آخرین اطلاعیه و اخطاریه های سازمان هواشناسی کشور

برای مشاهده پیش بینی شهر خود میتوانید از این قسمت استان خود ار انتخاب کنید به زودی شهرها و روستاهای بیشتری به پیش بینی ها افزوده خواهدشد:

اطلاعیه ها و اخطاریه های هواشناسی کشور

اطلاعیه هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۱۱/۲۷

به اطلاع می رساند امروز شنبه قسمتهای مرکزی و شرق خلیج فارس و روزهای یکشنبه تنگه هرمز و دریای عمان به سبب وزش باد شدید و فعالیت سامانه بارشی مواج و طوفانی خواهد بود که ارتفاع موج در خلیج فارس و دریای عمان حدود یک و نیم تا دو و نیم متر برآورد می شود.
از این رو توصیه می شود طی این مدت در مناطق ذکر شده احتیاط لازم در تردد شناورهای سبک، نیمه سبک و تفریحی بعمل آید.

اخطاریه هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۱۱/۲۵

پیرو اطلاعیه شماره ۱۱۹ چهارشنبه مورخ ۹۷/۱۱/۲۴، شدت و نوع بارش ها طی روزهای جمعه و شنبه به شرح زیر می باشد:
جمعه ۹۷/۱۱/۲۶: بارش بر ف و باران و وزش باد شدید موقت در برخی نقاط استان های آذربایجان غربی و شرقی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، اردبیل، چهارمحال و بختیاری، همدان، ارتفاعات و نقاط سردسیر استان های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس، گیلان، مازندران، تهران، البرز، قزوین. در جاده های کوهستانی این استان ها لغزندگی جاده ها، کولاک برف و کاهش دید پیش بینی می شود. همچنین در برخی نقاط استان های ایلام، بوشهر ، فارس و خوزستان بار ش باران گاهی رعدو برق، وزش باد شدید موقت، آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها پیش بینی می شود.
شنبه ۹۷/۱۱/۲۷: بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت ، آبگرفتی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها در برخی نقاط فارس، خراسان جنوبی ، کرمان، شرق یزد و بارش برف و وزش باد شدید موقت در برخی نقاط استان های آذربایجان غربی و شرقی، کردستان، اردبیل و نقاط کوهستانی و سردسیر استان های خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، سمنان، تهران، البرز،قزوین، گیلان، مازندران، گلستان، چهارمحال بختیاری ، کهگیلویه و بویراحمد و ارتفاعات کرمان . درجاده های کوهستانی این مناطق نیز کولاک برف، لغزندگی جاده ها و کاهش دید پیش بینی می شود.
از این رو به هموطنان عزیز، ارگانها و سازمانهای مسئول توصیه می گرددجهت جلوگیری ازخسارات احتمالی تمهیدات لازم را به عمل آورند.

اطلاعیه هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۱۱/۲۴

از اواخر روز پنجشنبه سامانه بارشی به کشور وارد می شود و طی روز جمعه و شنبه غالب نقاط کشور را تحت تاثیر قرار می دهد . روز جمعه با تقویت سامانه بارشی گستره بارش ها مناطق شمال غرب، غرب، جنوب غرب، جنوب، دامنه های زاگرس مرکزی، نیمه غربی البرز را در برگرفته و سبب بارش باران در مناطق سردسیر و ارتفاعات بارش برف خواهد شد. روز شنبه فعالیت این سامانه در نیمه غربی تضعیف شده و درجنوب، شرق و شمال شرق کشور تقویت خواهد شد.
بر این اساس وضع هوای کشور طی روزهای آینده به شرح زیر پیش بینی می شود:
جمعه ۹۷/۱۱/۲۶: بارش برف و باران و وزش باد در نیمه جنوبی استانهای آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، استانهای اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال‌وبختیاری، کهکیلویه‌وبویراحمد، دامنه های البرز در استانهای زنجان، قزوین، البرز، تهران، بارش باران گاهی وزش باد و در ارتفاعات بارش برف در استانهای ایلام، خوزستان، شمال فارس و بارش باران گاهی وزش باد در استان‌های بوشهر و غرب یزد.
شنبه ۹۷/۱۱/۲۷: بارش باران و برف در استانهای خراسان‌شمالی و خراسان رضوی بارش باران گاهی وزش باد و در ارتفاعات بارش برف در جنوب لرستان، استانهای چهارمحال‌وبختیاری، کهکیلویه‌وبویراحمد، خوزستان، شمال فارس، غرب کرمان، بارش باران گاهی وزش باد در استان‌های بوشهر و خراسان‌جنوبی.

