آخرین اطلاعیه و اخطاریه های سازمان هواشناسی کشور

برای مشاهده پیش بینی شهر خود میتوانید از این قسمت استان خود ار انتخاب کنید به زودی شهرها و روستاهای بیشتری به پیش بینی ها افزوده خواهدشد:


اطلاعیه ها و اخطاریه های هواشناسی کشور

پیرو

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۰۹/۲۷

بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی، از پنج شنبه سامانه بارشی از شمال غرب و غرب به کشور وارد می شود، با تقویت این سامانه، گستره فعالیت آن به جنوب غرب، مرکز، استانهای واقع در جنوب البرز شامل قزوین، البرز، زنجان، تهران و سواحل دریای خزر می رسد. با تداوم بارش در روز جمعه، فعالیت سامانه به نوار شمالی و شرق کشور گسترش می یابد و بتدریج از اواخر جمعه از فعالیت آن در نیمه غربی کاسته میشود. براین اساس وضع هوا در استانهای تحت تاثیر این سامانه به شرح زیر پیش بینی می شود:
پنج شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۲۹ : از بعدازظهر بارش باران، وزش باد، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، کردستان و کرمانشاه، چهارمحال بختیاری، شمال خوزستان، لرستان، همدان، گیلان از اواخر وقت قزوین، البرز، تهران، مرکزی، قم و بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد در ایلام.
جمعه ۱۳۹۷/۰۹/۳۰ بارش باران، وزش باد، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف در جنوب آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی.
همچنین از اواخر پنج شنبه تا اوایل صبح شنبه درمسیرهای کوهستانی استانهای واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، دامنه های زاگرس، ارتفاعات و دامنه های شمالی و جنوبی رشته کوه البرز، ارتفاعات شمال شرق کشور بارش برف و مه رخ خواهد داد، بر این اساس اختلال در ترافیک جاده ای به سبب لغزندگی و کاهش دید پیش بینی میشود.

اخطاریه هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۰۹/۲۷

اخطاریه شماره ۸۲ یکشنبه مورخ ۹۷/۰۹/۲۵، از امروز سه شنبه بعدازظهر تا اوایل صبح چهارشنبه به سبب بارش برف و کولاک برف در جاده های کوهستانی استانهای آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، شمال خوزستان، چهارمحال و بختیاری، قزوین، البرز، تهران، گیلان، مازندران، سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی لغزندگی جاده ها، مه آلودگی و کاهش دید پیش بینی می شود، همچنین اوایل صبح چهارشنبه لغزندگی در سطح شهرهای آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان پیش بینی می شود.
از این رو توصیه می شود تمهیدات لازم جهت تجهیز خودرو به زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی برای تردد در جاده های کوهستانی برفگیر به عمل آید و برای کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هموطنان عزیز، سازمانهای امدادی و مدیریت بحران بکار گرفته شود.

اخطاریه هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۰۹/۲۵

پیرو اطلاعیه شماره ۹۷ شنبه مورخ ۹۷/۰۹/۲۴ به اطلاع می رساند از بعد از ظهر دوشنبه تا ظهر سه شنبه به سبب بارش شدید باران و رگبار و رعدوبرق در برخی نقاط استانهای ایلام، کرمانشاه و نیمه شمالی خوزستان ،آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال سیلابی شدن مسیلها پیش بینی می شود.همچنین در این مدت به سبب بارش برف در جاده های کوهستانی استانهای آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل،زنجان، کردستان،کرمانشاه، لرستان،شمال خوزستان ، چهارمحال و بختیاری ، قزوین ، البرز تهران، گیلان و غرب مازندران لغزندگی جاده ها ، مه آلودگی و کاهش دید پیش بینی می شود .
از این رو توصیه می شود تمهیدات لازم جهت تجهیز خودرو به زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی برای تردد در جاده های کوهستانی برفگیر به عمل آید و برای کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هموطنان عزیز، سازمانهای امدادی و مدیریت بحران بکار گرفته شود.

