پرسش و پاسخ

آخرین پیامهای سایر قسمتهای سایت

1282810036_ee
این بخش جهت ارتباط هر چه بهتر با سایت و ، سؤالات ، درخواستها ، پیشنهادات ، انتقادات و همچنین بحث و بررسی های هواشناسی  راه اندازی شده ، و امید می رود با همکاری دوستان  از ارسال سوال در قسمت نظرات در مطالب سایت  و سردرگمی در سایت جهت دریافت پاسخ جلوگیری شود ، دوستان میتوانند پس از تایید اولین ارسال خود توسط مدیران سایت ،  با دیگر دوستان ، همشهریان و کارشناسان به بحث و گفتگو بپردازند.

 

قوانین ارسال سوال یا مطلب :

۱- از این پس در قسمت پرسش و پاسخ هر فرد فقط میتوانید روزانه حداکثر ۳ ارسال داشته باشد بیش از سه ارسال در روز توسط یک نفر فقط در قسمت گزارشات و دیدبانی امکان پذیر است. لازم به ذکر است بیش از سه ارسال در روز توسط ربات سایت مستقیما پاک خواهد شد.

این قابلیت در تمامی قسمتهای سایت به جز بخش دیدبانی و گزارشات از تاریخ ۱۸ بهمن ۹۵  فعال میباشد.

۲- تمامی افرادی که نظرات خود ار در این قسمت ارسال میکنند به مدت ۵ دقیقه زمان دارند تا در صورت وجود هر گونه اشتباه در متن ارسالی خود آن را ویرایش کنند

۳- برای ارسال تصویر کافیست وارد سایت http://picofile.com/ شده و تصویر خود را از گوشی یا پی سی انتخاب کرده و آدرس تصویر مربوطه را در هر کجا از نوشته ی خود که مایلید کپی کنید. پس از زدن گزینه ارسال دیدگاه ، به جای لینک ارسالی تصویر مربوطه نمایش داده میشود.

۴- از تاریخ ۱۵ بهمن ۹۵ ، تصاویر ارسالی شما مستقیما بارگذاری نخواهد شد تا از مصرف پهنای باند اینترنت کاربران سایت به صورت بهینه استفاده شود و از هزینه های اضافی برای اینترنت کاربران جلوگیری شود. از این پس فقط در صورت زدن گزینه نمایش تصویر ارسالی توسط کاربران ، تصویر بارگذاری میشود.

۵- بحث های خارح از هواشناسی و محیط زیست ، در این قسمت بدون اطلاع قبلی پاک خواهند شد.

۶- جهت لایک کردن مطالب سایر دوستان میبایست ابتدا در سایت ثبت نام کنید.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

۱۶,۸۵۰ دیدگاه

 1. هواشناسی جنوب کشور

  سلام خدمت دوست عزیزم امید عزیز
  خیر متاسفانه بنده سعادت نداشتم، البته که میدونم همه عاشق برف و باران اینجا جمع شدن که بیشتر کشاورزها و عشایر زحمت کش هستند، انشالله که شرایط بارشی بهبود پیدا میکنه نگرتن جنب حاره نباشید، میشه گفت که امسال طوری داره پیش میره که زمستان غافلگیر کننده ای در پیش داشته باشیم، احتمال سرماهای دیررس، و بارش برف حتی در چله کوچک هم هست، از این روزها لذت ببرین، انشالله به یاری حق بارش هم به مقدار زیادی اتفاق خواهد افتاد، سپاس گزارم

