پرسش و پاسخ

1282810036_ee
این بخش جهت ارتباط هر چه بهتر با سایت و ، سؤالات ، درخواستها ، پیشنهادات ، انتقادات و همچنین بحث و بررسی های هواشناسی  راه اندازی شده ، و امید می رود با همکاری دوستان  از ارسال سوال در قسمت نظرات در مطالب سایت  و سردرگمی در سایت جهت دریافت پاسخ جلوگیری شود ، دوستان میتوانند پس از تایید اولین ارسال خود توسط مدیران سایت ،  با دیگر دوستان ، همشهریان و کارشناسان به بحث و گفتگو بپردازند.

قوانین ارسال سوال یا مطلب :

۱- فعلا تعداد نظرات ارسالی روزانه توسط هر فرد محدودیتی ندارد

۲- دوستان پس از ارسال نظر به مدت ۱۰ دقیقه زمان دارند تا در صورت وجود هر گونه اشتباه در متن ارسالی خود آن را ویرایش کنند.

۳- برای ارسال تصویر کافیست وارد سایت http://picofile.com/ یا https://uupload.ir/ شده و تصویر خود را از گوشی یا پی سی انتخاب کرده و پس از بارگزاری تصویر ، لینک دریافتی  از تصویر مربوطه را در هر کجا از نوشته ی خود (در قسمت دیدگاهها) که مایلید کپی کنید. پس از زدن گزینه ارسال دیدگاه ، به جای لینک ارسالی ، تصویر مربوطه نمایش داده میشود.

۴-تصاویر ارسالی در سایت مستقیما بارگذاری نخواهد شد تا از مصرف پهنای باند اینترنت کاربران سایت به صورت بهینه استفاده شود و از هزینه های اضافی برای اینترنت کاربران جلوگیری شود. از این پس فقط در صورت کلیک روی علامت دوربین ، تصویر بارگذاری میشود ، لطفا پس از قرار دادن عکس حتما توضیح دهید که عکس مربوط به چیست تا دوستان به دلخواه انتخاب کنند که تصویر برایشان باز شود یا خیر

۵- بحث های خارج از هواشناسی و محیط زیست ، در این قسمت بدون اطلاع قبلی پاک خواهند شد.

۶- همه ی بازدید کنندگان سایت میتوانند مطالب خود و یا سایر دوستان را یکبار لایک کنند

‫۱۵,۷۷۶ دیدگاه ها

صفحات قبلی نظرات:
 1. ارام و رضا دراماده باش باشین
  احتمالان نمیشه قطعی گفت ولی ازساعاتی دیگ وبیشترعصرتاحدودساعت ۹یا۱۰شب گلستان وصدرابرفی میشه

 2. سلام . ساعت دو عصر رفتم قلات . مقداری برف زده بود . در حد یک سانت . ولی از گردنه شب شتری بیشتر بود . سرما به حدی بود که همین میزان کم برف یخ زد و علیرغم اینکه ماشین من شاسی تویوتا رافور است بالا نرفت و برگشتم . زنگ زدم گفتند ده سانتی برف کودیان زده . البته من انتظار بالای بیست داشتم . ابرها عموما به طرف غرب کشور و اصفهان و سمنان رفتند . ماهواره که اینحور نشان میدهد . ولی اطلاعیه هایی که صادر کردند فعلا در اون حد نباریده . ببینیم عصر چکونه میشود . البته به نظرم ابرها از طرف خلیج داره کم میشه . انشالله که برای عصر بارش برف برای شهرک و قلات داشته باشیم . امروز شهرک گلستان هم رفتم .یه نم کمی برف در حد سرما ریزک زده بود ولی قسمت بالای شهرک شاید نیم سانتی برف باریده بود . انشالله برای عصر بارش برف خوبی داشته باشیم . ارام خانم الان چه خبر از برف ؟

  1. اقا محمدرضا داری همه جا میگردی ها

   خوشبحالت دونبال ماهم میومدی دوتایی سفربیشتر خوش میگذرها ROTFL ROTFL

   ایشاالله کودیان تاشب برف خوبی بیاد
   وگلستان هم سفیدپوش بشه ولی قطعی نمیشه گفت
   دماقفل نشه بخاطررطوبت زیاد حله سفیدپوش گلستانم میشه بایددرانتظارنشست ببینیم چی میشه……………

