پرسش و پاسخ

1282810036_ee
این بخش جهت ارتباط هر چه بهتر با سایت و ، سؤالات ، درخواستها ، پیشنهادات ، انتقادات و همچنین بحث و بررسی های هواشناسی  راه اندازی شده ، و امید می رود با همکاری دوستان  از ارسال سوال در قسمت نظرات در مطالب سایت  و سردرگمی در سایت جهت دریافت پاسخ جلوگیری شود ، دوستان میتوانند پس از تایید اولین ارسال خود توسط مدیران سایت ،  با دیگر دوستان ، همشهریان و کارشناسان به بحث و گفتگو بپردازند.

 

قوانین ارسال سوال یا مطلب :

۱- از این پس در قسمت پرسش و پاسخ هر فرد فقط میتوانید روزانه حداکثر ۳ ارسال داشته باشد بیش از سه ارسال در روز توسط یک نفر فقط در قسمت گزارشات و دیدبانی امکان پذیر است. لازم به ذکر است بیش از سه ارسال در روز توسط ربات سایت مستقیما پاک خواهد شد.

۲- دوستان پس از ارسال نظر به مدت ۱۰ دقیقه زمان دارند تا در صورت وجود هر گونه اشتباه در متن ارسالی خود آن را ویرایش کنند.

۳- برای ارسال تصویر کافیست وارد سایت http://picofile.com/ شده و تصویر خود را از گوشی یا پی سی انتخاب کرده و پس از بارگزاری تصویر ، لینک دریافتی  از تصویر مربوطه را در هر کجا از نوشته ی خود (در قسمت دیدگاهها) که مایلید کپی کنید. پس از زدن گزینه ارسال دیدگاه ، به جای لینک ارسالی تصویر مربوطه نمایش داده میشود.

۴-تصاویر ارسالی در سایت مستقیما بارگذاری نخواهد شد تا از مصرف پهنای باند اینترنت کاربران سایت به صورت بهینه استفاده شود و از هزینه های اضافی برای اینترنت کاربران جلوگیری شود. از این پس فقط در صورت کلیک روی علامت ذره بین ، تصویر بارگذاری میشود.

۵- بحث های خارح از هواشناسی و محیط زیست ، در این قسمت بدون اطلاع قبلی پاک خواهند شد.

۶- جهت لایک کردن مطالب سایر دوستان میبایست ابتدا در سایت ثبت نام کنید.

‫۱۰,۴۵۹ دیدگاه ها

 1. سلام خدمت اقا ارمین و سرکار خانم ارام . بارندگی کودیان هم اکنون ساعت ۱۰ ربع کم شروع شده . فعلا که زمستانی میبارد . انشالله که چشممون به برف روشن بشه . البته پیش بینی ارام خانم درست شد و فرموده بودند از ساعت ۱۰ میبارد که همین طور شد . امید وارم دیگر منلطق خصوصا مناطق جنوب و شرق فارس هم خوب ببارد . دوستانی که دیم کاشته اند مثل منطقه داریون و فراشبند هم به امید حق بارش قابل قبولی داشته باشند . منطقه رونیز و استهبان به شدت احتیاج به این باران دارند چون انجیرستان ان مناطق بش هست و فقط باران هست که انها را ابیاری میکند . به امید حق

 2. سلام اینجاهم به امید خداداره باران میباره البته نه مداوم امید بخداکه بارش خوبی داشته باشیم چون همین طورکه اقا محمد رضا گفتن استهبان نیاز به بارش خوب داره و البته همه جای استان وایران جای استاد واقعا خالی هست اگه یادتون باشه استاد قبل بارش میگفت نقشه رو بذارید کناروببینیم چی پیش میاد هرجاهستن خورم وخوشحال باشن وروز مرد مبارک