 2. تاریخ صدور: ۲۹ آبان ماه ۱۳۹۷

  چکیده

  طی دو ماه آغازین سال زراعی (از یکم مهر ماه ۱۳۹۷)، به دلیل عبور سامانه های بارشی از جنوب غرب کشور، استان های واقع در این ناحیه بارشی بیش از نرمال را دریافت کرده اند که از جمله می توان به ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، بوشهر و لرستان اشاره کرد. بارش در این استان ها نسبت به نرمال (میانگین سی ساله) بیش از ۸۵ میلیمتر افزایش یافته است. در دوره مشابه استان های اردبیل و آذربایجان شرقی بیشترین کاهش بارش را داشتند. در مجموع بارش کشور در دو ماه اول پاییز حدود ۱۹ میلیمتر (معادل ۷۱ درصد) نسبت به نرمال افزایش داشته است.
  در حالی که انتظار داریم بارش ماه آذر اندکی بیش از نرمال باشد، اما نقشه های پیش بینی حاکی از تضعیف نسبی سامانه های بارشی در فصل زمستان و به ویژه ماه اسفند است. میانگین دمای ماه آذر بین نرمال تا یک درجه سلسیوس بیش از نرمال پیش بینی می شود. همچنین انتظار داریم هوای فصل زمستان حدود ۲ درجه گرمتر از نرمال باشد. با اینکه بارش برف نسبت به سال گذشته بیشتر خواهد بود ولی به دلیل جنوبی بودن عمده سامانه های بارشی و افزایش دمای پیش بینی شده، سهم بارش باران در ادامه سال بیش از نرمال خواهد بود.

  پیش­ بینی­ های بلندمدت توسط همکاران در «پژوهشکده اقلیم شناسی» تهیه و با جزیی تغییر در اینجا باز نشر می ­شود. چنانچه مایل به دیدن نقشه­ های بیشتر و با کیفیت بهتر هستید یا اطلاعات بیشتری می­ خواهید، به تارنمای این پژوهشکده در بخش پیوندها نگاه کنید.

  وضعیت جاری

  از آغاز سال زراعی جاری تاکنون، مجموع بارش دریافتی کشور ۴۵٫۳ میلی متر ثبت شده است که در مقایسه با دوره نرمال و سال گذشته به ترتیب ۱۸٫۸ و ۳۳٫۹ میلیمتر (معادل ۷۰٫۹ و ۲۹۶٫۴ درصد) افزایش نشان می دهد. در دو ماه آغازین سال زراعی، بیشترین افزایش بارش در استان های واقع در جنوب غرب و غرب و بیشترین کاهش در استان های واقع در شمال غرب کشور رخ داده است. بارش در استان های ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و بوشهر به ترتیب ۱۳۴، ۱۲۸، ۹۹ و ۹۲ میلی متر از نرمال بیشتر بوده است ولی استان های اردبیل و آذربایجان شرقی به ترتیب ۲۲ و ۱۹ میلیمتر کاهش بارش داشته اند. شکل ۱ انحراف مجموع بارش دریافتی کل کشور و استان ها را نسبت به نرمال نشان می دهد.

  شکل ۱- انحراف مجموع بارش (میلی متر) استان های کشور از ابتدای سال زراعی تا ۲۹ آبان ۱۳۹۷ نسبت به دوره بلندمدت مشابه (از مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران)

  پیش بینی بارش

  برخلاف بارش های بیش از نرمال و گاهی سیل آسا در دو ماه ابتدایی فصل پاییز، وضعیت بارش در فصل زمستان در محدوده نرمال تا کمتر از نرمال پیش بینی می شود. با در نظر گرفتن بارش های پیش بینی شده برای ماه آذر، میانگین بارش فصل پاییز بیش از نرمال خواهد بود، اما بارش در استان های واقع در جنوب شرق و شمال غرب ( از جمله سیستان و بلوچستان و اردبیل) در محدوده کمتر از نرمال تا نرمال مورد انتظار است. کاهش بارش در فصل زمستان عمدتا بر بخش هایی از سواحل خزر، جنوب شرق و غرب کشور متمرکز خواهد بود.

  در شکل ۲، پیش بینی بارش کشور با استفاده از برونداد پس پردازش شده مدل CFSv.2 به دو روش آماری و دینامیکی (مدل RegCM4.5) نشان داده شده است. پیش بینی فصلی با استفاده از این روش برای اولین بار در کشور انجام می شود.