 3. سلام .ارام خانم اینکه فرمودید بارش برف گسترده میشود فقط برای شمال استان است یا اینکه طرف ما هم شامل میشود . و اما اقا فردین عزیز : بازنشستگی باید طوری باشد که تبدیل به ( با زن نشستگی) نشود . گر چه بنده دعوت به خدمت هم شده ام که تا ۶۵ میتوانم کار کنم . ولی فعلا جواب مثبت ندادم . گرچه کارم بازرسی بانک ملی است و چندان با ارباب رجوع سر و کار ندارم ولی چون مرتب باید ماموریت باشی و سالها ( ۱۲) سال تمام استان را کرارا ماموریت رفته ام و فعلا دلخوشی ام باغ و برف و باران است ؛ چندان میل به بازگشت ندارم . مضافا اینکه برای باغ از سال ۹۲ تا کنون خیلی زحمت کشیده ام و الان هم مشغول ساخت موتور خانه و گرمایش اب گرم برای استخر هستم . اگر رها کنم قطعا به درختان باغ صدمه میرسد . به هر حال منتظر قدوم مبارک جنابعالی و دیگر عزیزان هستم . ضمنا دوست عزیزی بنام ( محمد رضا ) دیشب و یا بهتر بگویم ساعت ۵ صبح کامنت گذاشته بودند و اعلام بارندگی کرده بودند . چنانچه این عزیز با نام دیگری بیایند که باعث اشتباه نکردد ممنون میشوم و اگر مایل نباشند بنده با فامیل اعلام حضور میکنم . مطلب دیگر اینکه فامیل من ( نیک اختر ) میباشد که هر کدام از دویست و سی بانک ملی استان فارس کاری داشته باشید بنده را کاملا میشناسند .موفق و شاد باشید .

 4. باران اومده فردین جان من نگفتم باران نداشتیم بری پیامهای قبل رو بخونی متوجه میشی ولی قبل از ساعت هفت صبح یعنی از نیمه های شب تا حوالی ساعت هفت و خورده بعد دیگه خالص برف بوده تا همین لحظه ای که دارم این مطلب رو مینویسم هر چند که یه چهار پنج سانت بیشتر نیست اینم بخاطر اینکه مداوم نمیباره و تو روز هست

 5. سلام
  باسلام و احترام
  آمار بارش اخیر و زراعی۱۴۰۲-۱۴۰۱ ایستگاههای بارانسنجی مرتبط با شهرستان فیروزآباد تا ساعت ۱۵:۳۰ مورخ ۱۴۰۱/۱۰/۲۷

  فیروزآباد(سه ساعته:۲۲.0mm
  اخیر:۶۱.۲mm زراعی:۳۲۶.۲mm)

  میمند(سه ساعته۲۱.۷mm
  اخیر:۶۰.۵mm زراعی:۲۷۸.۴mm) آقای غریبی

  سلامت آباد(سه ساعته: ۱۰.۶mm
  اخیر:۴۰.0mm زراعی:۲۳۶.۴mm) آقای وکیلی

  جایدشت(سه ساعته:۲۰.0mm
  اخیر:۴۹.0mm زراعی:۲۶۸.0mm)
  آقای صیادی

  نجف آباد(سه ساعته:۱۷.۵mm
  اخیر:۵۲.۵mm زراعی:۳۲۸.0mm)
  خانم رشیدی

  جوکان(سه ساعته۱۱.0mm
  اخیر:۴۴.۶mm زراعی:۲۶۰.۷mm)
  آقای نجفی

  مهکویه(سه ساعته:۱۴.0mm
  اخیر:۴۸.0mm
  زراعی:۲۸۹.0mm
  )آقای جمشیدی

  رودبال(سه ساعته:۱۵.0mm
  اخیر:۵۰.0mm
  زراعی:۲۶۸.۵mm) آقای شاکر

  دادنجان(عدم آنتن دهی)
  آقای کمالی

  دشت وحدت(سه ساعته:۱۵.0mm
  اخیر:۴۹.۵mm زراعی:۳۵۸.۵mm)
  آقای جوکار

  پرزیتون(سه ساعته:۱۴.0mm اخیر:۴۸.0mm
  زراعی:۲۳۷.0mm)
  آقای شریفی

  موک(سه ساعته:۱۳.0mm
  اخیر:۴۲.0mm زراعی:۳۱۹.0mm)
  خانم صالحی

  دهرود(سه ساعته:۰۸.۱mm اخیر: ۴۳.۷mm
  زراعی:۱۹۵.۴mm)
  آقای کریمی

 6. سلام
  باسلام و احترام
  آمار بارش اخیر و زراعی۱۴۰۲-۱۴۰۱ ایستگاههای بارانسنجی مرتبط با شهرستان فیروزآباد تا ساعت ۱۵:۳۰ مورخ ۱۴۰۱/۱۰/۲۷

