پرسش و پاسخ

1282810036_ee
این بخش جهت ارتباط هر چه بهتر با سایت و ، سؤالات ، درخواستها ، پیشنهادات ، انتقادات و همچنین بحث و بررسی های هواشناسی  راه اندازی شده ، و امید می رود با همکاری دوستان  از ارسال سوال در قسمت نظرات در مطالب سایت  و سردرگمی در سایت جهت دریافت پاسخ جلوگیری شود ، دوستان میتوانند پس از تایید اولین ارسال خود توسط مدیران سایت ،  با دیگر دوستان ، همشهریان و کارشناسان به بحث و گفتگو بپردازند.

 

قوانین ارسال سوال یا مطلب :

۱- از این پس در قسمت پرسش و پاسخ هر فرد فقط میتوانید روزانه حداکثر ۳ ارسال داشته باشد بیش از سه ارسال در روز توسط یک نفر فقط در قسمت گزارشات و دیدبانی امکان پذیر است. لازم به ذکر است بیش از سه ارسال در روز توسط ربات سایت مستقیما پاک خواهد شد.

۲- دوستان پس از ارسال نظر به مدت ۱۰ دقیقه زمان دارند تا در صورت وجود هر گونه اشتباه در متن ارسالی خود آن را ویرایش کنند.

۳- برای ارسال تصویر کافیست وارد سایت http://picofile.com/ شده و تصویر خود را از گوشی یا پی سی انتخاب کرده و پس از بارگزاری تصویر ، لینک دریافتی  از تصویر مربوطه را در هر کجا از نوشته ی خود (در قسمت دیدگاهها) که مایلید کپی کنید. پس از زدن گزینه ارسال دیدگاه ، به جای لینک ارسالی تصویر مربوطه نمایش داده میشود.

۴-تصاویر ارسالی در سایت مستقیما بارگذاری نخواهد شد تا از مصرف پهنای باند اینترنت کاربران سایت به صورت بهینه استفاده شود و از هزینه های اضافی برای اینترنت کاربران جلوگیری شود. از این پس فقط در صورت کلیک روی علامت ذره بین ، تصویر بارگذاری میشود.

۵- بحث های خارح از هواشناسی و محیط زیست ، در این قسمت بدون اطلاع قبلی پاک خواهند شد.

۶- جهت لایک کردن مطالب سایر دوستان میبایست ابتدا در سایت ثبت نام کنید.

‫۱۰,۴۶۰ دیدگاه ها

 1. سلام،فعلا تا دو هفته اینده(پایان سال) با توجه به پرفشار روی ایران بارش سنگین بیشتر برا افغانستان پبش بینی شده وایران فقط بارش رگباری وپراکنده خواهد داشت،ما میمونیم وفروردین۱۴۰۰ ,ایشالا که شرایط برا جنوب خوب بشه

 2. سلام . فعلا غرب فارس ( سپیدان ، کودیان ) بارش خوبی داره . البته وزش باد خیلی شدید است . دوستان از بیضا و شیراز و شهرک گلستان لطفا بفرمایید وضعیت بارندگی امروز چگونه است .

  1. با سلام خدمت دوستان
   در شهرستان بیضا از دیروز تا امروز ظهر ک الان ساعت۱۱/۳۰است خدا را شکر بارش رگباری خوبی داشتیم در حال حاضر هم هوا کمی آفتابی شده

 3. سلام نیمه شب منطقه ما از ۱۲:۵تا ۱ بارش داشتیم که هم نم نم بود هم رگباری …. و البته صبح خیلی زود هم بارش داشتیم که رگباری بود و صبح هم رگبار گذرا داشتیم و ده دقیقه پیش هم همین طور زمینا خیس شدن باد خیلی شدید هم میوزه

 4. سلام مجدد .
  چه ابر خوبی بود . لیکن باد شدید آون را پرپر کرد . این هم از ابر بارش را. نیم ساعت باد نیامد بیش از ۴ میل زد . چه کار میشه کرد .کودیان سفال سقف ساختمانها و ویلاها را از جا داره میکنه .