 3. سلام مجدد . دوستان : اگر به ابرهایی که از طریق ماهواره داره از روی خلیج فارس وارد استان میشه دقت بفرمایید متوجه میشوید که پراکنده است و از تراکم لازم برخوردار نیست . شاید برای ساعات دیگر بهتر شود . کودیان و سپیدان که پیش قراول این ابرهاست که فعلا چنگی به دل نمیزنه . نیم ساعتی به صورت جسته و گریخته و تقریبا نم نم بارید و قطع شد . الان هم ابرها پراکنده شده اند و یک دست نیست .نظر دوستان اگر بیدار هستید بفرمایید . ایا ممکنه برای ۱۲ به بعد افزایش ابر داشته باشیم ؟ فعلا که از طرف قبله هوا مقداری صاف شده . ارام خانم فرمودند از ساعت ۱۰ باران شروع میشه که درست هم بود ولی نیم ساعتی انهم اندکی بارید و قطع شد .فعلا که زیر ماشین من که داخل حیاط باغ است خشک است ، این یعنی هیچ . بازم امید به خدا است .

  1. سلام.
   بارش اصلی منطقه کودیان از یکی دو ساعت دیگه شروع میشه و حدودای سحر و اوایل صبح شدید میشه. تا قبل از ظهر فردا هم تموم میشه.

 4. با سلام .دوستان بارش همجای استان تقریبا بصورت یکسان میباره ونسبتا خوب هست .من که از صبح تا ساعت ۴ عصر مرتب داشتم کود شیمایی میدادم…بارشهها از اخر شب شروع میشه وتا عصر فردا جسته وگریخته میباره …فسا داراب .جهرم .همه این مناطق خوب میباره صبر کنید ..فردا شب امار خوب بارش را میبینیم….بعد از این سامانه هم بصورت پراکنده بارش داریم …لذت باران راببرید.

 5. با سلام .دوسال قبل ۶ اسفند هم من همش انتظار بارون داشتم که چرا بارون نمیزنه ..شب تا صبح بارشی نداشت .مثل همین سبستم تقریبا بود .که تا الان نهایت تا دومیل زده. .که دیگه از قبل از اذان ظهر شروع کرد وتاساعت ۳ عصر حدود ۲۵ میل بارون داشتیم.ودیگه بارش نداشتیم تا بعد از عید نوروز …وزراعتی هم برداشت نکردم.البته پاییز کم بارشی داشت..به هر حال بارش در یک بازه سه الی چهار ساعت داریم ..نگران نباشید دوستان..

 6. صبح بارانی پنجشنبه بخیر دوستان. سامانه جوان و سودانی که در صحرای خشک عربستان چند روزی خودنمایی کرد و در بعضی نقاط بارش های خوبی رو از خودش به جای گذاشت ، طی ساعات آینده به سرعت از استان فارس گذر می کنه . با توجه به تصاویر ماهواره و حرکت سریع سامانه به تدریج از سمت غرب و شمال استان از میزان ابرها کاسته می شه ولی در نواحی جنوبی و شرقی استان تا اول شب فعال خواهد بود.
  طی دو سه ساعت آینده بارش به کل در نواحی شمالی و مرکزی استان قطع و تنها در نواحی جنوبی و شرقی استان ادامه خواهد داشت.
  بعد از گذر این سامانه برای ۲ روز آینده تا حدودی کاهش دمای مختصر شبانه رو شاهد خواهیم بود تا اینکه در روز ۲شنبه مجدد موجی کم دامنه و کوتاه از استان گذر می کنه که پیامد آن بارش پراکنده و خفیف باران در بعضی نقاط استان خواهد بود.
  متاسفانه وضعیت جنب حاره فعلا در باقیمانده سال و تا انتهای اسفند ماه مشخص نیست و بهم ریختگی شرایط فشاری و تغذیه رطوبت همچنان برای استان پهناور فارس وجود داره.
  در روز پنجشنبه و جمعه آینده احتمالا موجی جنوبی وارد استان می شه که باید صبر کنیم و ببینیم نقشه ها و شاخص ها برای اون سامانه چطور عمل خواهند کرد .

 7. ظاهرا اون جور که برای شیراز قرار بود بارش خوبی عمل کنه نکرده…شهرهای جنوبی تر فارس بهتر از این سامانه نصیب میبرند .بارش مرکز استان تا ۴ الی ۵ ساعت دیگه تموم میشه …

  1. دوست من قرار نبود بیشتر از این بباره همینم که اومد بیشتر از انتظار خود من بود ! به هر حال شرایط فشاری در لایه های میانی جو مناسب نبود

 8. دوستان لطفا از منطقه خودتون گزارش بدید الان وضعیت بارش چطوره اونجا.
  شیراز تا الان حدود ۱۵ میلیمتر بارش داشته. فیروزآباد هم همین حدود.