  شکل ۲-الف- پیش بینی بارش (میلی متر) استان های کشور دوره آذر تا بهمن ۱۳۹۷ توسط CFSv.2 و RegCM4.5

  شکل ۲-ب- پیش بینی ناهنجاری بارش (میلی متر) استان های کشور دوره آذر تا بهمن ۱۳۹۷ توسط CFSv.2 نسبت به دوره بلندمدت مشابه

  تغییرات بارش کشور در مقیاس ماهانه برای چهار ماه پایانی سال ۱۳۹۷ در شکل ۳ آورده شده است. مطابق این شکل، بارش در ماه آذر بیش از نرمال و در ماه های دی و بهمن در محدوده نرمال و در اسفند کمتر از نرمال پیش بینی می شود. مقدار کاهش بارش فصل زمستان در سواحل خزر محسوس تر است هر چند که سهم درصدی آن زیاد نیست.

  شکل ۳- پیش بینی انحراف بارش از میانگین بلندمدت در ماه های آذر (بالا-چپ)، دی (بالا-راست)، بهمن (پایین-چپ) و اسفند (پایین-راست) سال جاری (از CFS v.2 پس پردازش شده)

  پیش بینی دما

  انتظار داریم میانگین دمای کشور در سه ماه آینده یعنی از آذر تا بهمن حدود یک درجه سلسیوس بیش از نرمال باشد. در شکل ۴ پیش بینی دمای کشور با استفاده از برونداد پس پردازش شده مدل CFSv.2 به روش آماری و دینامیکی (مدل RegCM4.5) آورده شده است.

  شکل ۴- پیش بینی دمای کشور از آذر تا بهمن ۱۳۹۷، سمت راست از داده های CFS v.2 و RegCM4.5 و سمت چپ انحراف از میانگین بلند مدت از داده های CFS v.2

  تغییرات دمای کشور در مقیاس ماهانه به گونه ای است که میانگین دما در ماه آذر حدود نیم درجه بیش از نرمال خواهد بود اما افزایش آن در دی و بهمن بین ۲ تا ۳ درجه سلسیوس خواهد شد.

  شکل ۵- پیش بینی نابهنجاری دما در ماه های آذر (بالا-چپ)، دی (بالا-راست)، بهمن (پایین-چپ) و اسفند (پایین-راست) ۱۳۹۷ بر حسب درجه سلسیوس نسبت به میانگین بلندمدت (داده ها از CFS v.2 با حذف اریبی)

  توضیح
  پیش بینی فصلی کشور در اولین هفته هر ماه صادر می شود و درستی آن برای سه ماهه اول حدود ۷۰ درصد است.
  http://www.asmerc.ac.ir/page.asp?id=83

 3. با سلام خدمت همه دوستان و اساتید….من با اینکه چن روز بیشتر نیست عضو شدم ولی خیلی خوب فهمیدم یکی دوتا از خانوما اینجا رو با جاهای دیگه اشتباه گرفتن….من با اینکه چن روزه با این جمع اشنا شدم ولی با خوندن کامنتای این دو سه ماه فهمیدم اینجا میشه بیشتر و بهتر از هر سایت و وبلاگ و کانال و غیره اطلاعات هواشناسی بدست اورد…..من یه جوون ۳۰ ساله ام که همه پس انداز و داراییمو واسه کاشت زمین صرف کردم…..یه جورایی اطلاعات و پیش بینی های هواشناسی برام از همه چیز با ارزش تره….بخاطر همین از اون یکی دوتا خانومی که باهم مشکل دارن خاهش میکنم بزارن از اطلاعات اساتید استفاده کنیم…..از اساتید هم تمنا دارم در مورد دوتا موجی که یکیش از اواسط هفته پیش رو و دیگری از اواخر هفته وارد کشور میشن توضیحاتی ارائه بدن…..