از این رو توصیه می گرددد برای کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هموطنان عزیز، مدیریت بحران و سازمانهای امدادی در نظر گرفته شود.

اخطاریه هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۱۱/۲۰

طی سه روزآینده شدت و نوع بارشها در کشور به شرح زیر پیش بینی می شود:
شنبه مورخ ۹۷/۱۱/۲۰: شمال و شمال شرق خوزستان، جنوب لرستان، جنوب کهگیلویه و بویراحمد رگبار ورعد وبرق و وزش بادشدید موقت و آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و در استانهای کردستان، کرمانشاه، زنجان و ارتفاعات استانهای خوزستان، لرستان، چهارمحال بختیاری،گیلان،مازندران، قزوین، البرز، تهران بارش برف و لغزندگی جاده های کوهستانی ،مه آلودگی و کاهش دید.
یکشنبه مورخ۹۷/۱۱/۲۱: شمال و شمال شرق خوزستان، نیمه جنوبی استانهای فارس و بوشهر، شمال هرمزگان و جنوب غرب کرمان رگبار ورعد وبرق و وزش بادشدید موقت و آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و در ارتفاعات خوزستان، چهارمحال بختیاری،کهگیلویه و بویراحمد، لرستان بارش برف و لغزندگی جاده های کوهستانی، مه آلودگی و کاهش دید .
دوشنبه مورخ ۹۷/۱۱/۲۲: نیمه شرقی خوزستان، بوشهر، فارس، نیمه غربی کرمان، غرب و مرکز هرمزگان، یزد، جنوب خراسان رضوی،
کهگیلویه و بویراحمد رگبار ورعد وبرق و وزش بادشدید موقت و آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و درارتفاعات و نقاط سردسیر استانهای چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، فارس، اصفهان، مرکزی ، گیلان ،مازندران، گلستان، تهران، البرز، قزوین، سمنان، خراسان شمالی،خراسان رضوی، یزد، کرمان بارش برف و لغزندگی جاده های کوهستانی ،مه آلودگی و کاهش دید .
از این رو توصیه می شود تمهیدات لازم از سوی سازمانهای ذیربط جهت کاهش خسارات احتمالی در نظر گرفته شود و هموطنان عزیز در این مدت از تردد و توقف در حاشیه مسیلها و رودخانه های مناطق ذکر شده خودداری نموده و هنگام تردد در جاده ها ی کوهستانی همراه داشتن تجهیزات کامل زمستانی ضروری می‌باشد.

اطلاعیه هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۱۱/۱۹

به اطلاع می رساند از ظهر شنبه قسمتهای مرکزی و غربی خلیج فارس و طی روز یکشنبه خلیج فارس و تنگه هرمز به سبب وزش باد شدید و فعالیت سامانه بارشی مواج و طوفانی پیش بینی می شود که ارتفاع آن به حدود یک و نیم تا دو متر برآورد می شود.
از این رو توصیه می شود طی این مدت در مناطق ذکر شده احتیاط لازم در تردد شناورهای سبک، نیمه سبک و تفریحی بعمل آید.

اخطاریه هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۱۱/۱۹

پیرو اطلاعیه شماره۱۱۶ مورخ ۹۷/۱۱/۱۷ شدت و نوع بارش طی دو روزآینده به شرح زیر پیش بینی می شود:
شنبه مورخ ۹۷/۱۱/۲۰: شمال خوزستان رگبار ورعد وبرق و وزش بادشدید موقت و آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها .
یکشنبه مورخ۹۷/۱۱/۲۱: نیمه شرقی خوزستان، نیمه جنوبی فارس و بوشهر، هرمزگان و جنوب غرب کرمان، رگبار ورعد وبرق و وزش بادشدید موقت و آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها.
از این رو توصیه می شود تمهیدات لازم از سوی سازمانهای ذیربط جهت کاهش خسارات احتمالی در نظر گرفته شود و هموطنان عزیز در این مدت از تردد و توقف در حاشیه مسیلها و رودخانه های مناطق ذکر شده خودداری نمایند.

