آخرین اطلاعیه و اخطاریه های سازمان هواشناسی کشور

برای مشاهده پیش بینی شهر خود میتوانید از این قسمت استان خود ار انتخاب کنید به زودی شهرها و روستاهای بیشتری به پیش بینی ها افزوده خواهدشد:


اطلاعیه ها و اخطاریه های هواشناسی کشور

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۰۷/۲۷

پبرو اطلاعیه شماره ۷۵ چهارشنبه مورخ ۹۷/۰۷/۲۵، بنابر تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی رگبار و رعدوبرق و وزش بادشدید موقتی و همچنین آبگرفتگی معابر عمومی در استان های زیر وجوددارد:
جمعه ۹۷/۰۷/۲۷ : کرمانشاه، ایلام، شمال خوزستان، لرستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، شمال فارس، شمال بوشهر، ارتفاعات کرمان.
شنبه ۹۷/۰۷/۲۸ : جنوب غرب آذربایجان غربی، غرب کردستان، کرمانشاه، ایلام، شمال و شرق خوزستان، لرستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، شمال فارس، شمال بوشهر، ارتفاعات کرمان.
یکشنبه ۹۷/۰۷/۲۹ : رگبار و رعدوبرق و وزش بادشدید موقتی، در مناطق مستعد تگرگ و همچنین آبگرفتگی معابر عمومی، احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه های مناطق کوهپایه ای در جنوب آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، غرب همدان، ایلام، لرستان، خوزستان پیش بینی می شود.
طی سه روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب وقوع ناپایداری های موقت جوی در سواحل خوزستان و بوشهر بصورت افزایش پوشش ابر، رگبار باران به همراه رعد و برق و وزش تندباد لحظه ای برقرار می باشد.
از شنبه اواخر وقت و روز یکشنبه به سبب وزش باد شدید مناطقی از خوزستان گردوخاک، کاهش دید افقی و کیفیت هوا پیش بینی می شود.
از این رو توصیه می شود برای کاهش خسارات احتمالی تمهیدات لازم در نظر گرفته شود .

 

اخطاریه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۱۱/۰۸

با توجه به کاهش شدید دما در نیمه شمالی کشور طی امشب و صبح روز دوشنبه یخ زدگی در معابر عمومی و جاده های بین شهری و احتمال ریزش بهمن به سبب انباشت برف در مناطق برفگیر جاده های کوهستانی پیش بینی می شود. از اینرو به شهروندان گرامی توصیه می شود از سفر غیر ضروری خودداری کرده و در صورت لزوم از تجهیزات زمستانی و بخصوص زنجیر چرخ استفاده نمایند.

به دلیل کاهش شدید دما در غالب نقاط کشور و ماندگاری آن تا صبح چهارشتبه مدیریت در بهینه سوخت و انرژی بویژه مصرف گاز جهت اجتناب از افت فشار در شبکه گازرسانی توصبه می شود.

با توجه به افت دما به زیر صفر و عدم ذوب برف، بار برفی سنگین روی درختان موجب شکستن شاخه های آنها می شود. توصیه میشود در اسرع وقت شهرداریها و هموطنان عزیر با تکان دادن درختها انباشته از برف نسبت به سبک کردن بار روی آنها اقدام نمایند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

درباره ی هواشناسی کازرون

محمد باقر اسماعیلی فرد ، متولد سال 1364 ، استان فارس ، کازرون ، برنامه نویس ، طراح نرم افزار ، طراح سایت و مدرس برنامه نویسی و طراحی نرم افزار علاقمند به هواشناسی و پیگیر شرایط جوی بوده و در این زمینه تحقیقات زیادی داشته ام .این سایت با هدف پیوند دو رشته هواشناسی و برنامه نویسی جهت اطلاع رسانی و هدفمند کردن هر چه بهتر رشته هواشناسی طراحی شده است.

۴۸ دیدگاه

  1. خسته نباشید ممنون به خاطر این وبسایت مفید

امکان ثبت بیش از 5 دیدگاه در هر ۲۴ ساعت در قسمت پرسش و پاسخ وجود ندارد. این تصمیم به منظور ارسال پیامهای مفید و قابل ذکر توسط کاربران صورت گرفته است