آخرین اطلاعیه و اخطاریه های سازمان هواشناسی کشور

برای مشاهده پیش بینی شهر خود میتوانید از این قسمت استان خود ار انتخاب کنید به زودی شهرها و روستاهای بیشتری به پیش بینی ها افزوده خواهدشد:


اطلاعیه ها و اخطاریه های هواشناسی کشور

اخطاریه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۱۰/۲۵

به سبب وزش باد شدید، نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس روز سه شنبه تا ظهر چهارشنبه مواج می باشد. ارتفاع موج روز سه شنبه بین ۲/۵ تا ۳/۵ متر و روز چهارشنبه بین ۲ تا ۲/۵ متر می باشد. از اینرو توصیه می شود طی این مدت جهت تردد ایمن قایقهای تفریحی، شناورهای سبک و نیمه سنگین احتیاط لازم به عمل آید.

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۱۰/۲۳

بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی از یکشنبه بعدازظهر سامانه بارشی از شمال‌غرب وارد کشور شده و سبب ابرناکی، بارش باران و برف و وزش باد در شمال‌غرب و سواحل غربی دریای خزر می‌گردد. روز دوشنبه دامنه فعالیت این سامانه به سمت شمال‌شرق گسترده شده و همچنین با تقویت جریان‌های شمالی بر روی دریای خزر بارش‌ها در این مناطق نیز تقویت شده و دریای خزر مواج می‌شود. روز دوشنبه دما در نیمه شمالی کشور بین ۲ تا ۶ درجه کاهش می‌یابد. براین اساس طی روزهای آینده وضعیت هوای مناطق متاثر از این سامانه به شرح زیر پیش بینی می شود:
یکشنبه ۹۶/۱۰/۲۴ : از شب بارش باران وبرف همراه با وزش باد در برخی نقاط استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان غربی. اردبیل و بارش باران در استان گیلان.
دوشنبه ۹۶/۱۰/۲۵: بارش باران وبرف همراه با وزش باد و کاهش دما در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و خراسان‌شمالی. بارش باران وبرف همراه با وزش باد و کاهش دما در برخی نقاط استان‌های آذربایجان‌شرقی، آذربایجان‌غربی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، قزوین و ارتفاعات البرز در استان‌های البرز و تهران.
به سبب بارش برف، لغزندگی جاده های کوهستانی در مناطق ذکر شده پیش بینی می شود از اینرو توصیه می‌شود جهت جلوگیری از خسارات احتمالی تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۱۰/۱۷

پیرو اطلاعیه شماره ۸۴ جمعه مورخ ۹۶/۱۰/۱۵ از یکشنبه تا دوشنبه با گذر سامانه بارشی و قوع پدیده های جوی به شرح زیر پیش بینی می شود:
یکشنبه ۹۶/۱۰/۱۷: بارش باران و برف همراه با وزش باد در مازندران،گلستان ، شمال استانهای خراسان شمالی و رضوی، ارتفاعات سمنان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، جنوب اصفهان و غرب کرمان، رگبار و رعدوبرق و وزش باد در شمال و غرب هرمزگان.
دوشنبه ۹۶/۱۰/۱۸: بارش باران و برف همراه با وزش باد در غرب و نواحی مرکزی کرمان، رگبار و رعدوبرق گاهی وزش باد شدید در شمال و غرب هرمزگان و تنگه هرمز و مواج بودن دریا در در سواحل هرمزگان و تنگه هرمز.
به سبب بارش برف ، لغزندگی جاده های کوهستانی در مناطق ذکر شده پیش بینی می شود از اینرو توصیه می شود جهت جلوگیری از خسارات احتمالی تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۱۰/۱۷

به سبب وزش باد شدید، امروز بعدازظهر و دوشنبه خلیج فارس بویژه نواحی مرکزی و شرق آن و تنگه هرمز مواج می باشد. ارتفاع موج بین یک و نیم تا ۲ متر پیش بینی می شود، از اینرو توصیه می شود طی این مدت جهت تردد ایمن قایقهای تفریحی، شناورهای سبک و نیمه سنگین احتیاط لازم به عمل آید.

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۱۰/۱۵

با ورود سامانه بارشی به کشور طی سه روز آینده وضعیت هوای مناطق متاثر از این سامانه به شرح زیر پیش بینی می شود:
جمعه ۹۶/۱۰/۱۵ : بارش باران وبرف همراه با وزش باد در استانهای کردستان،کرمانشاه،
ایلام،لرستان، همدان،شمال خوزستان،شمال غرب چهار محال وبختیاری،جنوب آذربایجان غربی.
شنبه ۹۶/۱۰/۱۶: بارش باران وبرف همراه با وزش باد در استانهای کردستان ،کرمانشاه،لرستان،همدان،زنجان، ایلام، مرکزی، تهران، قم، قزوین ،البرز ، جنوب آذربایجان غربی، پاره ای از مناطق استانهای خوزستان ،چهار محال و بختیاری ،غرب اصفهان، شمال سمنان و استانهای گیلان ،مازندران و غرب گلستان .
یکشنبه ۹۶/۱۰/۱۷: بارش باران و برف همراه با وزش باد در استانهای گیلان،مازندران،گلستان ، شمال استانهای خراسان شمالی و رضوی، ارتفاعات سمنان ، ارتفاعات تهران، ،شرق لرستان،چهار محال بختیاری،فارس، غرب یزد، برخی نقاط استانهای اصفهان وکهگیلویه و بویر احمد.
به سبب بارش برف ، لغزندگی جاده های کوهستانی در مناطق ذکر شده پیش بینی می شود از اینرو توصیه می شود جهت جلوگیری از خسارات احتمالی تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.
شایان ذکر است کاهش دما در روزهای شنبه و یکشنبه در استانهای ساحلی خزر ، دامنه جنوبی البرز و استان اردبیل بین ۳ تا ۶ درجه و در روز های یکشنبه و دو شنبه برای استانهای واقع در نیمه شرقی و نواحی مرکزی کشور بین ۴ تا ۸ درجه پیش بینی می شود.