 4. سلام دوستان

  نقشه ها خبر از الگوهای بارش کاملا زمستانی میدن – چیزی که چند سالی بود غایب بود- برای حدود دو هفته دیگه. البته ایشالا از حدود ۱۰ روز دیگه هم احتمالا بارشهایی رو در نیمه شمالی استان خواهیم داشت

 5. ارام شیراز

  کد خبر: ۲۳۰۲۴۰۹ تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۷ – ۱۰:۱۳
  اجتماعی » عمومی
  کارشناس هواشناسی:
  موج جدید بارش ها از روز یکشنبه
  کارشناس سازمان هواشناسی گفت: موج بعدی بارش ها از روز یکشنبه وارد کشور می شود و خیلی از استان ها را در برمی گیرد.

  محمد اصغری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: پدیده ای که از ابتدای امروز به چشم می آمد روند کاهش دما بود که زنجان با ۷ درجه نسبت به روز قبل سردتر شده بود و این کاهش دما در سنندج و کرمانشاه ۵ درجه و در تهران ۳ درجه سردتر شده است و علت آن نیز ریزش هوای سرد بود که شرط لازم برای وقوع بارش ها در کرانه های دریای خزر است.
  وی گفت: روز سه شنبه در سواحل غربی دریای خزر باید منتظر وقوع بارش باشیم به طوری که روند کاهش دما با شیب کندتری همچنان ادامه خواهد داشت.
  اصغری افزود: در بقیه مناطق جوی نسبتاً آرام و پایدار و سکونت در هوا را خواهیم داشت و این ساکن شدن هوا همراه با افزایش غلظت آلاینده ها به ویژه در کلانشهرهای صنعتی مانند تهران، اراک، تبریز، اصفهان و مشهد است.
  Play Video
  کد ویدیو دانلود
  فیلم اصلی

  وی گفت: موج دیگری نیز از بخش های جنوبی عبور می کند که خیلی ضعیف است و شرق کشور و تنگه هرمز و سیستان و بلوچستان را درگیر خواهد کرد.
  کارشناس هواشناسی افزود: خلیج فارس بویژه بخش های مرکزی مواج خواهد بود و ارتفاع موج تا ۱۵ سانتی متر هم می تواند برسد.
  اصغری گفت: اما موج دیگری از بارش ها که منتظر آن هستیم و خیلی از استان ها را درگیر خود می کند از روز یکشنبه وارد کشور می شود و باید منتظر رخنه آن بود و منجر به بارندگی در استان هایی مانند کرمانشاه، آذربایجان غربی، چهار محال و بختیاری، لرستان، کهکیلویه و بویراحمد، همدان، مرکزی، آذربایجان شرقی و اردبیل می شود.
  وی افزود: دوشنبه و سه شنبه نیز هوای پایتخت بارانی می شود که همراه با کاهش غلظت آلاینده هاست و این وضع همراه با وزش باد می شود که در برخی از مناطق می تواند منجر به خیزش گرد و خاک شود.
  کارشناس هواشناسی گفت: در شمال شرق کشور از جمله خراسان شمالی و رضوی نیز بارندگی خوبی داریم که در واقع کانون بارندگی ها آنجاست و آب های دریای خزر نیز روزهای دوشنبه و سه شنبه مواج خواهد بود.
  اصغری افزود: موج بعدی بارندگی ها در پایان هفته انتظار می رود. http://www.iribnews.ir/fa/news/2302409/%D9%85%D9%88%D8%AC-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D9%87%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%DB%8C%DA%A9%D8%B4%D9%86%D8%A8%D9%87