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۰۹/۲۴

براساس نقشه های پیش یابی هواشناسی، طی روز یکشنبه و اوایل روز دوشنبه افزایش آلاینده های جوی و کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج، قزوین و اصفهان پیش بینی می شود. از این رو توصیه می شود در این مدت شهروندان عزیز تا حد امکان از وسایل نقلیه عمومی استفاده کرده و افراد آسیب پذیر شامل کودکان، سالمندان و بیماران تنفسی از تردد غیر ضروری در فضای باز خودداری نمایند.
در روز دوشنبه با ورود سامانه بارشی از غرب کشور، برای استانهای ایلام، کرمانشاه، کردستان، همدان، غرب لرستان، جنوب آذربایجان های شرقی و غربی و زنجان و اوایل سه شنبه برای استانهای قزوین، البرز، تهران و خوزستان بارش بارش باران و در ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود، که شدت آن روز دوشنبه برای استانهای ایلام، کرمانشاه و کردستان خواهد بود.

اطلاعیه   هواشناسی دریایی کشور ۱۳۹۷/۰۹/۱۹

نقشه های هواشناسی بیانگر نفوذ تدریجی کم فشار از اواسط روز سه شنبه و طی روز چهارشنبه بر روی استانهای اردبیل و گیلان می باشد، بر این اساس برای این استانها وزش باد شدید جنوبی و افزایش ۶ تا ۸ درجه ای دما پیش بینی می شود، از این رو به مسافرین و گردشگران محترم توصیه می شود تا از روشن کردن آتش و رها کردن آن در جنگلها خودداری نمایند تا از خسارات احتمالی جلوگیری به عمل آید.

اخطاریه   هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۰۹/۱۴

پیرو اطلاعیه ۹۵ چهارشنبه مورخ ۹۷/۰۹/۱۴ شدت و نوع بارش در استانهای کشور به شرح زیر پیش بینی می شود:
چهارشنبه مورخ ۹۷/۰۹/۱۴:بارش باران ،آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و بالا آمدن آب رودخانه ها در برخی از مناطق استانهای: غرب آ ذربایجان شرقی ، جنوب آذربایجان غربی،غرب کردستان وشمال غرب کرمانشاه همچنین بارش برف در ارتفاعات استان آذربایجان غربی .
پنجشنبه مورخ ۹۷/۰۹/۱۵:بارش باران ،آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیلها و بالا آمدن آب رودخانه ها در استانهای ایلام، لرستان ،شمال خوزستان،کرمانشاه،چهار محال بختیاری ،کهگیلویه و بویر احمد ، جنوب آذربایجان غربی و غرب آذربایجان شرقی ،کردستان، ،شمال غرب فارس و بوشهر،همدان،غرب مرکزی پاره ای مناطق زنجان و شمال استانهای قزوین ،البرز،تهران و بارش برف در ارتفاعات زاگرس، البرز مرکزی و شمال غرب .
به هموطنان عزیر در استانهای فوق ذکر توصیه می شود از تردد و توقف در کنار رودخانه ها و مسیلها خودداری کند همچنین به مسافرانی که قصد تردد از جاده های کوهستانی برف گیر دارند به همرا داشتن وسایل و امکانات ایمنی و گرمایشی لازم توصیه می شود.

اطلاعیه   هواشناسی دریایی کشور ۱۳۹۷/۰۹/۰۸

بنا به نقشه های پیش بینی هواشناسی از شب جمعه به علت وزش باد شدید شمالی در سواحل دریای خزر ارتفاع موج در استانهای گیلان و مازندران به ۱٫۵ متر و در فاصله دورتر از سواحل ارتفاع موج به ۲ تا ۳ متر می رسد به اطلاع هموطنان محترم می رساند از تردد قایقها و شناورهای سبک در طول روز جمعه خودداری کنند.

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۰۹/۰۷

با توجه به نقشه های پیش یابی هواشناسی، از بعدازظهر جمعه با ورود سامانه بارشی از شمال غرب و غرب به کشور روزهای جمعه و شنبه در مناطقی از سواحل دریای خزر، شمال غرب و سپس غرب کشور بارش باران، وزش باد و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی رخ خواهد داد، براین اساس وضع هوای استانهای مختلف کشور به شرح زیر پیش بینی می شود:
جمعه ۱۳۹۷/۰۹/۰۹ : از بعدازظهر بارش باران و وزش باد در گیلان، غرب مازندران، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه.
شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ : بارش باران و وزش باد در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، رگبار و رعدوبرق و وزش باد در کرمانشاه، ایلام، غرب لرستان.
شایان توجه است در ارتفاعات کوهستانی شمال غرب، اردبیل و ارتفاعات البرز بارش برف پیش بینی می شود، همچنین از جمعه شب تا یکشنبه مسیر جاده های کوهستانی شمال غرب و جاده های کوهستانی سواحل خزر به استانهای مجاور، بخصوص گردنه ها مه آلود پیش بینی می شود و با احتمال بسیار موجب کندی یا اختلال در ترافیک جاده ای این مناطق میشود.
از این رو توصیه می شود برای کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هموطنان عزیز، سازمانهای امدادی و مدیریت بحران بکار گرفته شود.