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۱۰/۱۲

به سبب وزش باد شدید، امشب در غرب خلیج فارس و روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در مرکز و شرق خلیج فارس و تنگه هرمز مواج و طوفانی می باشد. ارتفاع موج بین یک و نیم تا ۲ متر پیش بینی می شود، حداکثر ارتفاع موج از بعدازظهر چهارشنبه تا صبح پنجشنبه در مناطق مرکزی و شرق خلیج فارس بین ۲ تا ۳ متر برآورد می شود. از اینرو توصیه می شود طی این مدت جهت تردد ایمن قایقهای تفریحی، شناورهای سبک و نیمه سنگین احتیاط لازم به عمل آید.

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۱۰/۱۰

پیرو اطلاعیه شماره۸۲ شنبه مورخ ۹۶/۱۰/۹ از دوشنبه تا چهار شنبه، با گذر سامانه بارشی و قوع پدیده های جوی به شرح زیر پیش بینی می شود:
بعد از ظهر دوشنبه مورخ ۹۶/۱۰/۱۱ : بارش باران همراه با وزش باد و بارش برف در مناطق کوهستانی و سردسیر در استانهای آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل،کردستان، کرمانشاه، لرستان،ایلام، شمال خوزستان و غرب همدان
سه شنبه مورخ ۹۶/۱۰/۱۲: بارش باران همراه با وزش باد و بارش برف در مناطق کوهستانی در استانهای آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، ایلام ، کردستان، خوزستان، کرمانشاه، زنجان، البرز، تهران، قزوین، مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد، همدان، چهار محال و بختیاری، لرستان، غرب اصفهان، خراسان شمالی
چهارشنبه مورخ ۹۶/۱۰/۱۳: بارش باران و در جاده های کوهستانی بارش برف و برخی نقاط همراه با وزش باد و کولاک در استانهای مازندران ،گلستان،خراسان شمالی، خراسان رضوی و شمال سمنان
همچنین پیش بینی می شود دمای هوا روزهای سه شنبه و چهار شنبه در شمال غرب و غرب بین ۴ تا ۸ درجه و روز چهار شنبه در شمال شرق بین ۶ تا ۱۰ درجه کاهش یابد.
پیرو اطلاعیه شماره ۸۲ ، در شهرهای بزرگ و صنعتی در مرکز کشور بویژه تهران و اصفهان تا روز دوشنبه وضعیت نارنجی تا قرمز (ناسالم برای گروههای حساس تا ناسالم برای تمام افراد) حاکم خواهد بود و بتدریج از دوشنبه بعد از ظهر تا شب با وزش باد کیفیت هوا بهبود می یابد.
همچنین بعد از ظهردوشنبه با تشدید باد جنوبی در جنوب عراق، کویت و خوزستان خیزش گردوخاک در استانهای جنوبغربی کشور (ایلام و خوزستان) پیش بینی می شود.
در روزهای سه شنبه تا چهارشنبه برای تردد در جاده های کوهستانی شمالغرب، غرب و دامنه های البرز به سبب بارش برف و احتمال وقوع کولاک ، هموطنان عزیز ضمن برنامه ریزی جهت انتخاب زمان سفرمناسب، تجهیزات زمسانی را به همراه داشته باشند.

