پرسش و پاسخ

1282810036_ee
این بخش جهت ارتباط هر چه بهتر با سایت و ، سؤالات ، درخواستها ، پیشنهادات ، انتقادات و همچنین بحث و بررسی های هواشناسی  راه اندازی شده ، و امید می رود با همکاری دوستان  از ارسال سوال در قسمت نظرات در مطالب سایت  و سردرگمی در سایت جهت دریافت پاسخ جلوگیری شود ، دوستان میتوانند پس از تایید اولین ارسال خود توسط مدیران سایت ،  با دیگر دوستان ، همشهریان و کارشناسان به بحث و گفتگو بپردازند.

 

قوانین ارسال سوال یا مطلب :

۱- از این پس در قسمت پرسش و پاسخ هر فرد فقط میتوانید روزانه حداکثر ۳ ارسال داشته باشد بیش از سه ارسال در روز توسط یک نفر فقط در قسمت گزارشات و دیدبانی امکان پذیر است. لازم به ذکر است بیش از سه ارسال در روز توسط ربات سایت مستقیما پاک خواهد شد.

۲- دوستان پس از ارسال نظر به مدت ۱۰ دقیقه زمان دارند تا در صورت وجود هر گونه اشتباه در متن ارسالی خود آن را ویرایش کنند.

۳- برای ارسال تصویر کافیست وارد سایت http://picofile.com/ شده و تصویر خود را از گوشی یا پی سی انتخاب کرده و پس از بارگزاری تصویر ، لینک دریافتی  از تصویر مربوطه را در هر کجا از نوشته ی خود (در قسمت دیدگاهها) که مایلید کپی کنید. پس از زدن گزینه ارسال دیدگاه ، به جای لینک ارسالی تصویر مربوطه نمایش داده میشود.

۴-تصاویر ارسالی در سایت مستقیما بارگذاری نخواهد شد تا از مصرف پهنای باند اینترنت کاربران سایت به صورت بهینه استفاده شود و از هزینه های اضافی برای اینترنت کاربران جلوگیری شود. از این پس فقط در صورت کلیک روی علامت ذره بین ، تصویر بارگذاری میشود.

۵- بحث های خارح از هواشناسی و محیط زیست ، در این قسمت بدون اطلاع قبلی پاک خواهند شد.

۶- جهت لایک کردن مطالب سایر دوستان میبایست ابتدا در سایت ثبت نام کنید.

‫۶,۷۵۸ نظرها

 1. farsweather
  ‼تداوم رگبارهای شدید تابستانه در استان‼
  شنبه ۴ مرداد ماه ۹۹
  امروز نیز با تداوم شرایط بسیار مناسب همرفتی و تزریق رطوبت از اقیانوس هند و خلیج فارس و دریای عمان ، در ساعات بعدازظهر و اوایل شب ، مناطق غربی، جنوبی و برخی نقاط مرکزی زیر چتر رگبار و رعد و برق تابستانه قرار خواهند گرفت

  ⚠️⚠️❌❌هشدار جدی❌❌⚠️⚠️
  در شهرستانهای شمالغربی استان (کازرون ،کوهچنار ،نوراباد ،سپیدان ،مناطقی از غرب شیراز و شمال فراشبند) ضرایب همرفتی در بیشترین میزان خود قرار خواهد داشت که در این مناطق تشکیل توده های قدرتمند و گسترده تندری باعث رگبارهای سیل اسا،تندبادهای شدید و صاعقه های بسیار خطرناک و ریزش تگرگ خواهد شد ! در این شهرستانها احتمال سیلابی شدن مسیلها ،ابگرفتگی معابر و خطر برخورد صاعقه بسیار جدی میباشد

  ❌❌در شهرستانهای لار ،لامرد ،خنج ،گراش ،قیر وکارزین و جهرم نیز رگبارهایی با شدت زیاد پیش بینی میشود❌❌
  در مناطق مرکزی استان بارشها پراکنده تر و ضعیفتر به وقوع خواهد پیوست !!! در مناطق مرکزی به علت وزش شدید باد احتمال خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا و احتمال خسارت به درختان و زیرساخت های شهری وجود خواهد داشت🌪

  ⚠️‼در شیراز نیز شرایط برای تشکیل توده های تندری کاملا فراهم خواهد بود که شانس بارش در مناطق غربی شیراز بیشتر از سایر نقاط است‼⚠️

  ⛈⛈ در طول ۲۴ ساعت گذشته شهرستان لار ، با ۵۲ میلیمتر بارش رکوردار بارشها در سطح استان بود ،فراشبند با ۲۹ میلیمتر در رتبه دوم و زرین دشت با ۱۸ میلیمتر در رتبه سوم قرار گرفتند⛈⛈
  #farsweather
  https://www.instagram.com/p/CDDmYw9pNtx/

 2. کد خبر: ۲۷۷۳۹۵۹تاریخ انتشار: ۰۳ مرداد ۱۳۹۹ – ۱۳:۴۸
  فارس » اجتماعی
  از ابتدای شیوع تاکنون
  در فارس ۲۹ هزارمبتلا، ۴۰۲ فوتی و ۱۱۵ بیمار بدحال کرونایی
  در ۲۴ ساعت گذشته با شناسایی هزار و ۲۰۳ مبتلا به کووید ۱۹ در فارس شمار مبتلایان از مرز ۲۹ هزار نفر گذشت.

  در فارس ۲۹ هزارمبتلا، ۴۰۲ فوتی و ۱۱۵ بیمار بدحال کروناییبه گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز فارس، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: ۱۱۵ بیمار بدحال در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان فارس ناشی از ابتلا به کروناویروس بستری هستند.
  دکتر عبدالرسول همتی افزود: در استان فارس از ابتدای شیوع کروناویروس تا کنون، ۲۰۳ هزار و ۸۹۱ نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و علامت دار تهیه شده که از این تعداد، ۲۹ هزار و ۶ مورد مثبت شناسایی شده است.
  این مقام مسوول در دانشگاه ادامه داد: متاسفانه ۱۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به دلیل ابتلا به کروناویروس جان خود را از دست دادند که بر این اساس، تاکنون آمار موارد فوتی به دلیل ابتلا به کرونا ویروس در فارس به ۴۰۲ نفر رسیده است.
  معاون بهداشت دانشگاه همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را نیز ۲۴ هزار و ۹۴۷ نفر اعلام کرد.
  دکتر همتی ادامه داد: هم اکنون یک هزار و ۲۰۳ بیمار مشکوک و علامت دار در بخش‌های عمومی و ۱۱۵ بیمار مبتلا به کووید۱۹ نیز به دلیل وخامت وضعیت جسمی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های سطح استان بستری هستند.
  او با بی