 5. ۱۵ اسفند ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۲۸
  کد خبرنگار: ۱۰۰۵
  کد خبر: ۸۴۲۵۲۸۶۲ ۰ نفر
  استان‌ها
  فارس
  بیشترین میزان بارش فارس در ایزدخواست آباده ثبت شد

  شیراز-ایرنا- رییس اداره پیش‌بینی و صدور پیش آگاهی‌های جوی و اقلیمی اداره کل هواشناسی فارس، با اشاره به بارش باران در ۲۴ ساعت گذشته در نقاط مختلف این استان گفت: ظرف این مدت در ایزدخواست آباده با ۱۷ میلی‌متر بیشترین و در کازرون با سه دهم میلی‌متر کمترین میزان بارش‌ها را شاهد بودیم.

  فرید اسماعیل زاده، جمعه (پانزدهم اسفند ماه ۹۹) در گفت و گو با ایرنا افزود: در شهر شیراز نیز میزان بارش در ایستگاه شهرک گلستان، پنج میلیمتر و در ایستگاه فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب این شهر ۲ و یک دهم میلی‌متر گزارش شده است.
  وی بیان کرد: همچنین این سامانه در آباده یک و ۶ دهم میلی‌متر، اردکان ۱۲ و سه دهم میلی‌متر، ارسنجان ۶ دهم میلی‌متر، استهبان یک و ۹ دهم میلی‌متر، اقلید ۱۰ و چهار دهم میلی‌متر، بوانات سه میلی‌متر، تخت جمشید یک و ۲ دهم میلی‌متر، خفر پنج دهم میلی‌متر، خنج هشت دهم میلی‌متر، داراب هشت دهم میلی‌متر، درودزن هشت میلی‌متر، زرقان یک و هشت دهم میلی‌متر و سروستان یک و ۲ دهم میلی‌متر بارش به دنبال داشته است.
  اسماعیل‌زاده اظهار داشت: همچنین در مدت یاد شده در صفاشهر (مرکز شهرستان خرم‌بید) ۲ و هشت دهم میلی‌متر، فیروزآباد سه میلی‌متر، نورآباد (مرکز شهرستان ممسنی) یک و سه دهم میلی‌متر و در نی‌ریز سه و ۶ دهم میلی‌متر بارش ثبت شده است.
  او گفت: مجموع بارندگی این سامانه در استان فارس به طور میانگین ۲ و ۵۵ صدم میلی‌متر بوده که با احتساب آن جمع بارندگی این استان در سال زراعی جاری تاکنون به طور میانگین به ۱۵۱ و ۲ دهم میلی‌متر رسیده است.
  اسماعیل زاده اضافه کرد: بیشترین میانگین بارندگی در سال زارعی جاری متعلق به اردکان (مرکز شهرستان سپیدان) با ۵۴۱ و چهار دهم میلی‌متر و کمترین میانگین بارش نیز مربوط به فورگ داراب با ۱۵ و ۲ دهم میلی‌متر است.
  وی ادامه داد: در شیراز نیز در سال زراعی جاری تاکنون به طور میانگین ۲۰۵ میلی‌متر بارش ثبت شده است.

 6. 💥آمار بارش سامانه اخیر تا ساعت ۱۲:۳۰ روز ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۹؛ ایستگاه هاے باران سنج استان فارس
  🌧استهبان: ۱/۹ میلیمتر
  🌧آباده: ۳/۲ میلیمتر
  🌧اردڪان: ۱۸/۳ میلیمتر
  🌧ارسنجان: ۰/۶ میلیمتر
  🌧اقلید: ۲۰/۲ میلیمتر
  🌨ایزدخواست: ۲۱/۲ میلیمتر
  🌧بوانات: ۳/۶ میلیمتر
  🌧تخت جمشید: ۱/۲ میلیمتر
  🌧جهرم: _ میلیمتر
  🌧خفر: ۰/۵ میلیمتر
  🌧خنج: ۰/۸ میلیمتر
  🌧داراب: ۰/۸ میلیمتر
  🌧درودزن: ۸ میلیمتر
  🌧زرقان: ۱/۸ میلیمتر
  🌧زرین دشت: _ میلیمتر
  🌧سروستان: ۱/۲ میلے متر
  🌧شیراز: ۲/۱ میلیمتر
  🌧صفاشهر: ۳ میلیمتر
  🌧فراشبند: _ میلیمتر
  🌧فسا: _ میلیمتر
  🌧فورگ داراب: _ میلیمتر
  🌧فیروزآباد: ۳ میلیمتر
  🌧قیر ڪارزین: _ میلیمتر
  🌧ڪازرون: ۰/۳ میلیمتر
  🌧لار: _ میلیمتر
  🌧لامرد: _ میلیمتر
  🌧نورآباد ممسنے: ۴/۶ میلیمتر
  🌧نے ریز: ۳/۶ میلیمتر
  ⛈پاسارگاد: _ میلیمتر
  ⛈خرامه : _ میلیمتر
  ⛈ مهر : _ میلیمتر
  🌧شهرک گلستان: ۴/۷ میلیمتر
  🌧گراش: _ میلیمتر
  💠میانگین استانے : ۱۴۶/۷ میلیمتر
  منبع:هواشناسی بختگان