اخطاریه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۱۰/۱۰

پیرو اطلاعیه شماره ۸۳ مورخ ۹۶/۱۰/۱۰ مرکز پیش بینی از دوشنبه تا چهار شنبه، با گذر سامانه بارشی و کاهش دما بطور قابل ملاحظه، پدیده های جوی به شرح زیر پیش بینی می شود:
بعد از ظهر دوشنبه مورخ ۹۶/۱۰/۱۱ : بارش باران همراه با وزش باد و بارش برف در مناطق کوهستانی و سردسیر در استانهای آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل،کردستان، کرمانشاه، لرستان،ایلام، شمال خوزستان و غرب همدان
سه شنبه مورخ ۹۶/۱۰/۱۲: بارش باران همراه با وزش باد و بارش برف در مناطق کوهستانی در استانهای آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، ایلام ، کردستان، خوزستان، کرمانشاه، زنجان، البرز، تهران، قزوین، مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد، همدان، چهار محال و بختیاری، لرستان، غرب اصفهان، خراسان شمالی
چهارشنبه مورخ ۹۶/۱۰/۱۳: بارش باران و در مناطق کوهستانی بارش برف و برخی نقاط همراه با وزش باد و کولاک در استان های مازندران ،گلستان،خراسان شمالی، خراسان رضوی و شمال سمنان
همچنین پیش بینی می شود دمای هوا روزهای سه شنبه و چهار شنبه در شمال غرب و غرب بین ۴ تا ۸ درجه
و روز چهار شنبه در شمال شرق بین ۶ تا ۱۰ درجه کاهش یابد. براین اساس توصیه های هواشناسی کشاورزی به شرح زیر اعلام می شود:
باغبانی:
• کنترل دما، رطوبت، تهوبه مناسب و بستن دریچه‌ها در گلخانه‌ها با توجه به کاهش محسوس دما
• تهویه وتنظیم دمای انبارهای سیب زمینی و پیاز با توجه به کاهش محسوس دما
• بستن دریچه ها و تهویه های انبارهای نگه داری میوه جهت جلوگیری از یخ زدگی
• آماده سازی وسایل مواجهه با سرمازدگی نظیر بخاری باغی
• برداشت محصولات مزارع سبزی و صیفی (پیاز، سیب زمینی و گوجه فرنگی) و انتقال به انبارهای استاندارد
• انتقال بذور و کودهای شیمیایی جامد به مکان های مسقف تا قبل از آغاز بارش ها
دام داری:
• تأمین سوخت و تنظیم و تهویه دما و رطوبت در مرغداری ها و دامداری ها و تهیه خوراک پر انرژی با توجه به کاهش محسوس دما
• خودداری از تردد عشایر در مناطق مرتفع و برفگیر
زنبورداری:
• درزگیری و ایزولاسیون کندوها و کوچک کردن دریچه پرواز با توجه به کاهش دما
• محافظت از کندوها به دلیل کاهش دما و تهیه و تامین تغذیه کندوهای زنبور عسل

 

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۱۰/۰۹

از امروز به تدریج به سبب سکون نسبی جو و انباشت غلظت آلاینده ها در شهرهای صنعتی بزرگ ، شامل تهران، البرز ، اصفهان، اراک، تبریز، مشهد تشدید می یابد. انتظار می رود که این وضعیت برای شهرهای تهران، اصفهان، اراک تا اواخر روز دوشنبه و برای مشهد مقدس تا سه شنبه بعدازظهر تداوم یافته و به تدریج سطح آلودگی هوا از شرایط نارنجی (ناسالم برای گروههای حساس) به شرایط قرمز ( ناسالم برای تمام گروهها ) افزایش یابد. بنابراین توصیه می شود، طی این مدت ضمن بکارگیری تدابیر ویژه در مدیریت ترافیک شهری و استفاده از حمل و نقل عمومی، افراد با حساسیت های تنفسی و قلبی و همچنین کودکان از فعالیت در فضای باز تا حد امکان خودداری نمایند.
از روز دوشنبه سامانه بارشی از غرب و شمال غرب به کشور وارد شده و به تدریج موجب بارش باران در استانهای شمال غرب، غرب و سپس ارتفاعات البرز خواهد شد. در پی ورود این سامانه، سرعت وزش باد تشدید یافته و ضمن کاهش آلودگی و تلطیف هوا، موجب بارش باران در غالب نقاط درشمال غرب، غرب و سپس دامنه های شمالی و جنوبی البرز خواهد شد. انتظار می رود که ارتفاعات کوهستانی و مناطق سردسیر طی این مدت از بارش برف برخوردار شوند. همچنین از امروز تا روز سه شنبه غالب نقاط کشور بویژه نواحی غربی، مرکزی و شمال کشور با افزایش نسبی دما مواجه خواهند بود و از روز سه شنبه دما در غالب نقاط نیمه غربی کشور کاهش خواهدیافت. انتظار داریم دمای هوا در نواحی غرب و شمال غرب از سه شنبه تا چهارشنبه حدود ۳ تا ۶ درجه سلسیوس کاهش یابد.

اخطاریه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۱۰/۰۳

پیرو اطلاعیه شماره ۸۰ شنبه مورخ۹۶/۱۰/۲ به سبب بارش برف لغزندگی و اختلال در تردد جاده های کوهستانی و مناطق سردسیر و در برخی نقاط تشدید بارش باران و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی به شرح زیر پیش بینی می شود:
دوشنبه مورخ ۹۶/۱۰/۰۴: بارش باران در نیمه شرقی کرمانشاه، غرب همدان،کردستان، زنجان و شمال استانهای قزوین، البرز و تهران و بارش برف در ارتفاعات البرز.
سه شنبه مورخ۹۶/۱۰/۰۵: بارش باران در نیمه شرقی خوزستان، چهارمحال وبختیاری،کهگیلویه وبویراحمد، غرب اصفهان و بارش برف در ارتفاعات زاگرس و جاده های کوهستانی در این استانها.
از این رو توصیه می شود برای عبور از جاده های کوهستانی مناطق یاد شده اقدامات ایمنی لازم در نظر گرفته شود.