  فیروزآباد(سه ساعته:۲۲.0mm
  اخیر:۶۱.۲mm زراعی:۳۲۶.۲mm)

  میمند(سه ساعته۲۱.۷mm
  اخیر:۶۰.۵mm زراعی:۲۷۸.۴mm) آقای غریبی

  سلامت آباد(سه ساعته: ۱۰.۶mm
  اخیر:۴۰.0mm زراعی:۲۳۶.۴mm) آقای وکیلی

  جایدشت(سه ساعته:۲۰.0mm
  اخیر:۴۹.0mm زراعی:۲۶۸.0mm)
  آقای صیادی

  نجف آباد(سه ساعته:۱۷.۵mm
  اخیر:۵۲.۵mm زراعی:۳۲۸.0mm)
  خانم رشیدی

  جوکان(سه ساعته۱۱.0mm
  اخیر:۴۴.۶mm زراعی:۲۶۰.۷mm)
  آقای نجفی

  مهکویه(سه ساعته:۱۴.0mm
  اخیر:۴۸.0mm
  زراعی:۲۸۹.0mm
  )آقای جمشیدی

  رودبال(سه ساعته:۱۵.0mm
  اخیر:۵۰.0mm
  زراعی:۲۶۸.۵mm) آقای شاکر

  دادنجان(عدم آنتن دهی)
  آقای کمالی

  دشت وحدت(سه ساعته:۱۵.0mm
  اخیر:۴۹.۵mm زراعی:۳۵۸.۵mm)
  آقای جوکار

  پرزیتون(سه ساعته:۱۴.0mm اخیر:۴۸.0mm
  زراعی:۲۳۷.0mm)
  آقای شریفی

  موک(سه ساعته:۱۳.0mm
  اخیر:۴۲.0mm زراعی:۳۱۹.0mm)
  خانم صالحی

  دهرود(سه ساعته:۰۸.۱mm اخیر: ۴۳.۷mm
  زراعی:۱۹۵.۴mm)
  آقای کریمی

 7. شیراز- ایرنا- اداره کل هواشناسی فارس اعلام کرد: در جدول میزان بارش برف و باران که از بامداد سه شنبه در فارس آغاز شد تا ساعت ۱۲:۳۰ همین روز، فیروزآباد با ۳۹ میلی متر باران در صدر قرار دارد و در سپیدان هم ۱۲ سانتی متر برف باریده است.

  مدیرکل کل هواشناسی فارس سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا، گفت:‌ میانگین بارش باران برای فارس در ۳۳ ایستگاه ثبت شده حدود ۱۴ میلی متر بوده است.

  شیراز ۲۰ میلی متر باران بارید
  مسعود حقیقت ادامه داد:‌ طی بارندگی کنونی پس از فیروزآباد که ۳۹ میلی متر بارید ، ‌فراشبند با ۳۴، قیرو کارزین با ۳۱، ‌سروستان با ۲۵،‌ کازرون با ۲۴، داراب با ۲۳ ،‌فسا ، خفر و ‌زرقان ‌با ۲۱،‌ نور آباد و شیراز هم با ۲۰ میلی متر در رده های بعدی میزان بارش قرار دارن……… ۱۲ سانتی‌متر برف درسپیدان
  وی اضافه کرد: همچنین طی بارندگی برف، سپیدان با ۱۲ سانتی متر صدرنشین است، اقلید با هفت، ‌صفا شهر با پنج و ایزد خواست هم با یک سانتی متر در رتبه های بعدی قرار دارند. شهرک گلستان میزان بارش جدید رو هنوز اعلام نکرده

 8. تا ساعت ۱۵:۳۰
  سوستان ۳۰
  شیراز ۳۱
  درود زن ۳۲
  فسا ۳۳
  داراب ۳۵
  کازرون ۳۶
  ممسنی ۴۲
  فراشبند ۴۵
  قیر ۴۵
  فیروزآباد ۶۱

 9. https://fars.iribnews.ir/fa/news/3719032/دی-پر-بارش-در-فارس کد خبر: ۳۷۱۹۰۳۲تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۴۰۱ – ۱۷:۲۲
  فارس » اجتماعی
  با بارش سامانه بارشی جدید
  دی پر بارش در فارس
  پنجمین سامانه بارشی دی ماه از دیشب در استان فارس فعال شده و باران و برف میهمان همه نقاط فارس است؛