 7. کد خبر: ۳۰۳۹۶۹۷تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۳۹۹ – ۱۹:۱۵
  فارس » اجتماعی
  افزایش ابر و بارش پراکنده باران در جنوب فارس
  آسمان نواحی جنوبی استان افزایش ابر همراه با بارش پراکنده باران خواهد بود

  به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، کارشناس اداره کل هواشناسی فارس گفت: آسمان استان برای فردا در نواحی جنوبی افزایش ابر با بارش پراکنده باران پیش بینی می شود.
  علیمردانی افزود: وزش باد شدید در شرق استان را خواهیم داشت.

 8. سلام طی ۱۰ روز ایندهخبری از بارون جوندار نیست نقشها که حداقل تا دو هفته اینده چیزی ندارن بعد از دوهفته هم فعلا هیچ ما ادما اگه ده میل بارون روی سرخودمون بزنه فکر میگنیم دنیا رو اب برده فارس استان بزرگی هست واقعا سطح پیشبینی وحضور توسایت خیلی پاعین اومده

 9. استاد خودش میدونه وضع زمستون امسال خراب بود به همین خاطر تو سایت نمیومد هر وقت دیدین استاد افتابی شد بدونید بارشهای خیلی خوبی از راه میرسه این موضوع برامون طی این چند سال تجربه شده

 10. با درود به دوستان عزیز .
  همانطور که از قبل از این بارش های اخیر و بر خلاف پیج ها و سایت های رنگی رنگی گفته بودم و ملاحظه کردین شرایط فشاری و سایر شرایط جهت بارش نافع فراهم نبود و از این جهت بارش ها کم همراه با وزش باد شدید و کلا شرایط بسیار بد رقم خورد.
  متاسفانه این پیج ها و سایت های بدرد نخور با تعداد زیادی هوادار باعث می شن که هر جا صحبت از بی بارشی کم بارشی یا هر چیز دیگه بشه مردم باور نکنن. تنها جایی که همیشه دقیق پیس بینی می کرد همین سایت بود و استاد که همیشه پیش بینیهاشون دقیق بود.
  بریم سراغ پیش بینی : متاسفانه باتوجه به شاخص های فعلی در روزهای باقیمانده از سال همچنان مانند دو سه سامانه اخیر بارش ها دلچسب و نافع نخواهد بود (اگر حتا بارشی بخواد رخ بده!)
  در طی روزهای آینده جنب حاره کلا باعث بلاکینگ قوی بر روی عربستان دریای سرخ، جنوب عراق و جنوب ایران خواهد شد. در طی این مدت ریزش هوای سرد از عرض های بالاتر موجب سیکلن زایی بر روی مدیترانه خواهد شد که برآیند این شرایط باعث ارسال امواج پی در پی به کشور خواهد شد. این امواج به صورت مورب به کشور ارسال می شن که پیامد اون بارندگی در کل کشور به بحر ۱/۳ جنوبی خواهند بود.
  بنابراین حداقل تا آخر سال و احتمالا دهه اول فروردین در کل نیمه جنوبی شامل استان های بوشهر فارس هرمزگان کرمان خراسان جنوبی و سیستان بلاکینگ شدید هوای کاملا آفتابی و افزایش دما و بی بارشی رو خواهیم داشت و برعکس در کل ۲/۳ شمالی کشور و سایر استان ها روزهای پر بارش و گاهی با کاهش دما خواهیم داشت.
  در صورت پیداری این شرایط بجز قسمت شمالی و شمالغربی فارس در کل استان نباید توقع بارندگی نافع داشته باشیم.
  اولین موج خوب و مورب از در روز پنجشنبه و جمعه از مرزهای غربی کشور وارد می شه که ممکنه در روز جمعه به مانند این سامانه بارش های گذرایی در مناطق شمالی فارس داشته باشه
  اشالله باید راهکارهایی برای مصرف بهینه آب در نظر گرفته بشه که در فصل تابستان با مشکل کم آبی روبرو نشیم.