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۱۰/۰۲

طی امروز تا اواسط روز دوشنبه شهر تهران با سکون نسبی جو و روند تدریجی افزایش آلاینده های شهری پیش بینی می شود. انتظار می رود سطح میانگین آلاینده های جوی به محدوده ناسالم برای گروههای حساس افزایش یابد. از اینرو توصیه می شود در این مدت شهروندان عزیز تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده کرده و افراد آسیب پذیر شامل کودکان، سالمندان و بیماران تنفسی از تردد غیر ضروری در فضای باز خودداری کنند.بر اساس تحلیل نقشه های هواشناسی از امروز تا اواسط وقت یکشنبه دراستانهای ساحلی دریای خزر دمای هوا ۴تا ۸ درجه افزایش می یابد؛ همچنین در این مدت وزش باد شدید جنوبی در گیلان و اردبیل رخ می دهد.
روز یکشنبه وزش باد شدید در شمال غرب و غرب کشور پیش بینی می شود، همچنین در این روز وزش باد شدید در عراق شدت میگیرد که احتمالا موجب گردوخاک در نوار غربی کشور خواهد شد.
سامانه بارشی از یکشنبه شمال غرب کشور را تحت تاثیر قرار می دهد و روزهای دوشنبه و سه شنبه بارش باران و در ارتفاعات برف همراه با وزش باد و کاهش نسبی دما در شمال غرب، غرب و دامنه های جنوبی البرز پیش بینی می شود.
همچنین از روز دوشنبه تا چهارشنبه با تقویت و نفوذ جریانهای شمالی و هوای سرد به سواحل شمالی کشور بارش باران و در ارتفاعات و مناطق کوهستانی بارش برف پیش بینی می شود. شایان ذکر است از دوشنبه تا چهارشنبه کاهش دما در نیمه غربی کشور بین ۴تا ۷ درجه و در سواحل شمالی کشور بین ۸تا ۱۰ درجه رخ می دهد.
وضع هوای مناطق مختلف کشور تحت تاثیر این سامانه به شرح زیر پیش بینی می شود:
یکشنبه ۹۶/۱۰/۰۳: از شب بارش باران و وزش باد در غرب آذربایجان غربی و شمال آذربایجان شرقی؛ در جاده های کوهستانی و مناطق سردسیر شمال غرب بارش برف.
دوشنبه ۹۶/۱۰/۰۴: بارش باران و وزش باد در استانهای کردستان، کرمانشاه، لرستان، زنجان، همدان، مرکزی، جنوب آذربایجان غربی و دامنه های جنوبی البرزدر استان قزوین و شمال استانهای البرز، تهران، سمنان و دامنه های شمالی البرز در استانهای گیلان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی؛ بارش مناطق مرتفع و جاده های کوهستانی به شکل برف پیش بینی می شود.
سه شنبه ۹۶/۱۰/۰۵: بارش باران و وزش باد در استانهای کردستان، کرمانشاه، شمال ایلام، لرستان،زنجان، همدان، مرکزی، دامنه های البرز در استانهای قزوین، البرز، تهران، گیلان، مازندران، گلستان، ارتفاعات سمنان؛ بارش مناطق مرتفع و جاده های کوهستانی به شکل برف پیش بینی می شود.
بارش برف در جاده های کوهستانی استانهای یاد شده از دوشنبه تا چهارشنبه به شکل برف پیش بینی می شود و موجب لغزندگی و اختلال در تردد جاده ای خواهد شد؛ بنابراین رعایت ایمنی و همراه داشتن زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی برای تردد در جاده های کوهستانی شمال غرب، غرب و شمال کشور توصیه می شود.
انتظار می رود این سامانه بارشی بتدریج تا پنج شنبه به طور ضعیف به شمال شرق کشور انتقال یافته و روز جمعه مجددا شرایط نسبی سکون هوا غالب شود. تغییرات احتمالی و نحوه فعالیت این سامانه بارشی در روزهای آتی متعاقبا اعلام می شود.

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۱۰/۰۲

 

پیرواطلاعیه شماره ۸۰ شنبه مورخ ۹۶/۱۰/۰۲ با توجه به روند افزایش آلاینده ها طی ساعات گذشته در تهران و سکون نسبی هوا که تا صبح روز دوشنبه ادامه خواهد یافت، طی امشب و فردا احتمال افزایش غلظت ذرات معلق در هوا تا حد ناسالم برای تمامی گروهها پیش بینی می شود. از بعدازظهر دوشنبه بتدریج با افزایش سرعت باد از میزان غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد.
از اینرو توصیه می شود در این مدت شهروندان عزیز تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده کرده و افراد آسیب پذیر شامل کودکان، سالمندان و بیماران تنفسی از تردد غیر ضروری در فضای باز خودداری کنند.

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۰۹/۲۷

پیرو اطلاعیه شماره ۷۸ شنبه مورخ ۹۶/۰۹/۲۵، با توجه به پایداری جو و سکون نسبی هوا، بالا بودن چگالی آلاینده های هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت از جمله تهران، کرج، اراک، اصفهان، تبریز و ارومیه از امروز تا صبح پنج شنبه ادامه می یابد. از این رو توصیه می شود در این مدت شهروندان عزیز تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده کرده و افراد آسیب پذیر شامل کودکان، سالمندان و بیماران تنفسی از تردد غیر ضروری در فضای باز و سطح شهر خودداری کنند.