 6. هواشناسی جنوب کشور

  سلام دوستان عزیزم، خب منتظر اپتودیت نقشه ها بودم، همونطور که گفتم شرایط بارشی بهبود پیدا میکنه، مدل امریکا و اروپا هردو معتقد به ورود موجی از تاریخ ۹دی ماه هستن، که ۷۲ساعت فعال خواهد بود، بیشتر مناطق جنوبی جموبغربی و مرکز رو پوشش میده، که به علت نفوذ همزمان سرما و بارندگیها اکثر بارش ها در نقاط مرکزی غربی و شمالی فارس به صورت جامد یا همون برف خواهد بود، دوستان عزیزم این صرفا یک پیش اگهی هست، که امیدوارم محقق بشه و حتی جنوب استان فارس و کرمان بوشهر رو هم با باران همراهی کنه، در ساعت و روزهای آینده بیشتر در مورد این سامانه اطلاع رسانی خواهم کرد، اگر محدودیت نباشه پاسخ همه دوستان رو خواهم داد از صبر و شکیبایی همه سپاسگزارم

  • درود بر شما و سپاس از توضیحتون راستش میشه توضیح بدین موج سه شنبه احتمالش هست جنوب غرب و جنوب رو در بر بگیره.چون سایت فورکا بارندگی ها رو تغییر داده و سایت استاد دادگر هم نقشه ها از عدم فعالیت در جنوب غرب خبر میداد…سپاس

 7. هواشناسی جنوب کشور

  سلام یلداجان ممنون، این سامانه میتونه منجر به بارش های ضعیف در نیمه شمالی استان بشه، که همین امر سبب عقب نشینی جنب حاره و سرمای هوا در روزهای ابتدایی دی ماه خواهد شد، موجی هم برای پنجم دی ماه دیده شده که ضعیف هست وباید روش بیشتر تمرکز کنیم، انشالله که خبرهای خوبی در پیش هست،

 8. سایت اکیوودر برای روزهای نهم و دهم دی ماه ۲۰ سانتیمتر برف برای شیراز پیش بینی کرده

 9. عشق باران

  باعرض سلام وخسته نباشید لطفادرباره بارش زمستان توضیح بدید ایاپربارش خواهدبود ایابرای کشت دیم بارشها مناسب هست

 10. هواشناسی جنوب کشور

  سلام وحید جان خسته نباشی داداش گلم، سایت اکیوودر یه سایت معتر هست، بلند مدت رو عالی پیشبینی میکنه ولی درصد خطاهاش بالاست، مثلا دماهارو در یک روز چن درجه افزایش و یا کاهش میده، همین عامل باعث این میشه که در یک روز که الان برف گذاشته فردا هوای افتابی رو جایگزین کنه، بهتر اینه که بیشتر از یک هفته رو فعلا بیخیال بشین تا خدای نکرده ضد حال نخورین، خدا بزرگه داداشای گلم به امید خدا که این بارش برف اتقاق بیفته، ممنون از شما بابت پاسخگویی که طول میکشه عذر خواهی میکنم

 11. علی،شهرسبز

  سلام ببخشید درخواستی داشتم ک دوباره کانال تلگرامی هواشناسی کازرون راه اندازی کنید
  ممنونم

 12. با سلام خدمت دوستان و اساتید………اینجور که نقشه ها نشون میدن شیراز تا دو هفته اینده هیچ بارشی نداره…بعد دو هفته چن روز ناپایداری نشون میده…..میشه بگین این دو هفته بی بارشی و اون چن روز ناپایداری رو چطور ارزیابی میکنین…..خاهش میکنم در مورد اوضاع جوی ۲۰ روز اینده یه توضیحاتی بدین……ممنون میشم