اطلاعیه هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۱۱/۱۷

به اطلاع می رساند از روز جمعه با ورود سامانه بارشی به کشور بارش باران و برف و در بعضی ساعات وزش باد شدید در استانهای واقع در نوار غربی پیش بینی می شود. روز شنبه با تشدید سامانه بارشی گستره بارشها دامنه های زاگرس و دامنه های جنوبی البرزرا نیز فرا خواهد گرفت. روز یکشنبه فعالیت این سامانه محدود به سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور خواهد بود. همچنین قسمت جنوبی این سامانه از روز یکشنبه تا روز سه شنبه در جنوب و جنوب شرق کشور فعال می باشد که اطلاعات تکمیلی در خصوص این سامانه در اطلاعیه های بعدی صادر خواهد شد. بر این اساس وضع هوای کشور طی هفته آینده به شرح زیر پیش بینی می شود:
جمعه ۹۷/۱۱/۱۹: بارش برف و باران گاهی وزش باد در استانهای ایلام، لرستان، غرب چهار محال و بختیاری، شمال خوزستان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و جنوب آذربایجان شرقی
شنبه ۹۷/۱۱/۲۰: بارش برف و باران و وزش باد شدید در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل،زنجان، قزوین، البرز، تهران، کردستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، اصفهان، ایلام، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، فارس، خوزستان، غرب کرمان و بارش باران گاهی وزش باد شدید در استان بوشهر
یکشنبه ۹۷/۱۱/۲۱: بارش باران گاهی وزش باد شدید و در ارتفاعات بارش برف در استانهای گلستان، مازندران، گیلان و بارش برف در استان های اردبیل، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شمال سمنان و رگبار و رعد و برق و وزش بادشدید موقتی در استانهای هرمزگان و جنوب فارس
شایان ذکر است به سبب بارش برف و کولاک در نقاط کوهستانی و سردسیر مناطق ذکر شده، لغزندگی جاده های کوهستانی، مه آلودگی و کاهش دید رخ خواهد داد. از این رو توصیه می شود هنگام تردد در این مناطق، نکات لازم جهت حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی بکار گرفته شود.

اطلاعیه هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۱۱/۱۷

پیرو اطلاعیه ۱۱۶ چهارشنبه مورخ ۹۷/۱۱/۱۷، با توجه به تشدید فعالیت سامانه بارشی در روز شنبه و بارش برف و کولاک در ارتفاعات و جاده های کوهستانی واقع در زاگرس و البرز به ویژه استان های چهارمحال و بختیاری،کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان و مرکزی لغزندگی جاده های کوهستانی، مه آلودگی و کاهش دید رخ خواهد داد. از این رو توصیه می شود از تردد غیر ضروری در این جاده ها خودداری شده و در صورت نیاز همراه داشتن تجهیزات کامل زمستانی ضروری می‌باشد.

اخطاریه هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۱۱/۱۶

بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی، روز چهارشنبه ۹۷/۱۱/۱۷ با افزایش سرعت باد در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید پیش بینی می شود و در برخی مناطق سیستان و بلوچستان ، شرق و جنوب کرمان و شرق هرمزگان موجب خیزش گردوخاک، کاهش کیفیت هوا و دید افقی خواهد شد. از اینرو توصیه می شود تمهیدات لازم برای کاهش اثرات مخرب گردوخاک بخصوص در سلامت و بهداشت مردم و حمل ونقل جاده ای بکار گرفته شود.

اخطاریه هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۱۱/۱۳

پیرو اطلاعیه شماره۱۱۴ مورخ ۹۷/۱۱/۱۲ پیش بینی شدت و نوع بارش طی سه روزآینده به شرح زیر است:
یکشنبه مورخ ۹۷/۱۱/۱۴: درنیمه جنوبی فارس، استان هرمزگان ، نیمه جنوبی کرمان، خراسان جنوبی و نیمه جنوبی سیستان وبلوچستان رگبار ورعدوبرق ، آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها .
بارش باران و آبگرفتگی معابر در استانهای گیلان، مازندران، گلستان و اختلال در تردد جاده های کوهستانی به سبب بارش برف
دوشنبه مورخ ۹۷/۱۱/۱۵: شرق هرمزگان و نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان رگبار ورعد وبرق و آبگرفتگی معابر و در خراسان رضوی بارش برف وباران .
به هموطنان عزیز درجنوب و جنوب شرق کشور توصیه می شودطی روزهای یکشنبه و دوشنبه از تردد و توقف در حاشیه مسیلها و رودخانه ها خودداری کنند همچنین به علت احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد احتیاط لازم برای کاهش خسارت به عمل آید.
شایان ذکر است روز یکشنبه در استانهای واقع در شمال غرب و دراستانهای ساحلی دریای خزر و روزهای دوشنبه و سه شنبه در سایر مناطق کشور کاهش دمای ۶ تا ۱۰درجه پیش بینی می شود.