اخطاریه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۰۹/۲۷

پیرو اخطاریه شماره ۶۰ جمعه مورخ ۹۶/۰۹/۲۴، سامانه بارش زای جنوبی امروز در شرق و جنوب شرق کشور فعال می باشد، بتدریج از اواخر سه شنبه از جنوب شرق کشور خارج می شود، وضع هوای مناطق مختلف کشور تحت این سامانه به شرح زیر پیش بینی می شود:
دوشنبه ۹۶/۰۹/۲۷: بارش باران گاهی با رعد و برق، وزش باد شدید و مواج بودن دریا در سواحل تنگه هرمز و سواحل دریای عمان بویژه سواحل سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان. بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت همراه با آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان.
سه شنبه ۹۶/۰۹/۲۸: : رگبار باران گاهی با رعد و برق، وزش باد شدید و مواج بودن دریا در سواحل دریای عمان بویژه سواحل استان سیستان و بلوچستان. از صبح تا بعدازظهر سه شنبه بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت همراه با آبگرفتگی معابر در جنوب سیستان و بلوچستان.
از اینرو توصیه می شود محدودیت در تردد شناورهای سبک و تفریحی تا شناورهای متوسط جهت جلوگیری از خسارات احتمالی تمهیدات لازم به کار گرفته شود.

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۰۹/۲۵

با توجه به پایداری جو و سکون نسبی هوا، بالا بودن چگالی آلاینده های هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت از جمله تهران، کرج، اراک، اصفهان، تبریز و ارومیه تا اواسط هفته ادامه می یابد . از این رو توصیه می شود در این مدت شهروندان عزیز تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده کرده و افراد آسیب پذیر شامل کودکان، سالمندان و بیماران تنفسی از تردد غیر ضروری در فضای باز خودداری کنند.

اخطاریه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۰۹/۲۵

به سبب بارش شدید باران، رعدوبرق، وزش باد و مواج بودن دریا طی امروز و فردا در آبهای ساحلی بوشهر و هرمزگان، به قایقهای سبک و تفریحی توصیه می شود نکات ایمنی را هنگام تردد در این نواحی رعایت نمایند.

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۰۹/۲۴

پیرو اطلاعیه شماره ۷۶ مورخ ۹۶/۰۹/۲۱ با ادامه فعالیت سامانه بارش در روز یکشنبه پیش بینی می شود خلیج فارس ، شرق عمان ، سواحل شرقی بوشهر ، سواحل هرمزگان و سواحل غربی سیستان و بلوچستان بارش باران گاهی همراه با رگبار و رعدوبرق و وزش باد رخ دهد. شایان ذکر است اطلاعیه شماره ۷۶ درباره بارشهای روزهای جمعه و شنبه به اعتبار خود باقی می باشد.

اخطاریه  هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۰۹/۲۴

پیرو اخطاریه شماره ۵۹ چهارشنبه مورخ ۹۶/۰۹/۲۲ وضع هوای مناطق مختلف کشور تحت تاثیر سامانه بارش زای جنوبی به شرح زیر پیش بینی می شود:
جمعه ۹۶/۰۹/۲۴: بارش باران گاهی با رعد و برق، وزش باد شدید و مواج بودن دریا درمناطق مرکزی و غربی خلیج فارس بویژه سواحل استانهای بوشهر و خوزستان، بتدریج ازبعدازظهر تنگه هرمز و دریای عمان، بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت همراه با آبگرفتگی معابردر جنوب خوزستان، بوشهر، نیمه جنوبی و غرب فارس، بارش باران و در ارتفاعات برف در کهگیلویه و بویراحمد.
شنبه ۹۶/۰۹/۲۵: بارش باران گاهی با رعد و برق، وزش باد شدید در جنوب استان بوشهر، جنوب فارس و هرمزگان که امکان آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در این مناطق وجود دارد

اخطاریه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۰۹/۲۲

پیرو اطلاعیه شماره ۷۶ سه شنبه مورخ ۹۶/۰۹/۲۱ وضع هوای مناطق مختلف کشور تحت تاثیر سامانه بارش زای جنوبی به شرح زیر پیش بینی می شود:
جمعه ۹۶/۰۹/۲۴: بارش باران گاهی با رعد و برق، وزش باد شدید و مواج بودن دریا درمناطق مرکزی و غربی خلیج فارس بویژه سواحل استانهای بوشهر و خوزستان، بتدریج ازبعدازظهر تنگه هرمز و دریای عمان، بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت همراه با آبگرفتگی معابردر جنوب خوزستان، بوشهر، نیمه جنوبی و غرب فارس، بارش باران و در ارتفاعات برف در کهگیلویه و بویراحمد.
شنبه ۹۶/۰۹/۲۵: بارش باران گاهی با رعد و برق، وزش باد شدید و مواج بودن خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان بویژه سواحل استانهای خوزستان، بوشهر و هرمزگان، بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت همراه با آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در هرمزگان، بوشهر، جنوب فارس و جنوب کرمان و بارش برف در ارتفاعات جنوبی کرمان.
به سبب وزش باد شدید، از بعدازظهر پنجشنبه تا یکشنبه خلیج فارس و از بعدازظهر جمعه تا یکشنبه تنگه هرمز و دریای عمان مواج می باشد. از اینرو توصیه می شود محدودیت در تردد شناورهای سبک و تفریحی تا شناورهای متوسط جهت جلوگیری از خسارات احتمالی تمهیدات لازم به کار گرفته شود.

