اخبارپیش بینی های بلند مدتخبرهای ویژهنقشه های هواشناسی

آخرین پیش بینی فصلی دما و بارش کشور سال زراعی ۱۴۰۰-۱۴۰۱

برای مشاهده پیش بینی شهر خود میتوانید از این قسمت استان خود ار انتخاب کنید به زودی شهرها و روستاهای بیشتری به پیش بینی ها افزوده خواهدشد:


پیش بینی فصلی هواشناسی ایران (پژوهشکده ی اقلیم شناسی)

نقشه های ی زیر مربوط به پیش بینی سه ماهه بارش کشور میباشد.:


پیش بینی فصلی ماه آتی ( 10 خرداد تا 10 تیر)
پیش بینی فصلی بارش(یک ماهه) ( ۱۰ خرداد تا ۱۰ تیر )

پیش بینی فصلی ماه دوم ( 10 تیر تا 10 مرداد)
پیش بینی فصلی بارش(یک ماهه) ( ۱۰ تیر تا ۱۰ مرداد)

پیش بینی فصلی بارش( سه ماهه (  10 خرداد تا 10 شهریور 1400 ) هواشناسی کشور
پیش بینی فصلی بارش( سه ماهه ( ۱۰ خرداد تا ۱۰ شهریور۱۴۰۰ ) ) هواشناسی کشور


نقشه های زیر مربوط به پیش بینی فصلی دما کشور میباشد.:

 
پیش بینی فصلی دما (یک ماهه) ( 10 خرداد تا 10 تیر)
پیش بینی فصلی دما (یک ماهه) (۱۰ خرداد تا ۱۰ تیر )

پیش بینی فصلی دما ماه دوم (یک ماهه) ( 10 تیر تا 10 مرداد)
پیش بینی فصلی دما ماه دوم (یک ماهه) ( ۱۰ تیر تا ۱۰ مرداد)


پیش بینی فصلی دما ( سه ماهه (  10 خرداد تا 10 شهریور 1400 ) ) هواشناسی کشور
پیش بینی فصلی دما ( سه ماهه ( ۱۰ خرداد تا ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ ) ) هواشناسی کشور


این هم پیش بینی سه ماهه بارش و دما از سایت روسیه

بارش

پیش بینی فصلی روسیه

دما

پیش بینی فصلی دما از سایت روسیه
پیش بینی فصلی دما از سایت روسیه

پیش بینی  سایت هواشناسی کازرون برای بارش  تا ۶ ماه آینده
این پیش بینی فقط برای پاسخگویی اجمالی به سوالات بازدیدکنندگان سایت مبنی بر نظر مدیر سایت صادر شده است .

پردازش اولیه

نکته۱ مهم  :  بارش بالای نرمال یا زیر نرمال برای هر منطقه متفاوت است مثلا برای مناطق پرباش مثل سواحل دریای خزر ، ۵ درصد افزایش بارش میتواند تا ۱۰۰ میلیمتر افزایش بارش را شامل شود ولی برای مناطقی که بارش پاییز آنها مثلا ۲۵۰ میلیمتر است ، این افزایش بارش حدود ۱۵ میلیمتر خواهد بود. لذا این دو مورد اشتباه  گرفته نشود.

نکته ۲ مهم:  افزایش یا کاهش بارش هیچگاه به معنای توزیع مناسب بارش نیست و گاهی بارش بالای نرمال نیز ممکن است با وقفه های بارشی طولانی روبرو شود که برای کشاورزان چندان خوشایند نیست . لذا این پیش بینی فقط بر اساس مقدار و عدد بارش صادر شده و به معنای توزیع به موقع و مناسب بارشها نیست

هواشناسی کازرون

محمد باقر اسماعیلی فرد ، 1364 ، فارس ، کازرون ، برنامه نویس ، طراح نرم افزار و سایت و مدرس دوره های عملی برنامه نویسی به 18 زبان مختلف از کودکی علاقمند به هواشناسی و پیگیر شرایط جوی بوده و در این زمینه تحقیقات زیادی داشته ام .این سایت با هدف پیوند دو رشته هواشناسی و برنامه نویسی جهت اطلاع رسانی و هدفمند کردن هر چه بهتر رشته هواشناسی طراحی شده است.