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۰۹/۰۵

سامانه بارشی فعال در کشور امروز در شرق هرمزگان، شرق کرمان، برخی نقاط سیستان وبلوچستان، خراسان جنوبی و شرق یزد سبب بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید خواهد شد.فعالیت این سامانه در خراسان شمالی، برخی نقاط خراسان رضوی، شرق سمنان و گلستان بصورت بارش باران ،وزش باد و در مناطق کوهستانی بصورت برف بوده و در این نواحی لغزندگی و مه آلودگی جاده ها نیز پیش بینی می شود. لذا توصیه می شود در این نواحی جهت جلوگیری از خسارات احتمالی، تمهیدات لازم بکار گرفته شود.
لازم به ذکر است در استان کرمانشاه تا روز پنج شنبه پدیده قابل توجهی نخواهیم داشت و از لحاظ دمایی طی روزهای سه شنبه تا پنج شنبه افزایش نسبی دما در این استان پیش بینی می شود که شرایط امداد رسانی را تسهیل می کند. انتظار داریم از روز جمعه با نزدیک شدن سامانه بارشی، افزایش ابر، وزش باد و بارش باران در این استان آغاز گردد.

اطلاعیه   هواشناسی دریایی کشور ۱۳۹۷/۰۹/۰۴

طی روزهای یکشنبه و دوشنبه به سبب وزش باد شدید، خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیش بینی می شود و ارتفاع موج به حدود یک و نیم تا دو متر خواهد رسید.
شایان ذکر است روز یکشنبه خلیج فارس و تنگه هرمز و روز دو شنبه مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز رگبارورعدوبرق پیش بینی می شود.
از این رو توصیه می شود طی این مدت احتیاط لازم در تردد شناورهای سبک بعمل آید و از بکارگیری قایقهای تفریحی و سبک خودداری شود.

اخطاریه   هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۰۹/۰۴

پیرو اخطاریه شماره ۷۷ شنبه مورخ ۹۷/۰۹/۰۳ و با توجه به نقشه های پیش یابی هواشناسی، برای استانهای زیر رگبارورعدوبرق، آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیلها و بالا آمدن آب رودخانه ها پیش بینی می شود:
یکشنبه مورخ ۹۷/۰۹/۰۴: جنوب لرستان، غرب کرمانشاه، خوزستان، غرب چهارمحال وبختیاری، کهکیلویه وبویراحمد، فارس، غرب کرمان، جنوب یزد، بوشهر، غرب هرمزگان و جزایر خلیج فارس و بارش برف در ارتفاعات زاگرس و البرز.
دوشنبه مورخ ۹۷/۰۹/۰۵: جنوب شرق فارس، هرمزگان و پاره ای مناطق کرمان.
از این رو به هموطنان عزیر در استانهای فوق توصیه می شود که از تردد و توقف در کنار رودخانه ها و مسیلها خودداری کنند. همچنین به مسافرانی که قصد تردد از جاده های کوهستانی برف گیر البرز و زاگرس دارند به همرا داشتن وسایل و امکانات ایمنی و گرمایشی لازم توصیه می شود.

اخطاریه   هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۰۸/۱۹

با توجه به تغییر الگوی نقشه های پیش یابی به اطلاع می رساند که از اواخر وقت امروز و طی روز یکشنبه، برای استانهای بوشهر، نیمه جنوبی فارس، غرب هرمزگان، خوزستان، چهار محال وبختیاری و کهکیلویه و بویراحمد رگبار ورعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و آبگرفتگی معابر عمومی پیش بینی می شود، از این رو توصیه می شود جهت کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هموطنان عزیز، سازمانهای امدادی و مدیریت بحران بکار گرفته شود.