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۰۹/۲۱

با توجه به ورود سامانه بارشی از اواخر وقت پنجشنبه، وضع هوای مناطق مختلف کشور تحت تاثیر این  سامانه به شرح زیر پیش بینی می شود:
اواخرپنجشنبه ۹۶/۰۹/۲۳: بارش باران گاهی با رعد و برق در جنوب خوزستان وشمال استان بوشهر.
جمعه ۹۶/۰۹/۲۴:  بارش باران گاهی با رعد و برق درمناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس، مناطق ساحلی بوشهر؛ بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت همراه با آبگرفتگی معابردرخوزستان، نیمه جنوبی فارس، شمال و غرب هرمزگان؛ بارش باران و در ارتفاعات برف در چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، جنوب و شرق لرستان.
شنبه ۹۶/۰۹/۲۵: بارش باران با رعد و برق در خلیج فارس به ویژه در مناطق مرکزی و شرقی، بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت  همراه با آبگرفتگی معابر و احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در هرمزگان، بوشهر، جنوب فارس و کرمان که بارش در مناطق مرتفع و سردسیر کرمان به شکل برف خواهد بود.
بارش برف در مناطق کوهستانی استانهای یاد شده موجب اختلال در تردد جاده ای خواهد شد. همچنین با توجه به وزش باد شدید، خلیج فارس امروز و روزهای پنجشنبه و جمعه مواج می باشد. از اینرو توصیه می شود جهت جلوگیری از خسارات احتمالی تمهیدات لازم به کار گرفته شود.
شایان ذکر است انتظار می رود فعالیت این سامانه بارشی در روز یکشنبه مورخ ۹۶/۰۹/۲۶ نیز در مناطقی از جنوب و شرق کشور ادامه داشته باشد که در این مورد و همچنین سایر تغییرات فعالیت آن در اطلاعیه های بعدی اطلاع رسانی خواهد شد. لازم به ذکر است اطلاعیه شماره ۷۵ روز دوشنبه مورخ ۹۶/۰۹/۲۰ در مورد آلودگی هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت همچنان به قوت خود باقی است.

 

اخطاریه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۰۹/۲۰

به اطلاع می رساند به سبب وزش باد شدید، مرکز و شرق خلیج فارس طی امروز و فردا مواج و طوفانی می باشد. حداکثر ارتفاع موج امروز بین ۲ تا ۲/۵ متر و در روز سه شنبه بین ۲ تا ۳ متر پیش بینی می شود. از این رو توصیه میشود قایقهای سبک و تفریحی نکات ایمنی لازم را هنگام تردد در این منطقه رعایت کنند.

 

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۰۹/۲۰

با توجه به پایداری جو، سکون نسبی هوا و افزایش تدریجی آلاینده ها، هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج، اراک، اصفهان و تبریز طی امروز و فردا در شرایط ناسالم برای گروههای حساس و طی روزهای چهارشنبه و پنجشبه در وضعیت ناسالم برای همه گروههای سنی پیش بینی می شود.
از این رو توصیه می شود در این مدت شهروندان عزیز تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده کرده و افراد آسیب پذیر شامل کودکان، سالمندان و بیماران تنفسی از تردد غیر ضروری در فضای باز خودداری کنند.

 

اخطاریه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۰۹/۱۸

براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی، از امروز تا دوشنبه خلیج فارس و تنگه هرمز به سبب وزش باد شدید شمال غربی مواج پیش بینی می شود؛ امروز ارتفاع موج بویژه در مناطق مرکزی و شرقی بین ۲ تا ۳ متر برآورد می شود و روزهای شنبه تا دوشنبه ارتفاع موج در مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس بین یک و نیم تا ۲ متر پیش بینی می شود.
از اینرو توصیه می شود طی این مدت جهت تردد ایمن قایقهای تفریحی، شناورهای سبک و نیمه سنگین احتیاط لازم به عمل آید.

 

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۰۹/۱۷

۱٫ بر اساس تحلیل نقشه های پیش یابی هواشناسی، با ورود توده هوای سرد به شمال شرق کشور، از امشب تا صبح یکشنبه کاهش قابل ملاحظه دما در استانهای واقع در شمال شرق کشور بین ۸ تا ۱۲ درجه و در شرق و جنوب شرق کشور بین ۵ تا ۸ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.
۲٫ امروز وزش باد شدید در استانهای واقع در نیمه شرقی کشور و روزهای شنبه و یکشنبه وزش باد شدید در شرق و جنوب شرق کشور پیش بینی می شود، در پاره ای از این مناطق خیزش گرد و خاک رخ خواهد داد که سبب کاهش دید افقی و کیفیت هوا در این مناطق خواهد شد. همچنین امروز و صبح شنبه به سبب وزش باد شدید در گردنه ها و جاده های منتهی به مناطق کوهستانی شمال شرق کشور کولاک برف پیش بینی می شود.
۳٫ امروز در نوار مرزی غربی کشور و جنوب غرب کشور و استان بوشهر پدیده گردوخاک خواهیم داشت که به تدریج از اوایل شب از میزان غلظت آن کاسته خواهد شد.
از این رو توصیه میشود به منظور جلو گیری از خسارات احتمالی تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