نوشته های مشابه

‫۳۷۱ دیدگاه ها

 1. با سلام و احترام براساس آمار های ارسالی از آقای ذوالفقار کاظمی کارشناس پایش محیط زیست اداره محیط زیست شهرستان رستم استان فارس پیش بینی های هواشناسی صورت گرفته توسط ایشان در سال های اخیر بدرستی به وقوع انجامید.حال با توجه به تحقیق های صورت گرفته و نظرات کارشناسی شده ایشان در خصوص سال زراعی ۱۳۹۹-۱۴۰۰بارش های بسیار خوبی از قبیل بارش برف و باران خواهیم داشت، پیش بینی می شود که بروز سامانه بارشی از اواخر شهریور ماه و ابتدای پاییز ۱۳۹۹ از مدار ۳۰ تا ۴۵ درجه آغاز خواهد شد و بارش ها ی بسیار زیادی در پاییز به امید خدا خواهیم داشت.همچنین زمستان را با آغاز بارش های بسیار خوب که این بارش های در نواحی مستعد ، که عمدتا به صورت بارش برف خواهد بود بهمراه داریم. لذا با توجه با به ضرورت آمادگی در شرایط بحرانی ،تمهیدات لازم در خصوص پدافند غیر عامل می بایست انجام گردد. با تشکر پژمان سعیدی نژاد ۰۹۱۷۷۲۴۱۱۲۳

 2. Rain براساس آمار های ارسالی از آقای مهندس ذوالفقار کاظمی کارشناس پایش محیط زیست اداره محیط زیست شهرستان رستم استان فارس پیش بینی های هواشناسی صورت گرفته توسط ایشان در سال های اخیر بدرستی به وقوع انجامید.حال با توجه به تحقیق های صورت گرفته و نظرات کارشناسی شده ایشان در خصوص سال زراعی ۱۴۰۱-۱۴۰۰بارش های بسیار خوبی از قبیل بارش برف و باران خواهیم داشت در صورتی شرایط مهیا باشد پیش بینی می شود که بروز سامانه بارشی از اواخر شهریور ماه و ابتدای پاییز ۱۴۰۰ از مدار ۳۰ تا ۴۵ درجه آغاز خواهد شد و بارش ها ی بسیار زیادی در پاییز به امید خدا خواهیم داشت.همچنین زمستان را با آغاز بارش های بسیار خوب که این بارش هاعمدتا در نواحی مستعد به صورت بارش برف خواهد بود بهمراه داریم.
  حالی در چه شرایطی این بارش تحت شعاع قرار میگیرد؟
  در صورتی که شرایط برای خیزش” ریزگردها “مهیا شود و این کانونها مهیای تقویت ریزگرد شوند با توجه به قاعده ” non hygroscopic ” باعث از بین رفتن این توده های بارشی وکم شدن بارش در برخی مناطق خواهد شد.
  و اما راهکار: Announce
  طی چند سال گذشته این مطالب به مسئولین گوش زد شده است که می تواند شرایط را برای بارش حداکثری آماده کرد .
  لذا خواهشمند است دولتمردان و مدیران مربوط به این حوزه با تشکیل کمیته و استفاده از صحبت های کارشناسی شده مهندس کاظمی بتوانند خدمتی مضاعف به ایرانمان انجام دهند.
  تماس ۰۹۳۵۶۸۹۸۰۷۵

 3. سلام مهندس گرامی، خدا قوت.لطفا پیش بینی بارش فصلی ۱۴۰۰ الی ۱۴۰۱ در منطقه شمال شرق در استان گلستان مراوه تپه، چطور پیش بینی میشود.

 4. سلام
  لطفا بفرمایید سال ۱۴۰۰الی۱۴۰۱بارندگی چطور خواهد بود
  آیا خشکسالی ادامه دار هست جو النینو خواهد بود؟
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بر روی شکلکها کلیک کنید تا در متن قرار بگیرند

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette
دکمه بازگشت به بالا