  • با درود بر شما . این مطلب رو من در تاریخ ۱۹ آذر نوشتم و تو صفحات قبلی هست واستون کپی می کنم : متاسفانه دمای اقیانوس هند در حد نرمال خودش نیست و این باعث ریزش باران بر روی کشور هند در این وقت سال و تقویت جنب حاره شده در حال حاضر هم به نظر نمی یاد به این زودی ها به حالت نرمال برگرده احتمالا هفته آینده جنب تا شمال غرب ایران نفوذ کنه . درباره سامانه ۳شنبه هم بعید هست جنب اجازه نفوذ به جنوبغرب ایران رو بده . حتی در خوش بینانه ترین حالت هم تنها باعث رگبارهای کوتاه مدت و کم دامنه می شه و توقع زیادی نباید ازش داشت. البته منظورم بیشتر فارس بوشهر کهکیلویه و سایر استان های نیمه جنوبی بود به جز خورستان …
   در باره ادامه بارندگی ها باز قبلا نوشته بودم تا حول و حوش ۱۵ دی جنب بر جنوبغرب تسلط داره که حالا به نظر می یاد زودتر از این تاریخ یعنی حدود ۴ تا ۶ دی یه سامانه فعال از کشور و جنوبغرب عبور کنه که باعث تضعیف جنب و انشالله شروع مجدد بارندگی ها بشه . در ماه بهمن انشالله بارش های خوبی رو خواهیم داشت حدود دهه دوم بهمن البته الان خیلی زوده و احتمال ۵۰ ۵۰ داره . خداروشکر امسال تا الان وضع بارندگی فوق العاده تر از همیشه و ۱۰ سال گذشته بوده و با پایان این وقفه حدود ۱ ماهه باز هم شاهد چنین روزهایی خواهیم بود

  • البته واسه ۴ تا ۶ دی هم احتمال اینکه سامانه واسه جنوب ضعیف عمل کنه هست اما در ادامه انشالله باعث تغییراتی می شه

 13. ارام شیراز

  سازمان هواشناسی هشدار داد؛

  بارش برف سنگین در غرب کشور / سیل و آبگرفتگی در نیمه غربی/ کاهش دما در اغلب استان ها
  سازمان هواشناسی ضمن تشریح آخرین وضعیت جوی کشور، نسبت به بارش برف و باران سنگین در چندین استان کشور ظرف روزهای آینده هشدار داد.

  به گزارش ایلنا، سازمان هواشناسی اعلام کرد: با توجه به بررسی الگوهای پیش یابی و مطابق آنچه از قبل پیش بینی شده بود از بامداد دوشنبه با نفوذ اولین موج بارشی این هفته از سمت غرب و شمال غرب به کشور شاهد رشد ابر، بارش باران و برف و کاهش دما در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه های البرز و زاگرس و به تدریج شمال شرق خواهیم بود.

  بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی استان های درگیر بارش طی این مدت آذربایجان ها، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، کردستان، زنجان، کرمانشاه، قزوین، البرز، تهران، همدان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، مرکزی، چهارمحال، کهگیلویه، قم، فارس، غرب اصفهان، سمنان و بتدریج خراسانهای شمالی و رضوی از این سیستم بهره بارشی خواهند برد.

  این سازمان تاکید کرد شدت بارش ها طی این مدت در آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، لرستان، همدان و گیلان خواهد بود که می تواند منجر به وقوع سیلاب و آبگرفتگی معابر و اخلال در تردد جاده ای شود.

  بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی بارش برف در آذربایجان ها، اردبیل، زنجان، کردستان، قزوین، شرق کرمانشاه، همدان، ارتفاعات لرستان، چهارمحال، غرب و جنوب مرکزی و ارتفاعات البرز و زاگرس می تواند منجر به بروز مشکلاتی شود. شدت بارش ها در کردستان و زنجان خواهد بود.