اخطاریه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۰۹/۱۵

پیرو اطلاعیه شماره ۷۲ دوشنبه مورخ۹۶/۰۹/۱۳ به اطلاع می رساند:
به سبب بارش شدید باران ، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید ، آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها و در مناطق سردسیر و کوهستانی به سبب بارش برف و وزش باد، کولاک برف، لغزندگی معابر و اختلال در تردد جاده های کوهستانی و کاهش دید به شرح زیر پیش بینی می شود:
چهار شنبه مورخ ۹۶/۰۹/۱۵: از بعد از ظهر این روز ، بارش باران و برف درغرب کردستان،شمال کرمانشاه و غرب آذربایجان غربی .
پنج شنبه مورخ ۹۶/۰۹/۱۶: بارش باران و برف درآذربایجان های شرقی و غربی، اردبیل، زنجان، قزوین، کردستان ،همدان، کرمانشاه، ایلام ، لرستان، چهارمحال وبختیاری ، ارتفاعات زاگرس در غرب اصفهان، کهگیلویه وبویراحمد ، شمال خوزستان و ارتفاعات البرز در استانهای گیلان، مازندران ، تهران و البرز و بارش شدید باران و
آبگرفتگی معابر عمومی در گیلان و مازندران.
جمعه مورخ۹۶/۰۹/۱۷: بارش شدید باران و آبگرفتگی معابر عمومی در شرق مازندران ،غرب گلستان و بارش برف و کولاک برف در ارتفاعات شرقی مازندران، ارتفاعات گلستان و ارتفاعات خراسان شمالی.
از این رو توصیه میشود به منظور جلو گیری از خسارات احتمالی تمهیدات لازم در نظر گرفته شود.

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۰۹/۱۴

بر اساس تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی در روز چهارشنبه بعد ازظهر قبل از ورود سامانه بارشی به غرب کشور، گردوغبار شکل گرفته بر روی عراق ، استان های ایلام، لرستان و شمال خوزستان و در روز پنجشنبه استان خوزستان را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
لازم به ذکر است که اطلاعیه شماره ۷۲ دوشنبه مورخ ۹۶/۰۹/۱۳ مبنی بر فعالیت سامانه بارشی بر روی کشور همچنان به اعتبار خود باقی می باشد.

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۰۹/۱۳

با توجه به شرایط پایداری جو و سکون نسبی هوا، از دوشنبه تا روز چهارشنبه هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت قزوین، اراک، کرج، تهران و اصفهان و طی روزهای دوشنبه و سه شنبه هوای تبریز ناسالم برای تمام گروههای سنی پیش بینی می شود.
از این رو توصیه می شود در این مدت شهروندان عزیز تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده کرده و افراد آسیب پذیر شامل کودکان، سالمندان و بیماران تنفسی از تردد غیر ضروری در فضای باز خودداری نمایند.

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۰۹/۱۲

با توجه به شرایط پایداری جو و سکون نسبی هوا، از دوشنبه تا روز چهارشنبه هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت قزوین، اراک، کرج، تهران و اصفهان و طی روزهای دوشنبه و سه شنبه هوای تبریز ناسالم برای تمام گروههای سنی پیش بینی می شود.
از این رو توصیه می شود در این مدت شهروندان عزیز تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده کرده و افراد آسیب پذیر شامل کودکان، سالمندان و بیماران تنفسی از تردد غیر ضروری در فضای باز خودداری نمایند.

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۰۹/۰۸

بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی از بعد ازظهر روز پنج شنبه با شمالی شدن جریان هوا در شمال کشور و گذر موج تراز میانی جو از سواحل غربی خزر ابرناکی و بارش باران شروع می شود. بارندگی در روز جمعه در سواحل دریای خزر بخصوص مناطق میانی و شرق آن تشدید میشود و درارتفاعات البرز بارش به شکل برف خواهد بود. از جمعه تا شنبه گستره منطقه بارش بتدریج نوار شمال شرق کشور شامل خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی را در بر خواهد گرفت. در این مدت بتدریج کاهش دما در نیمه شمالی و شرق کشور قابل توجه خواهد بود و از بعد از ظهر پنج شنبه تا جمعه دمای هوا در نوار شمالی کشور (استانهای گلستان، مازندران و گیلان)۲تا ۸ درجه کاهش یافته و کمینه دما در مناطق جلگه ای به ۱ تا ۳ درجه سلسیوس در روزهای شنبه و یکشنبه خواهد رسید.
درشمال شرق کشور در خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی از واخر وقت جمعه دمای هوا بین ۶ تا ۱۰ درجه کاهش یافته و انتظار میرود کمینه دما طی روز شنبه تا دوشنبه صبح در این مناطق به ۳- تا ۶- درجه سلسیوس برسد.
براین اساس وضع هوای استانهای متاثر از این سامانه به ترتیب زیر پیش بینی می شود:
جمعه ۹۶/۹/۱۰ : بارش باران در مناطق جلگه ای گیلان، مازندران و گلستان و بارش برف در دامنه های شمالی ارتفاعات البرز و همچنین در ارتفاعات شمالی استانهای البرز، تهران، سمنان و از اواخر جمعه در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و کولاک برف به سبب وزش باد و بارش برف در جاده های کوهستانی خراسان شمالی و شمال سمنان و جاده های کوهستانی البرز.
افت دما و کولاک برف در جاده های کوهستانی مهمترین تاثیر این سامانه شمالی خواهد بود و از اواخر پنجشنبه تا روز شنبه برای تردد در جاده های کوهستانی البرز و شمال شرق کشور در مناطق یاد شده به همراه داشتن زنجیر چرخ و وسایل زمستانی توصیه میشود.

