پرسش و پاسخ

آخرین پیامهای سایر قسمتهای سایت

1282810036_ee
این بخش جهت ارتباط هر چه بهتر با سایت و ، سؤالات ، درخواستها ، پیشنهادات ، انتقادات و همچنین بحث و بررسی های هواشناسی  راه اندازی شده ، و امید می رود با همکاری دوستان  از ارسال سوال در قسمت نظرات در مطالب سایت  و سردرگمی در سایت جهت دریافت پاسخ جلوگیری شود ، دوستان میتوانند پس از تایید اولین ارسال خود توسط مدیران سایت ،  با دیگر دوستان ، همشهریان و کارشناسان به بحث و گفتگو بپردازند.

 

قوانین ارسال سوال یا مطلب :

۱- از این پس در قسمت پرسش و پاسخ هر فرد فقط میتوانید روزانه حداکثر ۳ ارسال داشته باشد بیش از سه ارسال در روز توسط یک نفر فقط در قسمت گزارشات و دیدبانی امکان پذیر است. لازم به ذکر است بیش از سه ارسال در روز توسط ربات سایت مستقیما پاک خواهد شد.

این قابلیت در تمامی قسمتهای سایت به جز بخش دیدبانی و گزارشات از تاریخ ۱۸ بهمن ۹۵  فعال میباشد.

۲- تمامی افرادی که نظرات خود ار در این قسمت ارسال میکنند به مدت ۵ دقیقه زمان دارند تا در صورت وجود هر گونه اشتباه در متن ارسالی خود آن را ویرایش کنند

۳- برای ارسال تصویر کافیست وارد سایت http://picofile.com/ شده و تصویر خود را از گوشی یا پی سی انتخاب کرده و آدرس تصویر مربوطه را در هر کجا از نوشته ی خود که مایلید کپی کنید. پس از زدن گزینه ارسال دیدگاه ، به جای لینک ارسالی تصویر مربوطه نمایش داده میشود.

۴- از تاریخ ۱۵ بهمن ۹۵ ، تصاویر ارسالی شما مستقیما بارگذاری نخواهد شد تا از مصرف پهنای باند اینترنت کاربران سایت به صورت بهینه استفاده شود و از هزینه های اضافی برای اینترنت کاربران جلوگیری شود. از این پس فقط در صورت زدن گزینه نمایش تصویر ارسالی توسط کاربران ، تصویر بارگذاری میشود.

۵- بحث های خارح از هواشناسی و محیط زیست ، در این قسمت بدون اطلاع قبلی پاک خواهند شد.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

۱۶,۵۸۹ دیدگاه

 1. کامران کازرون

  سلام بر همه عزیزان

 2. ارام شیراز

  درباره آب و هوای شیراز چه می دانید؟ استان فارس یکی از زیباترین استان های کشورمان است که از نظر هواشناسی کشور برای آن سه ناحیه آب و هوایی در نظر گرفته شده است. ناحیه کوهستانی شمال، شمال باختر و باختر، ناحیه مرکزی، ناحیه جنوب و جنوب خاوری از دسته بندی های آب و هوایی استان فارس است . برای سفر به شیراز بهترین زمان فصل بهار است، چراکه نه از گرمای شدید تابستان خبری بوده و نه از سرمای زمستان، در این فصل شما می مانید و شیراز و عطر خوش بهار نارنج… همانطور که می دانید شیراز از دیدنی ترین شهر های ایران بوده و در تابستان هوایی گرم دارد. ناحیه مرکزی استان فارس که شیراز است دارای آب و هوایی گرم و معتدل بوده و در تابستان هوایی گرم و خشک دارد. در این بین نواحی جنوب و جنوب غربی این استان نیز به دلیل نزدیکی به جنوب دارای هوایی بسیار گرم است اما زمستان هایی معتدل دارد. از انجا که توده هایی بادی در استان فارس به سه دسته تقسیم بندی می شوند توده های هوای جنوبی از عربستان نیز به این سو خواهند آمد؛ این توده گرم و خشک هستند و در تابستان گرمای زیادی برای برخی از نقاط شیراز ایجاد خواهند کرد شیراز دارای زمستان هایی به سردی زمستان اردبیل نیست؛ نواحی شمال، شمال غرب و غرب این استان کوهستانی است به همین دلیل زمستان های سرد و تابستان های ملایمی دارد. اما در دیگر نقاط این استان بارندگی هست و هر سال برف می آید. ناحیه کوهستانی شمال، شمال باختر و باختر در این استان به دلیل دارا بودن هوایی سرد دارای پوشش گیاهای متنوعی نیز بوده و در این منطقه میزان بارندگی در حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلی متر در سال گزارش شده است. ناحیه مرکزی در این استان در زمستان ها دارای هوایی معتدل است و در آن بارندگی های زیادی را شاهد خواهید بود. به علاوه اینکه این ناحیه به علت بارندگی نسبی ارتفاعات، نسبت به شمال و شمال باختر وضعیتی کاملا متفاوت دارد، میزان باران این ناحیه بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلی متر در سال است. ناحیه جنوب و جنوب خاوری اما در زمستان ها کاملا معتدل بوده و میزان بارندگی در آن نسبت به دو فصل پاییز و بهار بسیار کمتر است به طوریکه میزان بارندگی سالانه آن ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلی متر است. شهرهای لار، اوز و خنج جزو این ناحیه خشک به شمار می روند. در زمستان به دلیل وجود بادهای شمالی که از سوی سیبری به ایران می وزند در مناطق کوهستانی شاهد برودت هوای بسیار زیادی خواهید بود. این نوع از باد ها بسیار سرد و خشک هستند. بادهای باختری نیز از اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه به سوی ارتفاعات زاگرس می وزند و از دسته بادهایی هستند که باران زا به حساب آمده و منجر می شوند تا در زمستان ریزش برف و باران را شاهد باشید