  این سازمان هشدار داد: شدت بارش باران در خوزستان می تواند منجر به وقوع سیلاب شود. همچنین سنگینی برف در کردستان، زنجان، آذربایجان غربی، شرق و شمال کرمانشاه، شمال همدان و سراسر مسیرهای ارتباطی البرز و زاگرس باعث بروز مشکلاتی خواهد شد. موج بعدی بارش ها از پنجشنبه وارد کشور خواهد شد. ۱۳۹۷/۰۹/۲۶

  https://www.ilna.ir/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7-15/704165-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D8%A8%D8%B1%D9%81-%D8%B3%D9%86%DA%AF%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%BA%D8%B1%D8%A8-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%B3%DB%8C%D9%84-%D8%A2%D8%A8%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%DA%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%86%DB%8C%D9%85%D9%87-%D8%BA%D8%B1%D8%A8%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D9%87%D8%B4-%D8%AF%D9%85%D8%A7-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%BA%D9%84%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7

 14. درود
  مگه قرار نشد سه شنبه بارون بیاد برا فارس
  این جنب حاره ای بی ناموس کی ما رو ترک میکنه و میره گورش رو گم میکنه احححححح
  همیشه هستش؟؟
  راه های مقابله باهاش چی هست

  • آرزو.فارس

   سلام راه مقابله اش اینه که یه آدم دلسوز بیاد تمام ماشین های غیر استاندارد جمع کنه و ماشین های دارای سیستم مبدل کاتالیستی بیاره. سوخت کارخونه ها بواسطه ی کاتالیزگر های گرون باشه نه سوخت های فسیلی …که این آدم دلسوز سالهاست کشور مارو ترک کرده…..از ماست که….

 15. روز دهم جنب حاره ۲۴۰ ساعت اینده

 16. هواشناسی جنوب کشور

  سلام به همه دوستان همونطور که از قبل گفته بودم عزیزان اکیوودر لحظه ای داده هارو تغییر میده، بارش برف ها رو که گذاشته بود رو برداشت، بازهم تاکید میکنم که منتظر اپدیت روز پنج شنبه باشید، پیشبینی نیمه اول زمستون رو حتما با صحت ۸۰درصد اعلام میکنم

 17. هواشناسی جنوب کشور

  ارام عزیز این اپدیت بارش دو هفته میتونه تا ده میل در خوشبینانه ترین حالت برای استان فارس بارش داشته باشه

 18. حسین عسکری

  در آپدیت های کنونی اتحاد نیست فعلا تا ۵ یا ۶ روز دیگه مشخص میشه سامانه مذکور تصویب خواهد شد یا خیر،،تجربه بنده میگه این سامانه خواهد اومد ولی نه به این گستردگی،،مرکز این سامانه شمال غرب فارس و یاسوج هست،،،و برف خوبی در این مناطق اوایل ژانویه خواهد بارید

 19. سلام دوستان کسی خبر ازبارش نداره کی بلاخره یه سامانه وارد استان میشه

 20. ارام شیراز

   کد خبر ۴۶۸۰۱۰

  ۲۸ آذر؛ ورود سامانه بارشی جدید به کشور از فردا

  کبری رفیعی در گفت وگو با ایرنا افزود: امروز در استان های ساحلی خزر و خراسان شمالی بارش پراکنده باران خواهیم داشت و این سامانه به تدریج از کشور خارج می شود. وی اظهارداشت: اما فردا سامانه بارشی جدیدی از سمت شمال غرب و غرب وارد کشور می شود که برای استان های واقع در شمال غرب، غرب، زاگرس مرکزی، بخش هایی از زاگرس جنوبی و دامنه های جنوبی البرز مانند استان های تهران، البرز، قزوین و غرب سواحل خزر بارش باران و برف و وزش باد به همراه خواهد داشت.

  رفیعی ادامه داد: روز جمعه علاوه بر بارش در مناطق ذکر شده بخش هایی از مرکز و شمال شرق کشور نیز تحت تاثیر این سامانه قرار خواهند گرفت.

  منبع:همشهری آنلاین

امکان ثبت بیش از 10 دیدگاه در هر ۲۴ ساعت در قسمت پرسش و پاسخ وجود ندارد. این تصمیم به منظور ارسال پیامهای مفید و قابل ذکر توسط کاربران صورت گرفته است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بر روی شکلکها کلیک کنید تا در متن قرار بگیرند

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.