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۰۹/۰۵

براساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی و خروجی مدلها از اوایل امشب با ورود سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غرب به کشور ابتدا در استانهای ایلام، لرستان، خوزستان و چهارمحال و بختیاری بارش پراکنده پیش بینی می شود. این سامانه در روز دوشنبه تقویت شده و در استانهای خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال بوشهر، شمال غرب فارس، جنوب اصفهان، غرب یزد، سبب بارش باران گاهی رعدوبرق و در نقاط سردسیر بارش برف خواهد شد. شدت فعالیت این سامانه در روز دوشنبه در استانهای چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه وبویراحمد می باشد.
همچنین در روزهای سه شنبه و چهارشنبه خلیج فارس به سبب وزش باد شدید مواج می باشد

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۰۹/۰۱

بر اساس تحلیل نقشه های پیش یابی هواشناسی، با ورود توده هوای سرد به کشور، کاهش قابل ملاحظه دما در استانهای مختلف کشور به شرح زیر پیش بینی می شود:
گیلان، مازندران و گلستان: ۸ تا ۱۲ درجه در پنجشنبه و جمعه، کاهش ۳ تا ۵ درجه در شنبه و ماندگاری هوای سرد تا اواسط هفته آینده.
آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، اردبیل و کردستان: کاهش ۴ تا ۶ درجه در پنجشنبه، کاهش ۳ تا ۵ درجه در جمعه، کاهش ۲ تا ۴ درجه در شنبه و ماندگاری هوای سرد تا روز یکشنبه.
کرمانشاه و لرستان: کاهش ۲ تا ۴ درجه در پنجشنبه، کاهش ۳ تا ۵ درجه در جمعه و ماندگاری هوای سرد تا شنبه.
همدان و مرکزی: کاهش ۲ تا ۴ درجه در پنجشنبه، کاهش ۲ تا ۴ درجه در جمعه و ماندگاری هوای سرد تا شنبه.
خراسان رضوی و خراسان شمالی: کاهش ۶ تا ۸ درجه در شنبه، کاهش ۳ تا ۵ درجه در یکشنبه و ماندگاری هوای سرد تا دوشنبه.
قزوین، تهران و البرز: کاهش ۴ تا ۶ درجه در جمعه، کاهش ۳ تا ۵ درجه در شنبه و ماندگاری هوای سرد تا یکشنبه.
قم، سمنان و اصفهان: کاهش ۴ تا ۶ درجه در شنبه و ماندگاری هوای سرد تا یکشنبه.

اخطاریه   هواشناسی کشور ۱۳۹۶/۰۹/۰۱

پیرو اخطاریه شماره ۵۶ سه شنبه مورخ ۹۶/۰۸/۳۰ ، به سبب بارش شدید باران ، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی، آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها به شرح زیر پیش بینی می شود:
چهارشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ : در استانهای خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه غربی فارس، بوشهر، غرب چهارمحال و بختیاری، جنوب لرستان، غرب کردستان، غرب کرمانشاه، برخی نقاط ایلام و از اواخر وقت در گیلان و جنوب اردبیل.
پنجشنبه ۱۳۹۶/۰۹/۰۲: در استانهای گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، فارس، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر و شرق هرمزگان .
جمعه ۱۳۹۶/۰۹/۰۳: در استانهای گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، نیمه شرقی مازندران و شمال خراسان جنوبی .
همچنین طی سه روز آینده در ارتفاعات و نقاط سردسیر البرز مرکزی، زاگرس مرکزی، شمال غرب و غرب بارش به صورت برف می باشد. از این رو اختلال در تردد جاده های کوهستانی این مناطق دور از انتظار نیست.
لازم به ذکر است در سه روز آینده در شمال خلیج فارس بارش شدید باران ، گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید و مواج بودن دریا پیش بینی می شود.
لذا برای جلو گیری از خسارات احتمالی توصیه می شود تمهیدات لازم در نظر گرفته شود

این مطلب را به اشتراک بگذارید

درباره ی هواشناسی کازرون

محمد باقر اسماعیلی فرد ، متولد سال 1364 ، استان فارس ، کازرون ، برنامه نویس ، طراح نرم افزار ، طراح سایت و مدرس برنامه نویسی و طراحی نرم افزار از 4 سالگی علاقمند به هواشناسی و پیگیر شرایط جوی بوده و در این زمینه تحقیقات زیادی داشته ام .این سایت با هدف پیوند دو رشته هواشناسی و برنامه نویسی جهت اطلاع رسانی و هدفمند کردن هر چه بهتر رشته هواشناسی طراحی شده است.

۴۸ دیدگاه

  1. خسته نباشید ممنون به خاطر این وبسایت مفید

    Thumb up 0

امکان ثبت بیش از 5 دیدگاه در هر ۲۴ ساعت در قسمت پرسش و پاسخ وجود ندارد. این تصمیم به منظور ارسال پیامهای مفید و قابل ذکر توسط کاربران صورت گرفته است