 3. ارام شیراز

  http://asemaneriz.blogfa.com/ Cool بارش برف و بارون برای شمال فارس و تا غرب شیراز بارش برف و بارون گذاشته Smile در نقشه بارش تجمعی ۳ روز دوم برف و بارون

  • درود آرام جان من رفتم سایت فورکا بارندگی نزده بود. مطمئنی این درست گفته؟ میشه خودت یکم در مورد این موج جدید توضیح بدی ممنون گلم Rose

 4. ارام شیراز

  اره هر وقت این بارندگی زده بارون اومده و یا برف اره درست گفته

 5. سایت فورکا هم برای روز جمعه بارون زده

 6. ارام شیراز

  ۲ موج “ناهنجاری سرمایی” همراه با بارش “برف” در پیش داریم/ خبر خوش “یلدایی”
  پروفسور اردکانی؛ پیشکسوت سازمان هواشناسی کشور با پیش بینی در پیش بودن دو موج “ناهنجاری سرمایی” همراه با بارش “برف” در کشورمان، تغییرات کلان آب و هوایی در سطح کشور طی دو ماه آینده را تشریح کرد.
  ۱۲ آذر ۱۳۹۷ – ۰۹:۵۴ اجتماعی محیط زیست تهران نظرات
  ۲ موج "ناهنجاری سرمایی" همراه با بارش "برف" در پیش داریم/ خبر خوش "یلدایی"
  پروفسور “حسین اردکانی” در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره تغییرات کلان آب و هوایی در سطح کشور طی دو ماه آینده اظهار کرد: بعد از یک وقفه حدود دوهفته ای در کاهش بارش ها در کشورمان، در حال حاضر به علت تشکیل یک “قطار موج” از سامانه های کم فشار (چرخندی) در سطح زمین همراه با سطوح بالایی جو از منتهی الیه شمال غرب اروپا (شمال انگلستان) تا شرق دریای مدیترانه که حرکتی به سمت شمال غرب به شرق را دارند از روز پنجشنبه ۱۵ آذر بارندگی ها بار دیگر در کشور به صورت متناوب آغاز می شود.

  وی افزود: این بارندگی های تا “شب یلدا” با وقفه های ۳ تا ۴ روزه به صورت باران و گاهی به صورت برف در تمام نواحی غرب کشور، شمال غرب، جنوب غرب، نواحی مرکزی، تهران و برخی نقاط دیگر کشور به استثنای جنوب شرق کشور اتفاق خواهد افتاد.

  استاد اردکانی متذکر شد: در این مدت هیچ گونه “ناهنجاری سرمایی” خاصی را مشاهده نخواهیم کرد.