 11. عرض سلام و ادب .
  ضمن تشکر از تحلیل اقا امیر، این نکته را اضافه نمایم که سرکار خانم ارام انصافا زحمت زیادی کشیدند ، لیکن ارام خانم بر اساس نقشه های ۱۰ و ۴۵ روزه و همچنین نقشه های فورکا و اروپا و بعضا هم امریکا اطلاع رسانی میکردند که متاسفانه امسال در خوشبینانه ترین حالت ۳۰ درصد امکان راست ازمایی داشت و ۷۰ درصد خطا داشت . برای نمونه بر اساس همین نقشه ها برای پنجشنبه که گذشت منطقه کودیان ۲ میل زده بود که ۱۷ میل زد و برای صدرا و شهرک گلستان هم انتظار ۱۰ میل بود که حدود ۳ میل شد . جالب است که حتی تا یک روز قبل هم به تثبیت نقشه ها اعتمادی نیست . البته واضح است که پشت پرده این سایتها ملعنت درامد زایی است . اگر بخواهند بصورت ۸۰ درصد احتمال اعلام کنند ، قطعا تعداد دفعات حضور کاربران کم میشود ، لذا تا چند ساعت قبل از بارش هم مرتب تغییر میدهند . برای نمونه : دیشب پیش بینی ۱۵ روزه برای پنجشنبه منطقه کودیان باران و برای جمعه برف و باران اعلام کرده بود . امروز صبح باران پنجشنبه را حذف و برای جمعه فقط باران . امروز عصر باران جمعه را محدود به ۲ میل کرد . حال تا اخر هفته بیش از ۲۰ بار تغییر میدهد . لذا بنده که پیگیر باران هستم حداقل روزی ۵ بار به سایت وارد میشوم و در یک هفته میشود ۳۵ بار .این یعنی منبع درامد برای انها . پس عزیزان صحبتهای اقا امیر کاملا منطقی است و بر اساس این نقشه ها هیچ اعتمادی نیست . ضمن پوزش از ارام خانم امیدوارم که از صحبت بنده و اقا امیر نارحت نشوند . چون ارام خانم بر اساس این نقشه ها اطلاع رسانی میکنند . ارام خانم چندین بار از بارش نرمال اسفند ماه گفتند ، لیکن هیچ خبری نشد .
  شاد باشید .

 12. با سلام.سالهایی هم که بارش خوب هست اسفند ماه همیشه بارشش کمتر از ماههای دیگر سال هست .دوستان خودمون از بارشهای فرانرمال وبارشهای بالای ۱۰۰ میل خبر میدادند …تشریف بیارید نقشه ی رنگی بزارید .ملت رو خوشحال کنید..

 13. سلام دوستان
  کاملا با تحلیل امیر آقا از شیراز موافقم و ممنونم از ایشان…
  امیدواریم در زمان باقیمانده لااقل یه بارش نافع داشته باشیم برای نیمه جنوبی کشور تا کمی هم که شده جبران کم بارشی امسال بشه.
  فقط من نمیدونم ارام خانم چه اصراری دارن که ثابت کنن منطقشون دو میل بیشتر اومده و آمار بارندگی اونجارو مرتب اعلام میکنن.
  بهر حال بارندگی باید سراسری باشه تا منابع آب زیرزمینی تامین بشه.
  البته بارندگیهای شهرک گلستان هم به سمت پایین دست سرازیر میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بر روی شکلکها کلیک کنید تا در متن قرار بگیرند

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette
دکمه بازگشت به بالا