اخطاریه   هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۰۸/۱۸

پیرو اخطاریه شماره ۷۰ پنجشنبه مورخ ۹۷/۰۸/۱۷ طی دو روز آینده رگبار ورعدوبرق و وزش باد شدید موقتی در غرب خلیج فارس و همچنین آبگرفتگی معابر در استانهای واقع در جنوب غرب و جنوب کشور به شرح زیر پیش بینی می شود
شنبه مورخ ۹۷/۰۸/۱۹ : نیمه شمالی بوشهر، جنوب کهکیلویه و بویر احمد و نیمه شمالی فارس
یکشنبه مورخ ۹۷/۰۸/۲۰ : نیمه جنوبی بوشهر ، نیمه جنوبی فارس، شمال شرق خوزستان ، جنوب لرستان و غرب چهار محال وبختیاری
با توجه به شدت بارش، در مناطق کوهپایه ای احتمال بالا آمدن آب رودخانه ها و سیلاب ناگهانی در مسیلها و دره ها وجود دارد به هموطنان عزیردر این مناطق توصیه می شود از تردد وتوقف در حاشیه رود خانه ها و مسیلها خودداری نمایند.

اطلاعیه   هواشناسی دریایی کشور ۱۳۹۷/۰۸/۱۴

پیرو اطلاعیه شماره ۲۱ مورخ ۹۷/۰۸/۱۲ ویژه هواشناسی دریایی، در ادامه فعالیت سامانه جوی که در غرب کشور فعالیت دارد در روز سه شنبه و چهارشنبه نیز همچنان در مناطق غربی خلیج فارس افزایش ابر ، وزش باد شدید، رگبار و رعد وبرق و افزایش ارتفاع موج از یک و نیم متر تا دو متر پیش بینی می شود.
از این رو توصیه می شود طی این مدت احتیاط لازم در تردد شناورهای سبک بعمل آید و از بکارگیری قایقهای تفریحی و سبک جلوگیری شود.

اخطاریه   هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۰۸/۱۴

پیرو اخطاریه شماره ۶۸ مورخ ۹۷/۰۸/۱۳ ، با ورود سامانه بارشی در غرب کشور وضعیت هوا طی سه روز آینده به شرح ذیل خواهد بود:
دوشنبه ۹۷/۰۸/۱۴ : رگبار باران گاهی با رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی همراه با آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال وقوع سیلاب در استانهای خوزستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان و کردستان.
سه شنبه۹۷/۰۸/۱۵ : رگبار باران گاهی با رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، همراه با آبگرفتگی معابر عمومی و احتمال وقوع سیلاب در استانهای خوزستان، بوشهر، ایلام، کرمانشاه، لرستان، کردستان، کهگیلویه وبویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شمال فارس؛ بارش باران در برخی مناطق همراه با احتمال آب گرفتگی معابر عمومی در برخی مناطق استانهای البرز، تهران، قم، مرکزی، سمنان، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، غرب اصفهان، آذربایجان غربی و شرقی، همدان، زنجان و قزوین؛
شایان ذکر است در این روز در ارتفاعات شمال غرب، البرز مرکزی و زاگرس مرکزی بارش برف دور از انتظار نمی باشد و کاهش ۳ تا ۵ درجه ای دما در سواحل دریای خزر و شمال غرب کشور پیش بینی می شود.
چهارشنبه۹۷/۰۸/۱۶: بارش باران همراه با آب گرفتگی معابر عمومی در برخی مناطق خوزستان، شمال بوشهر، شمال غرب فارس و کهگیلویه وبویراحمد؛ کاهش ۶ تا ۸ درجه دما در شمال شرق کشور.
از این رو توصیه می شود جهت کاهش خسارات احتمالی، تمهیدات لازم از سوی هموطنان عزیز، سازمانهای امدادی و مدیریت بحران بکار گرفته شود.