  وی تصریح کرد: اما مشاهدات و تجربیات از مدلهای عددی و قیاسی نشان می دهد که در طول دو ماه آینده یعنی دی و بهمن ماه (چله بزرگ و چله کوچک) دو “ناهنجاری سرمایی” با ریزش برف متوسط در کشور اتفاق خواهد افتاد به طوری که مدت زمان ماندگاری آن به صورت COLD SPELL با بازه زمانی حدود ۱۰روزه خواهد بود البته زمان دقیق آن را چند روز پیش از آن اطلاع رسانی خواهم کرد.

  این پیشکسوت هواشناسی کشور خاطرنشان کرد: به خلاف اعلام سازمان هواشناسی که زمستان امسال را دو تا سه درجه سلیسیوس گرمتر از نرمال اعلام کرده است، با یورش این دو هوای سرد قطبی و شمال اروپا به کشورمان، میانگین دمای زمستانی امسال در حد نرمال خواهد بود!

  استاد اردکانی یادآور شد: ضمناً تا ۹ اسفند مقدار بارش و دما به صورت نرمال خواهد بود و نتیجتاً می توان بارش های سال ۹۷ را با در نظر گرفتن مقادیر بارش بهاری، پاییزی و زمستانی، بالاتر از حدنصاب نرمال و به طور چشمگیری بهتر از سال ۹۶ به حساب آورد و در واقع سال ۹۷ سال “ترسالی” برای کشورمان خواهد بود.

  https://www.tasnimnews.com/fa/news/1397/09/12/1889825/2-%D9%85%D9%88%D8%AC-%D9%86%D8%A7%D9%87%D9%86%D8%AC%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D9%81-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%DB%8C%D8%B4-%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D8%AE%D8%A8%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%B4-%DB%8C%D9%84%D8%AF%D8%A7%DB%8C%DB%8C?ref=khabarfarsi

 7. Blush واقعااااا خدارو شکرررر Heart

 8. از شهرک گلستان چه میدانید؟؟؟ دارای بارش ۸۰۰۰۰ میلیمتر از پاییز تا بهار می باشد . دارای بارش،برف ۴ متری و حدود ۳۰ بار بارش برف میباشد . کلا در استان فارس اول در گلستان بارش شروع میشود .. کلا گلستانه Grin Grin Laugh

 9. ارام شیراز

  کد خبر: ۲۲۹۴۷۰۹تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ – ۱۴:۱۶
  فارس » اجتماعی
  فارسی ها منتظر آخر هفته بارانی باشند
  ورود سامانه جدید بارشی از اواخر فردا استان فارس را تحت تاثیر قرار می دهد.

  فارسی ها منتظر آخر هفته بارانی باشندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، کارشناس هواشناسی فارس گفت: سامانه جدید بارشی از اواخر فردا ، پنج شنبه از شمال غربی وارد استان می شود.

  هنرپیشه با بیان اینکه با فعالیت این سامانه شاهد بارش های رگباری و وزش باد به تدریج در بیشتر مناطق استان خواهیم بود، افزود: این سامانه اواسط دوشنبه از استان خارج می شود.
  این سامانه همچنین موجب بارش برف در ارتفاعات خواهد شد.
  کارشناس هواشناسی فارس آسمان استان را تا عصر فردا نیمه ابری همراه با افزایش ابر پیش بینی کرد.
  http://www.iribnews.ir/fa/news/2294709/%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B8%D8%B1-%D8%A2%D8%AE%D8%B1-%D9%87%D9%81%D8%AA%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D9%86%D8%AF Big Smile

 10. کد خبر: ۲۲۹۴۸۳۸تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ – ۱۶:۲۰
  فارس » اجتماعی
  مدیرکل مدیریت بحران استان فارس:
  احتمال آب گرفتگی معابر و طغیان رودخانه های فارس
  مدیریت بحران استانداری فارس از عشایر و دامداران خواست از رفت و آمد و چرای دام در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند.