بعداز ظهر یکشنبه و دوشنبه در شمال سیستان وبلوچستان، جنوب خراسان جنوبی، شرق یزد و شرق کرمان وزش باد شدید و احتمال باد وگرد وخاک پیش بینی می شود.

اخطاریه هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۱۱/۱۲

به اطلاع می رساند از بعدازظهر شنبه قسمتهای مرکزی و شرق خلیج فارس و روزهای یکشنبه تا دوشنبه بخشهای مرکزی و شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان به سبب وزش باد شدید و فعالیت سامانه بارشی مواج و طوفانی خواهد بود و سه شنبه دریای عمان مواج است. روزهای یکشنبه و دوشنبه ارتفاع موج در خلیج فارس و دریای عمان به حدود یک و نیم تا دو و نیم متر برآورد می شود.
یکشنبه و دوشنبه به سبب فعالیت سامانه بارشی و وزش باد شدید، دریای خزر مواج و طوفانی پیش بینی می شود؛ ارتفاع موج به حدود یک تا یک و نیم متر خواهد رسید. از این رو توصیه می شود طی این مدت در مناطق ذکر شده احتیاط لازم در تردد شناورهای سبک، نیمه سبک و تفریحی بعمل آید.

اخطاریه هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۱۱/۱۲

روز شنبه با ورود سامانه بارشی از شمال غرب بتدریج شاهد افزایش ابر، بارش برف و باران و وزش باد در شمال غرب، غرب خواهیم بود و از بعدازظهر این روز با شمالی شدن جریانات درغرب سواحل دریای خزر، بارش باران و برف به همراه کاهش دما در سواحل دریای خزر آغاز می شود و بتدریج یکشنبه گستره فعالیت این سامانه مناطق مرکز، شمال شرق و شرق را در برخواهد گرفت. باورود سامانه بارشی از جنوب در روزهای شنبه تا سه شنبه برای مناطقی از جنوب و جنوب شرق کشور، رگبار و رعدوبرق گاهی وزش باد شدید، کاهش دما در مناطق مستعد تگرگ و در مناطق کوهستانی جنوب شرق بارش برف پیش بینی می شود. این ناپایداری ها تا پایان وقت روز سه شنبه در کشور ماندگار بوده و بتدریج فعالیت آن از سمت شرق کشور به پایان می رسد. این سامانه با کاهش دما بین ۵ تا ۸ درجه همراه بوده و بر این اساس وضع هوای کشور به شرح زیر پیش بینی می شود:
شنبه ۹۷/۱۱/۱۳: بارش برف و باران و وزش باد در شمال آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی، رگبار و رعدوبرق و وزش باد در جنوب شرق سیستان و بلوچستان.
یکشنبه ۹۷/۱۱/۱۴: بارش برف و باران و وزش باد در نیمه شرقی اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، لرستان، مرکزی، قم، نیمه شمالی اصفهان، ارتفاعات البرز در استانهای زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان. رگبار و رعدوبرق گاهی وزش باد شدید در جنوب بوشهر، جنوب و جنوب شرق فارس، هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان، یزد، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان، سواحل و جزایر شرق و مرکز خلیج فارس، تنگه هرمز و جزایر آن، دریای عمان و سواحل آن.
دوشنبه ۹۷/۱۱/۱۵: بارش برف و باران و وزش باد در گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، یزد، خراسان جنوبی. رگبار و رعدوبرق گاهی وزش باد شدید در نیمه شرقی هرمزگان، سیستان و بلوچستان، تنگه هرمز و جزایر آن، دریای عمان و سواحل آن.
شایان ذکر است به سبب بارش برف و کولاک در نقاط کوهستانی و سردسیر مناطق ذکر شده، لغزندگی جاده های کوهستانی، مه آلودگی و کاهش دید رخ خواهد داد از این رو توصیه می شود هنگام تردد در این مناطق، نکات لازم جهت حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی بکار گرفته شود.