 9. ارام خانم سلام.از دیشب تا الان میگید میباره یعنی هنوز بارون قطع نشده .خوش بحالتون…ولی من خونه ام ستاد(میدان امام حسین)هست تا ۶ صبح که بارش نداشت فقط دوتا ربع ساعت .خدا روشکر احتمال زیاد بارشها غرب شیراز بیشتر بوده وباید بالای ۳۰ میل زده باشه.

 10. کودیان هم دیشب چند تا پایه خوب زد . البته متناوب نبود . صبح هم ساعت ۸ چند دقیقه ای بارید . به نظرم اینجا هم مثل شهرک گلستان با احتمال ۲ میل بیشتر باریده باشد .جمعا شاید ۱۸ میل زده باشد. از ساعت ۸ به بعد هم که دبگر بارشی نبود و هم اکنون هوا در حال صاف شدن است .

 11. دوستان بارش برای مناطق جنوبی همچنان تا شب ادامه داره و مناطقی مثل داراب منتظر بارشهای خیلی خوب باشن.

  ضمن اینکه دوشنبه هفته بعد هم سیستم نسبتا خوبی داریم (شاید در حد و اندازه های همین سیستم جاری) که البته مناطق جنوبی بهره کمتری خواهند داشت.
  اما جمعه و شنبه بعد از اون باز سیستم قوی داریم. و پس از اون هم احتمالا یک دوره بارشهای رگباری داریم.
  اوضاع خوبه!

 12. سلام
  ما هم طرف معالی آباد هستیم
  دیشب تا صبح که خیلی نبارید
  امروز صبح هم بد نبود
  فکر می کنم کلا حدود ۱۰ تا ۱۲ میلی متر بیشتر بارون نداشتیم

  1. سلام علی اقا میزان بارشها رو گذاشتم برو نگاه کن شیراز ایستگاه فرودگاه ۱۵ میل بارش داشته و طرف های چمران و گلستان باریده ۱۸ میلیمتر لطفاً دقت کنید من دیشب هم فیلم هم عکس گذاشتم که بارش داشتیم زیاد

 13. کد خبر: ۳۰۳۱۳۶۸تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ – ۱۲:۰۱
  فارس » اجتماعی
  اعلام میزان بارش باران در فارس
  هواشناسی فارس میزان بارش باران در مناطق مختلف استان فارس را تا ساعت ۱۰ صبح امروز اعلام کرد.

  به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز فارس، مدیرکل هواشناسی فارس گفت: بیشترین میزان بارندگی سامانه اخیر در استان مربوط به شهرشیراز با ۱۵ میلی متر بارندگی بود.
  مهرداد قطره سامانی افزود: شهرستان فیروزآباد ۱۴، ارسنجان، زرقان و تخت جمشید با ۱۳ و کازرون با ۱۲ میلی متر باران، در رتبه های بعدی قرار گرفتند.
  وی گفت: در شهرک گلستان شیراز هم ۱۸میلی متر باران بارید و شهرستان‌ لار از سامانه اخیر بی بهره بود.
  این سامانه تا بامداد فردا در فارس فعال است و از جنوب شرق از استان خارج می شود.

 14. سلام
  همینطور که انتظار میرفت بارش خیلی خوب از این سامانه بارشی در کل استان نداشتیم و بیشترین بارش مربوط به فیروز آباد با ۲۷ میلیمتر ثبت شد.بهر حال همین اندازه هم خدارو شکر. طبق گفته های اینجانب بارندگی استان همچنان زیر نرمال وکمبود بارش بخصوص در نیمه جنوبی استان وجود داره…
  به امید بارندگیهای نافع برای کل ایران بخصوص استان پهناور فارس

 15. درود دوستان فسا هم چنگی به دل نزد این بارندگی و درادامه هم سیستم ها به همین شکل وارد میشه خیلی نباید انتظار بارش سنگین داشته باشیم و امسال با رکورد بدترین سال داره پایان میابد