  احتمال آب گرفتگی معابر و طغیان رودخانه های فارسبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مدیرکل مدیریت بحران استان فارس گفت: بر اساس گزارش اداره کل هواشناسی ، ورود سامانه بارشی از فردا پنجشنبه پانزدهم آذر به استان و پایداری آن تا اواسط دوشنبه ، موجب وزش باد نسبتا شدید، رعد و برق، بارش باران در مناطق غربی، مرکزی و شمال غربی استان و بارش برف در ارتفاعات نواحی سردسیر خواهد شد.
  رحیم آزادی افزود: با توجه به وقوع بارش های رگباری در این نواحی، احتمال آبگرفتگی معابر، جاری شدن روان آب و سیلاب و لغزندگی جاده ها و اختلال در عبور و مرور خودرو ها وجود دارد.
  وی از روستاییان، کشاورزان، عشایر و دامداران خواست از رفت و آمد و چرای دام در حاشیه رودخانه ها، سدها، مسیل ها و ارتفاعات و مناطق کوهستانی خودداری کنند.

 11. سلام بارشی تا دوشنبه نیست ..اخر شب پنجنشبه تا صبح جمعه اونم شمال استان … رگباری .. الکی گزارش اشتباه ندید برید فورکا رو ببینید Smile

 12. ایران بعد از این موج که دو سه روز دیگه کشور رو ترک می کنه بعد کاملا کشور بلاک میشه تا ده پانزده روز بارش سراسری نخواهیم داشت و پرونده پاییز امسال بسته خواهد شد….به امید زمستان .زیاد به نقشه ها و الگوهای هواشناسی دل نبندید چون مدام درحال تعغیرا…….شرق و جنوب کشور هنوز تشنه بارونن برعکس غرب کشور

 13. Ali from new kazeroon

  با سلام خدمت دوستان گلم. بارش های امروز وفردا تا اواخر شب به ترتیب درشمال غرب استان بین۱۵-۲۰میل.در غرب استان بین۱۰-۱۵میل ودر مرکز استان هم بین۱۰-۱۵میل خواهد بود در شرق استان بدلیل کمبود رطوبت سامانه ضعیف عمل خواهد کرد شاید درحد۵میل کمتر و جنوب استان هم همینطور که علاوه بر کمبود رطوبت جنب حاره هم مزاحم اون مناطق هست.حدود دوروز بعد از خروج این سامانه یه موج ضعیف دیگه وارد عمل میشه که بعدا بیشتر توضیح خواهم داد ولی یک سامانه به نسبت قوی اواخر اذرمشاهده شده که درصورت تثبیت بارش های خوبی رو به همراه داره(احتمال حذف وتقویت سامانه وجود دارد)

 14. سلام نمیدونم هواشناسی استان چرا تا دوشنبه بارندگی اعلام میکنه ولی عمر این سامانه خیلی کوتاه هست واسه کازرون که از اوایل امشب نهایت تا فردا صبح باشه کسی نیست با اطلاع ازنقشه ها درست پیش بینی کنه استاد که نیست آقا حمید لطفا گزارش

 15. درود به همکی هرچی نگاه میکنم به نقشه ها این جنب حاره ای لعنتی داره کارو خراب میکنه.جنب حاره ای امده جنوب تحت تاثیرقرارداده وکاملا جنوب دریای سرخ روبلاک کرده ورطوبت ازاقیانوس هند هم نیمه بلاک هست ورطوبت رسانی انچنانی نداره وخلیج فارس هم شکرخدا سازمخالف میزنی واصلا کمک نمیکنه الان خیلی ازفازها سازمخالف میزنن وای اینجورکه ازنقشه ها پیداست یه کم فشار سیبری تایه چندروزی حاکم هست ولی بلافاصله دوباره جنب حاره ای اذیت میکنه تااخراذر به همین شکل میمونه نقشه ها داعم درحال تغییرن ولی تجربه نشون داده بعداز یه پاییز گرم وبی رطوبتی حتمن یه زمستان پررطوبتی داریم ازنظرخودم حداقل دوتا سیستم سنگین بارشی داریم ولی کی بیاد وچجوری بیاد مشخص نیس امیدوارم زمان شکل گیری این دوتاسیستم جنب حاره ای اذیت نکنه وفاز های مختلف هم موافق هم باشن امیدوارم زمستان خوبی داشته باشیم فعلا که پیش بینی کردن سخت شده