اطلاعیه هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۱۱/۰۹

بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی، امروز( سه شنبه) سامانه بارشی دربخشهایی از شمال شرق، شرق، سواحل دریای خزر و جنوب کشور فعال بوده و سبب بارش باران ، وزش باد و در ارتفاعات بار ش برف خواهدشد. همچنین در این روزدر شرق و جنوب شرق وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود که در برخی مناطق سبب خیزش گردو خاک و کاهش کیفیت هوا خواهدشد. این سامانه چهارشنبه بتدریج از نوار شرقی کشور خارج می شود. براین اساس وضع هوای کشور به ترتیب زیر می باشد:
سه شنبه ۹۷/۱۱/۰۹: بارش باران و وزش باد شدید در شرق مازندران و استانهای گلستان ، خراسان شمالی وبرخی مناطق خراسان رضوی و نیمه شمالی خراسان جنوبی
لازم به ذکر است امروز( سه شنبه) به سبب وزش باد شدید موقتی بادو گردوخاک در برخی مناطق استان‌های یزد، کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان باعث کاهش دید و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.
از این رو توصیه می گرددد برای کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هموطنان عزیز، مدیریت بحران و سازمانهای امدادی در نظر گرفته شود.

اطلاعیه هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۱۱/۰۹

به اطلاع می رساند از بعدازظهر امروز تا ظهر چهارشنبه به سبب وزش باد شدید و فعالیت سامانه بارشی، دریای خزر به ویژه مناطق شرقی آن، مواج و طوفانی خواهد بود و ارتفاع موج بین یک و نیم تا ۲ متر پیش بینی می شود؛ از این رو توصیه می شود طی این مدت احتیاط لازم در تردد شناورهای سبک، نیمه سبک و تفریحی بعمل آید.

اطلاعیه هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۱۱/۰۶

پیرو اطلاعیه شماره ۱۱۱جمعه مورخ ۹۷/۱۱/۰۵ به اطلاع می رساند از روز یکشنبه با ورود سامانه بارشی به کشور بارش باران و برف و در بعضی ساعات وزش باد شدید در استانهای واقع در نوار غربی پیش بینی می شود. روز دوشنبه با تشدید سامانه بارشی گستره بارشها دامنه های زاگرس و دامنه های جنوبی البرزرا نیز فرا خواهدگرفت. روز سه شنبه فعالیت این سامانه به سواحل دریای خزر، شمال شرق و شرق کشور توسعه می یابد. در روز چهارشنبه عمده فعالیت این سامانه محدود به شمال شرق و شرق کشور و سواحل شرقی دریای خزر خواهد بود. بر این اساس وضع هوای کشورطی هفته جاری به شرح زیر پیش بینی می شود:
از بعد از ظهر یکشنبه ۹۷/۱۱/۷: بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید در استانهای ایلام، لرستان، شمال و شرق خوزستان ، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی ، غرب چهار محال و بختیاری و جنوب همدان
دوشنبه ۹۷/۱۱/۸: بارش برف و باران و وزش باد شدید در استانهای آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، زنجان، قزوین، همدان، مرکزی، کهگیلویه وبویراحمد، فارس، شمال خوزستان، ایلام، قزوین، البرز، تهران و بارش باران گاهی وزش باد شدید در استان بوشهر. همچنین وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در جنوب خوزستان.
سه شنبه۹۷/۱۱/۹: بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید در استانهای گلستان، مازندران، گیلان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، تهران، قم، مرکزی، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شرق خوزستان
شایان ذکر است به سبب بارش برف و کولاک در نقاط کوهستانی و سردسیر مناطق ذکر شده، لغزندگی جاده های کوهستانی، مه آلودگی و کاهش دید رخ خواهد داد از این رو توصیه می شود هنگام تردد در این مناطق، نکات لازم جهت حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی بکار گرفته شود.

اخطاریه هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۱۱/۶

پیرو اطلاعیه ۱۱۲ شنبه مورخ ۹۷/۱۱/۶، با توجه به شدت فعالیت سامانه بارشی، وضع هوای مناطق مختلف کشور به شرح زیر پیش بینی می‌شود:
دوشنبه مورخ ۹۷/۱۱/۸: بارش باران و ذوب برف ،آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در استان خوزستان، تهران، البرز و قزوین، بارش باران و تگرگ در استان های خوزستان، ایلام، شمال بوشهر،غرب فارس و بارش باران در ارتفاعات بارش برف در لرستان، همدان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان
سه شنبه ۹۷/۱۱/۹: بارش باران وذوب برف،آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در نیمه شمالی بوشهر و بارش باران و در ارتفاعات بارش برف در نیمه شمالی فارس، کهگیلویه و بویراحمد، شرق خوزستان و چهارمحال و بختیاری
به سبب بارش برف و لغزندگی جاده های کوهستانی در شمال غرب ، دامنه های البرز و زاگرس، توصیه می‌شود از تردد غیر ضروری در این جاده ها خودداری شده و در صورت نیاز همراه داشتن تجهیزات کامل زمستانی ضروری می‌باشد.