  به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز فارس، تا ظهر امروز فیروزآباد با ۶۱ میلیمتر بیش‌ترین سهم رو از بارش‌ها داشته و در اردکان هم ۱۲ سانتی متر برف بر زمین نشست…. سپیدان ۱۵ سانتیمتر و ایزدخواست ۱۱ سانتیمتر برف باریده … شیراز هم ۳۲ میل باریده فراشبند ۵۵ میلیمتر

 10. سلام خدمت همه دوستان اباده هم از صبح تا الان برف میاد البته کم وزیاد ولی الان ساعت ۶ عصر عالی می‌بارد. Broken Heart

 11. احتمال لغزش چرخند تاوه قطبی

  احتمالاً یک شکست سنگین در بادهای فوقانی «سیبری شرقی» در ماه بهمن رخ خواهد داد.

  +اطلاعات تکمیلی در روزهای آینده….

 12. سلام . بارش تاچارا بیسابقه میبارد . خدا را شکر . دوستان کسی خبر از برف قلات و کودیان داره ؟ چون تلفن همراه منطقه قطع شده و تماس نمیشود گرفت . البته سایت ( ودر) برای غرب شیراز بارانی زده است . دوستمون از بیضا گزارشی بدهند .

  1. بیضا هم تا الان مرتب برف زد خدا راشکر ولی نمیدونم چرا پنج سانت بیشتر ننشست.الان هم دیگه تقریبا ابرها دارن از هم باز میشن و احتمالا پایان بارندگی

 13. امروز عصر از جای جای شهر گزارش تگرگ یا ریزش یخ ریز داشتیم.از شمال شهر و جنوب شهر و غرب وشرق شهر شیراز

 14. امروز ساعت۲ ظهر حرکت کردم‌به سمت خان زنیان دمای شهر شیراز ۶ درجه بود به خان زنیان که رسیدم به ۴ درجه رسید..توی مسیر همه جا بارون بود.بعداز خان زنیان به سمت جاده کودیان و قلات ادامه مسیر دادم که تا روستای الیاس آباد پوشش برف نبود وبعد از الیاس آباد کم کم سفید شد وتاخود کودیان برف بود و بارش برف متوقف شده بود ولی مقداربرف خیلی کم بود وبه نظرم شاید یکی دو سانت بیشتر نبود .اما از کودیان به سمت گردنه قلات که حرکت کردم مقدار برف خیلی خیلی بیشتر بود و از گردنه تا خود قلات مقدار برف خیلی بیشتر از کودیان بود و برام عجیب بود که چرا کودیان برفش کمتر بود و اینسری قلات بیشتر برف بود .ودر ادامه تا گویم پوشش برف بود و دیگه خبری از برف نبود تا شیراز.

 15. ضمنا تا کودیان دما۳ درجه بود و گردنه ۱ درجه و از گردنه به سمت قلات دما به صفر درجه رسید.انگار که ضلع شمالی کوه و ضلع جنوبی کوه خیلی تفاوت دما داشتند.

 16. شهرک گلستان اب برد . نیم ساعت قبل رفتم شهرک برای تعویض تیغه برف پاکن . عالی میزد . جوی کنار خیابان طوری پر بود که سرریز ان می امد داخل خیابان . البته قسمت شمال شهرک میکس برف و باران بود . ضمنا قلات هم برف خوبی داره میبارد . ولی از کودیان خبری ندارم . حتما انجا هم میبارد . عزیزان لطف کنید بفرمایید این سامانه تا چه ساعتی داریم . ؟؟

  1. هست تا۹یا۱۰بهتره بگیم تااواخرشبی

   هوای شیرازمرکزشهررگبارمتوسط باران سرماریزه هم اکنون

 17. پایان بارندگی در جنوب غرب فارس پرونده این سیستم فعال هم در این ساعت برای فراشبند بسته شد با بارشهای بسیار خوب خدا رو شکر به امید بارش بعدی در روزهای آتی

 18. تا ساعت شش و نیم عصر
  شیراز ۴۰
  شهرک گلستان ۴۷( آرام خانم ، ROTFL
  بیشترین بارش هم فیروز آباد و قیر ۶۷
  جهرم ۵۰
  داراب ۵۱
  فسا ۵۲
  ممسنی ۵۸

 19. بارش سال زراعی
  سپیدان ۴۰۷
  ممسنی ۳۹۶
  کازرون ۳۹۴
  فیروز آباد ۳۲۲
  شهرک گلستان ۳۱۰
  قیر ۲۴۳
  شیراز و فراشبند ۲۳۲

:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بر روی شکلکها کلیک کنید تا در متن قرار بگیرند

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette

دکمه بازگشت به بالا