اخطاریه   هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۰۸/۱۳

پیرو اخطاریه شماره ۶۷ شنبه مورخ ۹۷/۰۸/۱۲ بار ش دراواخر وقت یکشنبه و روز دوشنبه در مناطق زیر از شدت بیشتری برخوردار می باشد
اوایل شب یکشنبه مورخ ۹۷/۰۸/۱۳ : رگبار ورعدوبرق احتمال توفان تندری و باد شدید لحظه ای همراه با خیزش گردوخاک محلی و کاهش موقتی دید در جزایر شمال خلیج فارس، خوزستان،شمال بوشهر
دوشنبه مورخ ۹۷/۰۸/۱۴ تا صبح روز سه شنبه: رگبار ورعدوبرق تندری با پتانسیل ایجاد سیلابهای ناگهانی در استانهای خوزستان، شمال بوشهر، لرستان، ایلام، جنوب کرمانشاه و اواخر وقت در کهکیلویه وبویر احمد، چهار محال وبختیاری و غرب کردستان.

امروز درنواحی کوهپایه ای استان خوزستان و طی روز دوشنبه تا صبح سه شنبه در خوزستان، لرستان ، ایلام، غرب و جنوب کرمانشاه و غرب کردستان در ساعات بعدازظهر به علت رشد ابرهای تندری علاوه بر احتمال سیلاب ناگهانی، وقوع تگرگ و صاعقه دور از انتظار نمی باشد. لذا به هموطنان عزیز بخصوص در این مناطق توصیه می شود ضمن بکارگیری تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارتهای احتمالی از توقف در مسیلها و مناطقی که می تواند مسیر گذر سیلابهای ناگهانی شود و از توقف در مناطق مستعد تگرگ و صاعقه خودداری نمایند.

اطلاعیه   هواشناسی دریایی کشور ۱۳۹۷/۰۸/۱۲

براساس نقشه های هواشناسی امروز شرق خلیج فارس و تنگه هرمز و در روز یکشنبه تمام مناطق خلیج فارس مواج پیش بینی می شود که ارتفاع موج در برخی مناطق به حدود یک و نیم متر خواهد رسید. همچنین روز دوشنبه در مناطق غربی خلیج فارس افزایش ابر ، وزش باد شدید، رگبار باران و افزایش ارتفاع موج تا حدود یک متر پیش بینی می شود.
از این رو توصیه می شود طی این مدت احتیاط لازم در تردد شناورهای سبک بعمل آید و از بکارگیری قایقهای تفریحی و سبک جلوگیری شود.

اطلاعیه   هواشناسی کشور ۱۳۹۷/۰۸/۱۲

بنابر تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی، اواخر وقت امروز سامانه بارشی از جنوب غرب بتدریج وارد کشور می شود که فعالیت این سامانه برای فردا در استان های واقع در نوار غربی کشور به شکل افزایش ابر و بارش پراکنده می باشد. روز دوشنبه و سه شنبه فعالیت این سامانه روی نیمه غربی کشور تشدید خواهد شد. از این رو وضعیت هوا طی روزهای یکشنبه و دوشنبه به شرح ذیل خواهد بود:
یکشنبه: بارش باران در استان های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه و لرستان
از بعد از ظهر وزش باد شدید و گرد وخاک همراه با کاهش دید و کیفیت هوا در استان خوزستان
دوشنبه: بارش شدید باران همراه با ابگرفتگی معابر عمومی و احتمال وقوع سیلاب در استان های خوزستان، ایلام، لرستان،
کرمانشاه و بوشهر
بارش باران همراه با آب گرفتگی معابر عمومی در استان های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، همدان،
کردستان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی،اردبیل و زنجان
از این رو توصیه می شود تمهیدات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی در نظر گرفته شود. اطلاعات بیشتر در این خصوص در اطلاعیه های بعدی ارائه خواهد شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

درباره ی هواشناسی کازرون

محمد باقر اسماعیلی فرد ، متولد سال 1364 ، استان فارس ، کازرون ، برنامه نویس ، طراح نرم افزار ، طراح سایت و مدرس برنامه نویسی و طراحی نرم افزار علاقمند به هواشناسی و پیگیر شرایط جوی بوده و در این زمینه تحقیقات زیادی داشته ام .این سایت با هدف پیوند دو رشته هواشناسی و برنامه نویسی جهت اطلاع رسانی و هدفمند کردن هر چه بهتر رشته هواشناسی طراحی شده است.

۴۸ دیدگاه

  1. خسته نباشید ممنون به خاطر این وبسایت مفید

امکان ثبت بیش از 5 دیدگاه در هر ۲۴ ساعت در قسمت پرسش و پاسخ وجود ندارد. این تصمیم به منظور ارسال پیامهای مفید و قابل ذکر توسط کاربران صورت گرفته است