اخطاریه هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۱۱/۶

به اطلاع می رساند از روز دوشنبه افزایش ارتفاع موج بین یک ونیم تا دو متر و طوفانی بودن شمال خلیج فارس در سواحل خوزستان و بوشهر پیش بینی می شود. از این رو توصیه می شود طی این مدت در مناطق ذکر شده احتیاط لازم در تردد شناورهای سبک، نیمه سبک و تفریحی بعمل آید.

اطلاعیه هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۱۱/۰۵

به اطلاع می رساند از بعد از ظهر یکشنبه سامانه بارشی از سمت مرزهای غربی وارد کشور شده و استان های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، بتدریج استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی و زاگرس مرکزی را در بر گرفته و سبب بارش باران ، وزش باد شدید و در مناطق کوهستانی و سردسیر سبب بارش برف خواهد شد. فعالیت این سامانه در روز دوشنبه در مناطق یادشده تشدید می گردد. ضمن اینکه در این روز سواحل غربی و مرکزی خزر و بخش هایی از جنوب کشور و با شدت کمتر استان های واقع در دامنه های البرز شرقی تحت تاثیر این سامانه قرار می گیرند. این سامانه در روز سه شنبه اکثر مناطق کشور را تحت تاثیر قرار خواهد داد و از بعد ازظهر این روز به تدریج از میزان فعالیت آن در نیمه غربی کاسته می گردد. سامانه فوق در روز چهارشنبه در استان های واقع در نوار شرقی کشور فعال بوده و سپس از کشور خارج می گردد. لازم به ذکر است در روز دوشنبه بارش در برخی نقاط استانهای غربی و جنوبی با رعد و برق همراه خواهد بود و در مناطق مستعد احتمال وقوع تگرگ نیز وجود دارد. بر این اساس وضع هوای کشور در روز یکشنبه به شرح زیر می باشد:
یکشنبه ۹۷/۱۱/۰۷ : در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بارش باران گاهی وزش باد شدید، در برخی نقاط رعد و برق و در نقاط کوهستانی و سردسیر بارش برف پیش بینی می شود که شدت بارش در غرب کردستان، جنوب آذربایجان غربی، شمال شرق خوزستان، شمال غرب چهار محال و بختیاری، برخی نقاط کرمانشاه، لرستان و ایلام می باشد.
در اطلاعیه های آتی در مورد شدت و نحوه فعالیت این سامانه مجددا اطلاع رسانی می گردد

اطلاعیه هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۱۱/۰۳

به اطلاع می رساند در روزهای چهار شنبه و پنجشنبه به سبب پایداری هوا، افزایش غلظت آلاینده ها ، کاهش کیفت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، اصفهان، همدان، اراک و کرج پیش بینی می شود
از این رو توصیه می شود در این مدت شهروندان عزیز تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده کرده و افراد آسیب پذیر شامل کودکان، سالمندان، بیماران تنفسی از تردد غیر ضروری در فضای باز خودداری نمایند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

درباره ی هواشناسی کازرون

محمد باقر اسماعیلی فرد ، متولد سال 1364 ، استان فارس ، کازرون ، برنامه نویس ، طراح نرم افزار ، طراح سایت و مدرس برنامه نویسی و طراحی نرم افزار علاقمند به هواشناسی و پیگیر شرایط جوی بوده و در این زمینه تحقیقات زیادی داشته ام .این سایت با هدف پیوند دو رشته هواشناسی و برنامه نویسی جهت اطلاع رسانی و هدفمند کردن هر چه بهتر رشته هواشناسی طراحی شده است.
امکان ثبت بیش از 5 دیدگاه در هر ۲۴ ساعت در قسمت پرسش و پاسخ وجود ندارد. این تصمیم به منظور ارسال پیامهای مفید و قابل ذکر توسط کاربران صورت گرفته است