خسارات سنگینی به باغداران وارد کند و لازم است از اکنون تمهیدات لازم جهت مقابله با سرمای غیر معارف اندیشیده شود.
  @kazeroonweather

 3. 🔺🔺🔺

  شروع بارش باران و برف در مناطق غربی و شمال غربی کشور از عصر فردا(چهارشنبه )
  بارشها طی روز پنج شنبه د رسرتاسر نوار غربی کشور و همچنین سواحل غربی دریای خزر قوت گرفته و تشدید میشود ، و روز جمعه به سواحل شرقی دریای خزر نیز میرسد ، طی این مدت بارش در محورهای کوهستانی رشته کوههای البرز به شکل برف پیش بینی میشود ف همچنین از فردا عصر با شروع بارشها شاهد بارش سنگین برف در اکثر استانهای غربی هستیم لذا اکیدا توصیه میشود طی روز پنج شنبه از تردد در محورهای غربی کشور تا حد امکان خودداری شود چرا که با احتمال زیاد بسیاری از محورهای استان های غربی کشور به علت بارش برف مسدود گردد.
  طی این مدت در سرتاسر نوار غربی کشور فقط نیمه جنوبی فارس و نیمه جنوبی بوشهر شرایط ابری را شاهد خواهند بود و بدون بارش باران یا با بارش خفیف یا ضعیف باران روبرو خواهند بود.

  MBE: @iranmeteo

 4. 🔺🔺🔺با توجه به احتمال بارش برف در مسیر قائمیه به شیراز توصیه میشود طی بامداد جمعه و صبح جمعه بدون اطمینان از سالم بودن بخاری و همراه داشتن تجهیزات لازم زمستانی از این مسیر تردد نگردد. هر چند که در صورت بارش برف ، بین ۱ تا ۵ سانتی متر برف ممکن است ببارد اما اواخر پاییز هستیم .ولی با یک افزایش فشار محاسبه نشده ممکن است فقط برفابه (مخلوط باران و برف)ببارد و با یک افت فشار محاسبه نشده میتواند تا ۱۲ سانتی متر هم برف ببارد و مسیر را مسدود کند. لذا خواهشمندیم برای فرداشب (اواخر وقت پنج شنبه) تا ظهر جمعه جهت تردد به سمت دشت ارژن مسافران و رانندگان احتیاط لازم را به خرج دهند.

 5. با توجه به اعتراض یکی دو نفر از دوستان مبنی بر عدم بارش باران لازم است چند نکته را متذکر شویم ، ما پیش بینی میکنیم نه قطعیت بینی و در پیش بینی هیچ چیز قطعی نیست و گاهی اشتباهاتی هم صورت میگیرد.
  با توجه به اینکه پیش بینی ها بر اساس داده های ماهواره ها و رادارهای هواشناسی اروپا و آمریکا صورت میگیرد و کشور ما برای خود ماهواره ها و رادار های قوی هواشناسی در اختیار ندارد لذا در بسیاری از موارد با اعتماد به داده های ماهواره های هواشناسی اتحادیه اروپا و آمریکا پیش بینی صادر میشود لذا عدم وجود داده های کافی و درست موجب خطا در پیش بینی ها میشود
  ، بر اساس خروجی نقشه های هواشناسی ، در اکثر سایتهای معتبر دنیا نیز برای نورآباد سپیدان و مناطق شمالی کازرون بارش کوتاه مدت و در محدوده های ۲ تا ۱۱ میل پیش بینی شده بود ، بنده متاسفانه به دلیل بستری بودن پدرم در بیمارستان طی سه روز اخیر امکان بررسی و اطلاع رسانی سریعتر و دسترسی به اینترنت به شکل دائم برایم مقدور نبود و متاسفانه در نهایت ، بارش ایستگاه ۰ و بارش خیابان باهنر روی عدد ۰٫۹ میلیمتر متوقف شده است. این بارش برای سپیدان ۰٫۶ میلیمتر ثبت شده است و برای نورآباد نیز ۰ میلیمتر که در مناطقی بین نورآباد و کازرون و سپیدان به صورت کوتاه بارشها کمی بهتر بوده است.

  پیش از این از کاهش بارشها از ۱۵ آذر تا ۷ دی ماه خبر داده بودیم اما از این موج توقع بارش حداقل ۳ میلیمتری در ایستگاه را داشتیم که متاسفانه محقق نشد.

  یکی از دلایل این موضوع نفوذ گرد و خاک برای دیروز به شهرستان و البته جنوب غرب و غرب کشور بود که موجب شد این موج با مشکل طوبتی روبرو گردد و کلا در کشور کمتر از انتظار ها عمل کند
  و همچنین عدم فرصت کافی(به دلیل حضور بنده در بیمارستان) مزید بر علت شد تا با بررسی کمتر شرایط و اعتماد به خروجی سایتهای معتبر دنیا پیش بینی ارائه شود و در نهایت پیش بینی این موج کاملا با انتظارها متفاوت شود.
  آخرین تغییرات پیش بینی ها در صورت امکان و عدم بروز مشکل و پس از آزاد شدن بنده از شرایط فعلی طی یکی دو روز آینده ارسال خواهد شد.
  MBE: @iranmeteo

 6. با توجه به شرایط خاص این موج احتمال تغییرات همچنان وجود دارد فعلا به نظر وضعیت فشاری کازرون برای بارش کمی بهبود داشته است و میتوان انتظار بارش نسبتا خوب را از این موج داشت.
  جدول تغییرات در صفحه اول سایت موجود است @kazeroonwetaher

امکان ثبت بیش از 5 دیدگاه در هر ۲۴ ساعت در قسمت پرسش و پاسخ وجود ندارد. این تصمیم به منظور ارسال پیامهای مفید و قابل ذکر توسط کاربران صورت گرفته است