   1. سیستمای که وارد میشه به همین شکل هست تا تقریبا پایان فروردین ماه نباید فکر سیستمی باشیم که بازش سنگین داشته باسه درادامه هم بارش داریم و لی خب کم زیاد داره فقط همنجور که ماه قبلم گفتم یه سیستم اخرماه داریم که اون میشه روش یکم حساب کرد از لحاظ قدرت ولی تا نزدیک نشیم نمیشه تاییده صددرصدش کنی

 16. با سلام .منطقه ما هم کلا ۱۸ میل زده ..خدا روشکر ولی دوستان کل فارس نسبت به نقشه های هواشناسی بارش چندانی نداشت ..چون هم گستردگی بارش وزمان بارش بیشتر بود ..فعلا تا ۱۵ روز اینده سیستم جوندار نداریم .برای اواخر هفته اینده هم فعلا پراکنده وضعیف هست‌..این سیستم هم درست مثل دوسال پیش عمل کرد در همون زمان وتاریخ .
  .اون سال هم گفتن بارش خوب ولی نهایت تا ۳۰ میل ختم شد…هوا که دیگه گرم میشه بارشها بصورت بهاری شکل میگیره تا زمستانه…

 17. 💥آمار بارش سامانه اخیر تا ساعت ۱۸:۳۰ روز ۷ اسفند ماه ۱۳۹۹؛ ایستگاه هاے باران سنج استان فارس
  🌧استهبان: ۱۲ میلیمتر
  🌧آباده: ۷/۱ میلیمتر
  🌧اردڪان: ۱۰/۴ میلیمتر
  🌧ارسنجان: ۱۳/۵ میلیمتر
  🌧اقلید: ۷/۴ میلیمتر
  🌨ایزدخواست: ۸/۸ میلیمتر ۶ سانتیمتر برف
  🌧بوانات: ۷/۸ میلیمتر
  🌧تخت جمشید: ۱۴/۹ میلیمتر
  🌧جهرم: ۱۰ میلیمتر
  🌧خفر: ۱۱/۲ میلیمتر
  🌧خنج: ۱/۲ میلیمتر
  🌧داراب: ۱۲/۴ میلیمتر
  🌧درودزن: ۱۴/۶ میلیمتر
  🌧زرقان: ۱۵/۴ میلیمتر
  🌧زرین دشت: ۱/۴ میلیمتر
  🌧سروستان: ۱۲/۹ میلے متر
  🌧شیراز: ۱۵/۷ میلیمتر
  🌧صفاشهر: ۸/۷ میلیمتر
  🌧فراشبند: ۱۰/۶ میلیمتر
  🌧فسا: ۸/۹ میلیمتر
  🌧فورگ داراب: ۰/۷ میلیمتر
  🌧فیروزآباد: ۲۸/۲ میلیمتر
  🌧قیر ڪارزین: ۱۳/۴ میلیمتر
  🌧ڪازرون: ۱۲/۵ میلیمتر
  🌧لار: _ میلیمتر
  🌧لامرد: ۰/۱ میلیمتر
  🌧نورآباد ممسنے: ۱۵ میلیمتر
  🌧نے ریز: ۹/۵ میلیمتر
  ⛈پاسارگاد: ۱۰/۹ میلیمتر
  ⛈خرامه : ۵ میلیمتر
  ⛈ مهر : ۱/۴ میلیمتر
  🌧شهرک گلستان: ۱۷/۸ میلیمتر
  🌧گراش: _ میلیمتر
  💠میانگین استانے : ۱۴۵/۶ میلیمتر
  ✔️ڪپے بدون ذڪر منبع ممنوع🔴

  📝این صفحه بروز رسانے میشود

  📆 ۷ اسفند ماه ۹۹

  @Havashena30Bakhtegan
  بزرگترین ڪانال هواشناسے استان فارس

  1. سلام نه وارد خشکسالی شدید نشدیم نگران نباشید و ناامید نشید امیدتون فقط به خدا باشه هفته اینده از یکشنبه شب بارش ها شروع میشن که در مورد شدت و میزانش بهتون خبر میدیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بر روی شکلکها کلیک کنید تا در متن قرار بگیرند

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette
دکمه بازگشت به بالا