 16. هواشناسی جنوب کشور

  سلام دوستان عزیز

  قبل از هرچیزی تشکر دارم از دوستان عزیزی که وقت میزارن برای سایت الی خانم عزیز، حمید اقا و باقی دوستان امیدوارم که همیشه سلامت باشید،
  دوستان عزیزم این سامانه بارشی که از شمال غرب وارد شده درحال حاضر در نیمه غربی فعال هست از خیلی جاها گزارش بارندگی شده اذربایجان ها کرمانشاه کردستان ایلام همدان زنجان خوزستان شمالش شاهد بارندگی هستیم، که به تدریج به کهگیلویه غرب اصفهان چارمحال بختیاری و در عرض های پایینتر در بوشهر، غرب فارس هم خواهد رسید، اوج بارش در غرب اصفهان چارمحال بختیاری کهگیلویه وبویراحمد لرستان و غرب کشور خواهد بود، که تا فردا شاهد بارش هستن، بارش در نقاط سردسیر به صورت برف خواهد بود، اما دوستان عزیرم در استان فارس که خیلی پیگیر هستن، از اوایل وقت روز جمعه تا ظهر جمعه به علت قرارگیری پیشرانه جنب حاره در جنوب شرق کشور بازهم شاهد بارش خواهند بود که اوج بارش در شهرستان فیروزاباد فراشبند و غرب شیراز خواهد بود، در ارتفاعات هم بارش برف خواهیم داشت، سامانه بعدی روز دوشنبه با عبور یک موج با سرعت بالا از سمت جنوب غرب و جنوب استانهای بوشهر و فارس خواهد بود که بارش در ارتفاعات به صورت برف هست،
  خدایاورتون

 17. ارام شیراز

  تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۷ – ۰۵:۰۸
  فارس » اجتماعی
  آسمان فارس نیمه ابری همراه با افزایش ابر
  آسمان استان فارس امروز نیمه ابری همراه با افزایش ابر پیش بینی می شود.

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، اداره کل هواشناسی فارس، آسمان استان را نیمه ابری همراه با افزایش ابر و وزش باد پیش بینی کرد.
  بر اساس نقشه های پیش یابی جوی ناپایدار بر آسمان استان حاکم است و در اواخر وقت امروز برای نواحی شمال غربی، غربی و به تدریج نواحی دیگر بارش باران و در ارتفاعات مناطق سردسیر بارش برف پیش بینی می شود.
  http://www.iribnews.ir/fa/news/2294995/آسمان-فارس-نیمه-ابری-همراه-با-افزایش-ابر

 18. ارام شیراز

  سلام استاد غرب شیراز گلستان شبی بارون اومده و زمینا هم خیس شدن کاملا با شدت بارید از ۱۸:۵۵ تا ۱۹:۵ و فعلا قطع شده

  • شهرک گلستان با شدت !!!!!! باران آمده، تاچارا ( ۲ کیلومتر ) بعد از شهرک ابر هم نیست .

   • ارام شیراز

    بارون اومده جدی میگم بیا گلستان متوجه میشی که بارون شدید اومده تا الان بارون داشتیم تا افرینش و گلدشت حافظ

   • فکر کنم شهر گلستان منظورشونه چون ما شهرک گلستانیم همون که نزدیک صدراست والا از این بزرگنمایی ها که میکنن خبری نیست

 19. من که دیشب گفتم … بارش ۲ میلیمتری …. البته واسه استان گرمسیری و کویری فارس نعمته

  • فرشاد شیراز

   خدا شفا بده

  • فک کنم بچه جنوبیا

  • ارام شیراز

   خانم نجمه من بزرگنمایی نکردم ما بین علامه امینی و غدیر شمالی هستیم و جدی گفتم که بارون شدید باریده خدا شفا بده بهت برو دکتر چشماتو عمل کن میدونم کی هستی و با من دشمنی داری و حسادت میکنی خوب تو رو میشناسم محبوبه خانم که با اسم نجمه اومدی ومیخوای منو دروغگو جلوه بدی خودت خونتون خیابون نور هست من اهل دروغ نیستم و میخوای تو سایت فتنه راه بندازی

 20. شکر خدا شیراز دیشب بسیار عالی بارون اومد. خدا رو شکر

 21. سلام
  بارش دیشب شیراز عالی بود. بخصوص سمت قلات و شهرک گلستان که دیشب اونجا بودم

امکان ثبت بیش از 5 دیدگاه در هر ۲۴ ساعت در قسمت پرسش و پاسخ وجود ندارد. این تصمیم به منظور ارسال پیامهای مفید و قابل ذکر توسط کاربران صورت گرفته است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بر روی شکلکها کلیک کنید تا در متن قرار بگیرند

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.